12 spôsobov, ako raketovo navýšiť sebavedomie

Sebavedomie je dôvera k vašim talentom, zručnostiam, darom a schopnostiam. Aby bolo možné pestovať sebavedomie, musíte veriť v seba samého.

 

Tu je 12 spôsobov, ako raketovo navýšiť vaše sebavedomie:

 

1. Vytvárajte lepšie priateľstvá

Aj keď vaši priatelia nemôžu ovládať vaše emócie, môžu samozrejme ovplyvniť, aké máte o sebe pocity. Ak máte priateľov, ktorí odmietajú vaše nápady, bude to obmedzovať vaše sebavyjadrenie. Namiesto toho vyhľadávajte priateľov, ktorí vás podporia v sebarealizácii.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Grant Cardone: Mentorovanie, priatelia, investície, vzdelanie a čo rozdeľuje 1% od všetkých ostatných

 

2. Hľadajte poznanie

Tým, ktorým chýba sebavedomie, chýbajú taktiež vedomosti. Keď spoznáte samých seba, porastiete. Čítajte knihy zamerané na oblasť, ktorú chcete ovládnuť a vaše sebavedomie raketovo stúpne.

 

3. Počítajte svoje predošlé úspechy

Jediné, čo naozaj musíte urobiť, je poobzerať sa okolo vás a nájsť artefakty, ktoré poskytujú dôkaz o vašom úspechu. Môžu to byť fotky, zbierky, časopisy, čačky, alebo podobne. Akonáhle budete zbierať svoje minulé úspechy, budete mať zo seba oveľa lepší pocit.

 

4. Naučte sa prijať kompliment

V jeden deň som pochválil jednej žene jej šatku. Povedala mi: „Ach, to bolo lacné, kúpila som ju za dolár v sekáči.“ Namiesto ospravedlňovania jej samej, mohla prijať môj kompliment a povedať: „Ďakujem.“ Tí, ktorí nevedia prijímať komplimenty, nebudú mať nikdy pocit, že sú pre spoločnosť dosť dobrí, aj keď sú.

Prečítajte si tiež: Chcete žiť pozitívnejší a šťastnejší život? Musíte pochopiť túto jednoduchú vec

 

5. Verte si

Pravdepodobne ste už počuli niekoho, kto povedal: „S mojím šťastím to určite nemám šancu urobiť.“ Táto osoba jasne potvrdzuje svoje nevýhody. Ak si myslíte, že nemôžete urobiť niečo úspešne, nikdy neuspejete. Avšak, ak si myslíte, že môžete, potom môžete.

 

6. Vybudujte si spôsobilosť

Iba kompetentní ľudia sa cítia sebavedome. Ak ste majster svojho remesla, budete s väčšou pravdepodobnosťou zdieľať túto dôveru s ostatnými. Samozrejme, že som lepší, keď cvičím svoj prejav mnohokrát predtým, ako ho podám pred publikom. Keď mám pocit, že môžem kompetentne prednášať, začnem netrpezlivo odpočítavať dni.

 

7. Cvičte svoju integritu

Jedná sa o najväčší spôsob, ako zlepšiť svoje sebavedomie. Integrita robí správnu vec, keď sa nikto nepozerá. Čo sa deje v tme, vyjde nakoniec za svetla von. Cvičte sa v konaní dobra, keď sa nikto nepozerá. Keď príde čas zažiariť, budete svetlo, ktoré pomáha ľuďom z tmy.

 

8. Obliekajte sa bezchybne

Obliekanie sa je úloha, ktorú väčšina ľudí prehliada. Avšak, ak idete skutočne von spoznať nových ľudí, obzerajú si vás. Špinavé topánky, pokrčené oblečenie a škvrny od jedla budú znižovať vaše šance na úspech. Ak si však vybudujete šatník, ktorý bude pre oko príťažlivý, budete mať zo seba lepší pocit.

Prečítajte si tiež: 9 tipov, ako môžete dosiahnuť čokoľvek, čo chcete

 

9. Komunikujte efektívne

Prvá vec, ktorú ľudia súdia, je spôsob, akým sa obliekate, druhá vec, ktorú posudzujú je, ako hovoríte. Ak ste niekto, kto dokáže svoju správu efektívne predať do sveta, mnohí si vás obľúbia. Tí, ktorí majú silnú slovnú zásobu, artikuláciu a tón, budú využívať najviac z ich osobnej moci.

„Efektívna komunikácia je 20% toho, čo viete a 80% toho, aký máte pocit z toho, čo viete.“ Jim Rohn

 

10. Utvrdzujte sa

Hovorte odvážne o tom, kto ste a čo robíte. Ak si neustále hovoríte, že ste „neohrabaný“ alebo „nevyhovujúci“, budete takým aj naďalej. Naopak, ak poviete si, že ste „organizovaný“ a „bohatý“, začnete tieto výsledky dosahovať. Slová majú prosperujúce silu. Vyberajte si ich múdro, najmä ak ste predmetom diskusie.

 

11. Oslavujte vaše úspechy

Príliš veľa ľudí pre seba otročí v zámere skúsiť dosiahnuť ďalší cieľ bez oslavy ich minulého úspechu. Namiesto toho si vytýčte chvíľku na nasiaknutie výhry. Strávte čas v kúpeľoch, choďte do kina, alebo sa odmeňte dobrou knihou. Keď máte zo seba dobrý pocit, nekonečne zvýšite aj vaše sebavedomie.

 

12. Cvičte

Nemusíte mať Herkulesovo telo, aby ste zo seba mali dobrý pocit, ale musíte zostať fit. Štúdie opakovane preukázali, že 30 minút cvičenia denne výrazne znižuje šance, že dostanete vážnu chorobou. Okrem toho, budete mať zo seba lepší pocit a zvládnete toho viac.

Prečítajte si tiež: Brendon Burchard: Prečo by ste sa nemali báť odmietnutia? Jednoducho si to spočítajte

 

Zdroj: linkedin.com, Autor: Daniel Ally

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «