Dre Baldwin a jeho 7 spôsobov, ako prevziať absolútnu kontrolu nad svojim životom

Určite poznáte vo vašom okolí veľa ľudí, ktorí sa do ničoho nikdy naplno nepustia. Väčšina ľudí je pasívna. To sa dá ale zmeniť.

Dre Baldwin bol 9 rokov profesionálnym športovcom. Dnes je Dre spíker, kouč, mentor, marketingový konzultant a autor 7 kníh. Je tvorcom mnohých tréningových programov pre profesionálnych športovcov, ale aj pre podnikateľov. Hlavnou vecou, na ktorú sa špecializuje je mentálna hra. Mentálna hra je vaše sebavedomie, to, čo vidíte, keď sa pozriete do zrkadla, pretože to presná reflexia toho, čo uvidia ľudia, keď sa na vás pozrú.

 

Tu je  7 spôsobov, ako prevziať absolútnu kontrolu nad svojim životom:

 

1. Prestaňte sa vyhýbať nepríjemným rozhovorom a situáciám

Kvalita vášho života je priamou reflexiou počtu nepríjemných rozhovorov, ktoré ste ochotný mať. Ako často ste ochotný povedať niečo človeku, ktorý vás naštval alebo vyviedol z miery? Ste ochotný zájsť až k zdroju nejakého problému a postaviť sa mu tvárou v tvár?

Ak nie ste ochotný mať nepríjemný rozhovor s niekým, koho ste zamestnali a kto svoju prácu nevykonáva dobre a nie ste ochotný ho vyhodiť, bude to spomaľovať vás aj vašu firmu tak dlho, kým ju nebudete ochotný s dotyčným človekom mať. Musíte sa stať človekom, ktorý sa nebojí mať nepríjemné rozhovory a čeliť situáciám, ktoré mu prídu do cesty.

Prečítajte si tiež: Dre Baldwin a jeho 3 rady, ako sa celkom prestať zaujímať o to, čo si o vás myslia druhí

 

2. Prestaňte stagnovať a urobte niečo

Určite poznáte situácie, keď sa veci nehýbu a vy len čakáte, čo bude ďalej. Ak sa ocitnete v situácii, ktorá stagnuje, musíte sa rozhodnúť niečo urobiť a posunúť sa ďalej. Bol som vo vzťahu, ktorý nebol skvelý a na druhej strane nebol ani zlý.

Povedal som si: „Keď v tejto situácii zotrvám ďalších 5 rokov, kde budem?“ Moja odpoveď bola, že rozhodne nebudem šťastný. Čo som v tejto situácii musel urobiť? Ísť svojou cestou a rozísť sa.

Presne to som urobil. Rozhodol som sa stagnujúcu situáciu zmeniť a to isté musíte urobiť aj vy. Ak ste v podobnej situácii, keď sa veci neposúvajú ani dopredu, ani dozadu, prevezmite iniciatívu a vykonajte potrebné kroky.

 

3. Ak je to potrebné, ukážte ľuďom, kde je ich miesto

Ak ste v situácii, keď na vás niekto začne zvyšovať hlas alebo len nemáte radi jeho energiu a postoj, musíte byť pripravený ukázať týmto ľuďom svoje miesto.

Ak ste na zasadaní a niektorý člen vás neustále prerušuje bez toho, aby si to uvedomoval, musíte byť ochotný mu povedať: „Prepáčte pane, ešte som neskončil. Neviem, či ste si to uvedomili, ale skáčete mi do reči. Prosím, nechajte ma to dokončiť.“

Musíte byť ochotný viesť aj takéto typy konverzácií. Bude dotyčný rozčúlený? Možno. Urazíte ho? Možno. Uvedomte si ale, že keď sa budete báť stáť si za svojim alebo si vydiskutovať niečo, čo je vám proti srsti, porušujete pravidlo č.1, ktoré znie: Prestaňte sa vyhýbať nepríjemným rozhovorom a situáciám.

Ak vás niekto napáda alebo porušuje vaše zásady, nebojte sa mu ukázať, kde je jeho miesto.

Väčšina ľudí sa takýmto situáciám vyhýba a urobia pre to všetko, čo znamená, že keď sa vy stanete človekom, ktorý sa takýchto situácií nebojí, ľudia sa začnú vyhýbať všetkému, čo smeruje k nepríjemným rozhovorom a situáciám s vami, pretože vedia, že sa ich nebojíte a ukážete im ich miesto.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Toto je tá najlepšia rada, akú vám môžem dať

 

4. Vstúpte do miestnosti, akoby vám patrila

Keď nabudúce vojdete do nejakej miestnosti, a je jedno, či to bude pizzeria, reštaurácia, zasadačka alebo kancelária vášho šéfa, vojdite do nej, akoby ste ju vlastnili.

Prečo by ste to robili? Začnete dávať svojmu podvedomiu signál, že môžete byť ten najsebavedomejší človek v miestnosti. Ak s tým má niekto problém, využite krok č.3: Ukáže mu jeho miesto. Ak to nepomôže, majte s ním nepríjemný rozhovor. Nikomu tým, že vojdete do miestnosti, akoby vám patrila, neškodíte.

 

5. Prestaňte sa stýkať s ľuďmi, ktorých nemáte radi

Prestaňte sa s nimi rozprávať, prestaňte si s nimi SMSkovať a prestaňte im písať. Týka sa to aj rodiny a známych? Samozrejme. Ak nemáte radi svojho partnera, rozíďte sa s ním.

Uvedomte si, že jediná zodpovednosť, ktorú musíte v živote prevziať, je zodpovednosť za svoj život. Netrávte čas a nehovorte s ľuďmi, ktorí škodia vášmu mentálnemu stavu, pretože vás spomaľujú. Ak nie ste ochotný zbaviť sa týchto ľudí, vyhýbate sa nepríjemným situáciám a porušujete tak krok č. 1, ktorý znie: Prestaňte sa vyhýbať nepríjemným rozhovorom a situáciám.

Myslíte si, že tí najúspešnejší ľudia majú okolo seba denne ľudí, ktorých nemajú radi? Jasné, že nie! Majú silu povedať to, čo si myslia a keď vedia, že niekoho nemajú radi a že im jeho prítomnosť nijako nepomáha, musí ísť. Nepotrebujú vyjednávať alebo zvolať zasadanie. Ak sa tak rozhodnú, nie je už iná možnosť.

Prečítajte si tiež: Grant Cardone: Jim Rohn sa mýlil – Nie ste priemerom 5 ľudí, s ktorými trávite najviac času. – TU JE DÔVOD

 

6. Prestaňte sa pýtať zbytočné otázky a začnite robiť rozhodnutia

Prestaňte sa vypytovať zbytočné otázky a zbytočne váhať a urobte rozhodnutie. Buďte tým, kto robí rozhodnutia. Prestaňte sa ostatných pýtať, čo si o tom myslia a urobte rozhodnutie sami za seba.

Nepotrebujete povolenie od niekoho iného. Povedzte si, že idete tam, robiť to a týmto spôsobom. Väčšina ľudí robí celý život to, čo im povedia ostatní ľudia, aby robili. V osemnástich rokoch to sú rodičia, v škole to sú profesori a učitelia, v športe to sú tréneri, v živote to sú šéfovia alebo mentori.

Väčšina ľudí robí celý život to, čo im povedia ostatní ľudia, aby robili, až to dôjde do bodu, kedy už sami nevedia, čo majú robiť a potrebujú niekoho, kto by im to povedal.

Keďže je väčšina ľudí zvyknutých robiť to, čo im je povedané, povedzte im, čo majú robiť. Prestaňte sa pýtať na ich názory, pretože nevedia, ako prevziať iniciatívu a kontrolu. Vy prevezmite kontrolu a povedzte im, čo majú robiť. A oni to urobia.

 

7. Buďte úprimný a priamy

Buďte k ostatným ľuďom priamy a úprimný. Prestaňte chodiť okolo horúcej kaše, keď viete, že sa s niekým musíte porozprávať. Keď je to potrebné, majte nepríjemný rozhovor.

Povedzte to na rovinu: „My dvaja sa musíme hneď teraz porozprávať, pretože toto nefunguje.“ Neodkladajte to.

Ak sa vás niekto opýta, čo si o tom myslíte, povedzte mu váš názor. Ak chcete mať hodnotu, majte svoj vlastný názor. Pozrite sa na najúspešnejších ľudí. Majú svoj vlastný názor? Samozrejme, že majú.

Nebuďte tým nerozhodným človekom, ktorý sa nevie rozhodnúť. Začnite to praktikovať ešte dnes. Aký to bude mať výsledok? Budete sa cítiť ľahším, pretože z vás odpadne bremeno toho, čo si o vás ľudia myslia. Zbavíte sa potreby toho, aby vám musel niekto povedať, čo máte robiť.

Zbavíte sa vecí, o ktorých premýšľate, ale nevyslovíte ich. Zbavíte sa ľudí, ktorých nemáte radi, začnete viesť nepríjemné rozhovory, začnete robiť rozhodnutia, namiesto kladenia zbytočných otázok a dáte tak ľuďom vedieť, za čím si stojíte.

Moc nad vašim životom máte v rukách vy a ak nie, je to iba preto, že ju dávate niekomu inému. Prevezmite kontrolu nad vašim životom ešte dnes.

Prečítajte si tiež: 9 chýb, ktoré chytrí ľudia nikdy neurobia dvakrát

 

Zdroj: grantcardonetv.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «