12 tipov, ako dosiahnuť masívny úspech od milionára Alexa Mortona

Najväčšia túžba, akú má každý v živote, je túžba uspieť. Do mojich 21 rokov som sa mojim životom len predieral a uvažoval som nad tým, prečo to tak je, keď ostatným sa v živote tak darilo. Prečo niektorí mladí ľudia zarábali 10 000$ mesačne a ja nič, prečo niektorí v škole excelovali a ja nie.

Zistil som, že úspešní ľudia pôsobia na inom stupni myslenia a používajú vlastné princípy a techniky. Alex Morton je mladý a úspešný podnikateľ a spíker. Svoj prvý milión zarobil vo veku 25 rokov a to z úplnej nuly.

 

Tu je 12 tipov, ako dosiahnuť masívny úspech v biznise a živote:

 

1. Musíte uveriť, že je to možné pre vás

Musíte uveriť, že to nie je možné len pre mňa, LeBrona Jamesa, Tonyho Robbinsa alebo najvyššie postaveného človeka vo vašej firme, ale že je to možné pre vás.

Je veľmi jednoduché uveriť, že je to možné pre ostatných ľudí, že môžu dosiahnuť masívny úspech, kúpiť si veľký dom, auto, či cestovať po svete, pretože sú sociálnym dôkazom toho, že to možné je. Vidíte ich fotky na Instagrame a Facebooku, počujete o nich v rádiu, vidíte ich v správach.

Keď sa však pozriete na seba, máte o tom pochybnosti a vravíte si: „Neviem, či je to možné aj pre mňa; neviem, či dokážem urobiť to, čo urobili títo ľudia; neviem, či som schopný dôjsť tak ďaleko ako oni.“

Prečo o tom máte pochybnosti? Pretože neexistuje žiadny dôkaz, že by to bolo možné. Musíte mať absolútnu vieru v seba samého a absolútnu vieru v to, že existuje možnosť, že to dokážete aj vy.

Prečítajte si tiež: 12 spôsobov, ako raketovo navýšiť sebavedomie

 

2. Správajte sa ako človek, ktorým sa chcete stať

Dosahovanie nových masívnych výsledkov vyžaduje osobnostnú transformáciu. Musíte samého seba pretransformovať na človeka, ktorým sa chcete stať práve tu a teraz. Buďte ochotný vzdať sa človeka, ktorým ste teraz, pre človeka, ktorým môžete byť.

Urobte to hneď teraz – zbavte sa zlých návykov, aby ste mohli vyrásť na niekoho, kým by ste mali byť a kým chcete byť. Ako vie najlepšia verzia vášho „ja“ komunikovať, ako sa oblieka, ako dokáže viesť ľudí, aké máte sebavedomie alebo charizmu? Ako sa pri tom cítite? Život a úspech je proces pocitov a akonáhle sa začnete správať ako človek, ktorým sa chcete stať, nakoniec sa ním stanete.

 

3. Zapichnite vlajku do zeme

Znamená to sa na 100% rozhodnúť, čo chcete dosiahnuť. Zapichnite vlajku do zeme, a potom sa to odhodlajte urobiť. Neskáčte z jedného biznisu k druhému, ale ovládnite ten jeden, v ktorom ste.

Vyberte si jednu oblasť, v ktorej zostanete dovtedy, pokiaľ sa v nej nestanete úspešnými. Začnite hovoriť veciam „NIE“. Stanovte si 1 špecifický cieľ, na ktorý upriamite všetku vašu pozornosť a eliminujte všetky ostatné rozptýlenia, ktoré vám prídu do cesty.

 

4. Vokalizujte svoju víziu

Vidíte ju vo svojej mysli, dokážete si ju predstaviť a je čas ju vokalizovať vašim hlasom. To, čo do sveta vypustíte, pritiahnete naspäť. Všetko, čo dáte, dostanete. Vokalizujte vaše ciele a zvýšite šancu, že ich dosiahnete. Vaše podvedomie nepozná rozdiel medzi fantáziami a skutočnosťou.

Prečítajte si tiež: 10 fráz, ktoré milionári nikdy nevyslovia

 

5. Odmietajte tolerovať negativitu

Vyškrtnite zo svojho života ľudí, ktorí vás nikam neposúvajú a zahrňujú vás negativitou, pretože ľudia, s ktorými trávite najviac času rozhodnú, ako ďaleko dôjdete.

Ak ich nemôžete vyškrtnúť, obmedzte čas strávený s nimi na minimum. Odmietnite vo svojom profesijnom a osobnom živote tolerovať sťažovanie sa, vyhováranie sa, kritizovanie, ohováranie alebo posudzovanie ostatných.

 

6. Osvojte si mentalitu žiadneho „PLÁNU B“

Nemôžete si povedať, že ak vám toto nevyjde, pôjdete robiť niečo iné alebo vrátiť sa k niečomu inému. Ak chcete dosiahnuť masívny úspech, musíte rozmýšľať a konať tak, že zlyhanie nie je možnosťou.

Ak ho beriete ako možnosť alebo máte pripravený PLÁN B, je väčšia pravdepodobnosť, že to vzdáte. Ak nemáte okrem úspechu žiadnu inú možnosť, prinútite sa cítiť sa extrémne nepohodlne a budete schopný robiť ohromné veci.

Prečítajte si tiež: Milionár hovorí o zločine, ktorý úspešní ľudia NIKDY nespáchajú

 

7. Očakávajte pred vzletom turbulencie

Ak ste niekedy sedeli v lietadle, viete, že vzlet je oveľa nepohodlnejší, ako samotný let. To isté platí aj v každom biznise, ktorý začnete.

Keď začnete vykonávať nové aktivity, aby ste dosiahli nové ciele, je to na začiatku často dosť nepohodlné – nezarábate toľko, koľko by ste chceli; pracujete celý deň a nevidíte výsledky. Prekonajte nepohodlie a vypestujte si úspešné návyky. Úspech vyžaduje čas a nie je to záležitosť jednej noci.

 

8. Choďte do toho naplno

Aby ste dosiahli masívny úspech, musíte vynaložiť masívnu akciu. Keď vzlieta lietadlo, motory musia bežať naplno a je potrebná ohromná akcia k tomu, aby sa zdvihlo zo zeme. Choďte do toho „all-in“ a vynaložte masívne úsilie pre dosiahnutie vášho cieľa.

 

9. Aby ste sa stali úspešnými, musíte hovoriť a myslieť ako úspešný človek

Zmeňte spôsob vášho vyjadrovania a komunikácie a zmeňte spôsob vášho myslenia. Ak sa pozriete na niekoho, kto je mimoriadne úspešný, môžete vidieť rozdiel v jeho vyjadrovaní a rozdiel v tom, čo vypúšťa z úst. Vybudujte si „jazyk úspešných“ aj vy.

Úspešný človek hovorí: „Som odhodlaný!“ Neúspešný človek hovorí: „Dám tomu šancu a uvidím, čo sa stane.“

Prečítajte si tiež: Milionár hovorí o JEDINOM spôsobe, ako si začať plniť sny

 

10. Sústreďte sa na to, aby ste boli lepší každý deň

Uistite sa, že ste každý deň o trochu lepší, ako ste boli včera. Prekonajte včerajšok. Vybudujte si tento návyk a zistíte, aký to bude mať dopad na vaše výsledky z dlhodobého hľadiska.

 

11. Nedajte si radiť od ľudí, ktorí nemajú výsledky, aké chcete

Neberte si rady od tých, ktorí nie sú tam, kde chcete byť aj vy. Ak chcete byť úspešným v basketbale, berte si príklad od LeBrona Jamesa alebo Kobeho Bryanta – pretože excelujú v basketbale. Ak chcete byť úspešným spíkrom, berte si príklad od Tonyho Robbinsa alebo Lesa Browna – od ľudí, ktorí sú fenomenálni spíkri.

Určite existuje niekto, kto exceluje v tom, čo robíte vy. Zistite, čo robí inak, čomu naslúcha, čo číta, čo je, ako si viaže šnúrky a robte to, čo robí.

 

12. Neakceptujte žiadne výhovorky

Akceptujte 0 výhovoriek. Zlyháte? Áno. Zlyhali ste už niekedy? Áno. Zlyhala niekedy väčšina úspešných ľudí? Áno. Zlyhaniu vpred!

Aby ste dosiahli masívny úspech, musíte prestať tolerovať výhovorky. Môžete sa vyhovárať alebo zarobiť peniaze. Môžete mať výhovorky alebo šťastie. Môžete mať výhovorky alebo pekné auto. Môžete mať výhovorky alebo skvelé telo. Môžete mať výhovorky alebo byť pre vaše deti príkladom, ako vyzerá úspech.

Pamätajte: Potrebujete iba 1 dôvod, aby ste porazili 1000 výhovoriek a pochybností.

Prečítajte si tiež: Milionár Daniel Ally: Ako sa vysporiadať so žiarlivými ľuďmi a nepriateľmi? Takto

 

Zdroj: facebook.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «