Milionár hovorí o zločine, ktorý úspešní ľudia NIKDY nespáchajú

Zakaždým, keď ste v živote zlyhali, bolo to preto, že ste mali záložný plán. Čo je to vlastne ten „záložný plán“? Je to nejaký druh povolenia na neúspech? Záložný plán je vrahom ctižiadostivých ľudí.

Nikdy by ste nepočuli Howarda Schultza povedať: „Ak mi to so Starbucksom nevyjde, budem len predavačom áut.“ Tak isto by ste nikdy nepočuli Marka Zuckerberga povedať: „Človeče, keď bude  Facebook iba fiasko, pôjdem naspäť na Harvard.“

Ak máte záložný plán, v podstate očakávate, že zlyháte.

Raz za čas hrám basketbal a ak by som chcel dať výherný kôš a očakával by som, že ho netrafím, prečo by som ho vôbec strieľal? Pozrite, ak by som bol dostatočne sebavedomý, vedel by som, že ho dám, inak by som stratil loptu ešte predtým, ako by som ho vystrelil. A to je v skutočnosti záložný plán – plán na prehru.

Prečítajte si tiež: Čo je „Pravidlo 5-tich sekúnd“ a ako vás v živote urobí nezastaviteľnými

Na usilovaní o uskutočnenie vašich snov si musíte byť absolútne istý v tom, čo chcete. Nemôžete mať záložný plán. Hovoril som s mnohými nádejnými spíkrami, ktorí mi vraveli, že chcú profesionálne prednášať. Znelo to skvele, pokiaľ mi nepovedali, že je to len „záložný plán“, keby im to s ich terajšou prácou nevyšlo. Wau!

Choďte kamkoľvek a porozprávajte sa s toľkými neúspešnými ľuďmi, s koľkými chcete a všetci vám povedia, že majú záložný plán. Choďte kamkoľvek a porozprávajte sa s toľkými úspešnými ľuďmi, s koľkými chcete a povedia vám, že na záložný plán ani nemysleli – zlyhanie pre nich nebolo ani možnosťou.

Aby ste dosiahli úspech, musíte veriť v to, čo robíte, s úplnou istotou. Oženili/vydali by ste sa so „záložným partnerom“ v mysli? Nie! Takže to vo svojom profesijnom živote nerobte – aspoň pokiaľ nechcete zlyhať, ako väčšina ľudí.

Nech sa počíta každý váš moment a majte absolútnu vieru v to, čo robíte. Odhoďte záložný plán a robte to, čo najviac milujete robiť. Ak budete mať vieru v seba samého, bude vo vás veriť každý.

Prečítajte si tiež: Týchto 20 trpkých právd o živote sa ťažko počúva, no spravia z vás lepšieho človeka

 

Zdroj: linkedin.com, Autor: Daniel Ally

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «