6 pravidiel úspechu Arnolda Schwarzeneggera

Arnold Schwarzenegger je herec, filmový producent, aktivista, biznismen, investor, spisovateľ, filantrop, politik a bývalý profesionálny kulturista. V rokoch 2003-2011 dokonca zastával úrad guvernéra Kalifornie. V 15 rokoch začal s posilňovaním a vo svojich 20 rokoch získal titul Mr. Universe a 7-krát vyhral v súťaži Mr. Olympia.

 

Tu je 6 pravidiel úspechu Arnolda Schwarzeneggera:

 

1. Verte sami sebe

Najviac dôležité je sa naozaj zamyslieť a položiť si otázku: „Kým chceš byť?” Nie je reč o tom, čo by pre vás chceli rodičia alebo učitelia, ale o tom, čo chcete vy. Musíte prísť na to, čo vás baví a robí vás šťastnými bez ohľadu na to, čo si o tom myslia ostatní.

Prečítajte si tiež: 12 tipov, ako dosiahnuť masívny úspech od milionára Alexa Mortona

 

2. Porušujte pravidlá

V živote máme mnoho pravidiel, ktoré nás obmedzujú. Porušte pravidlá, nie zákon. Nie je možné, aby ste boli originálny, pokiaľ ste príliš slušný a milý a nie ste ochotný porušiť pravidlá.

Musíte myslieť mimo dav. Aký je zmysel toho, že ste na Zemi, keď jediné čo chcete robiť, je byť slušný a vyhýbať sa problémom. Porušiť pravidlá bol jediný spôsob, ako som sa mohol dostať tam, kde som bol.

 

3. Nebojte sa zlyhania

Pri hocičom, čo som kedy urobil, vždy som bol ochotný zlyhať. Nemôžete stále vyhrávať, ale nesmiete sa báť robiť rozhodnutia. Nemôžete byť paralyzovaný strachom z neúspechu. Posúvate sa vpred, pretože veríte sami sebe a svojim cieľom. Veríte, že je to tá správna vec, čo máte robiť a že úspech sa dostaví, takže sa nebojte zlyhania.

Prečítajte si tiež: 3 cesty k zlyhaniu, 1 cesta k úspechu od multimilionára Granta Cardoneho

 

4. Nepočúvajte negatívny dav

Koľkokrát ste už počuli, že to nejde urobiť, že to nikto nedokáže a ešte ani nedokázal? Mám rád, keď niekto povie, že to ešte nikto nedokázal, pretože ak to dokážem, tak budem prvý. Nevenujte týmto negatívnym ľuďom žiadnu pozornosť. Počúvam len sám seba  a hovorím si: „Môžeš to dokázať!”

 

5. Dajte do toho všetko

Vydajte zo seba maximum. Jeden z najväčších hrdinov 70. rokov, Muhammad Ali, na otázku: „Koľko robíš brušákov?”, odpovedal: „Nepočítam ich, začnem ich počítať až vtedy, keď to začne naozaj silno bolieť.”

Toto vás urobí šampiónom a tak je to so všetkým. Žiadna bolesť, žiadny zisk. Je dôležité sa baviť, ale keď ste vonku a poflakujete sa a užívate si, niekde tam vonku niekto tvrdo pracuje a niekto sa stáva chytrejším a ďalší vyhráva.

Pamätajte na to, že pokiaľ chcete vyhrať, neobíde sa to bez veľkej a ťažkej driny. Žiadne z mojich pravidiel nefunguje, pokiaľ nezačnete niečo robiť.

Vnímam to nasledovne: deň má 24 hodín, z toho spíte 6 hodín a ostáva vám 18 hodín. Je mi jasné, že niektorí spia 8 alebo 9 hodín. Na to im poviem len jedno: Spite rýchlejšie! Pamätajte, že nemôžete vyliezť na vrchol úspechu s rukami vo vrecku.

 

6. Dávajte niečo späť

Čokoľvek sa vám behom dňa prihodí, vždy by ste si mali nájsť čas dať niečo naspäť. Dajte niečo naspäť komunite, štátu alebo krajine. Poviem vám, že pomoc ostatným ľuďom vás naplní viac, ako čokoľvek iné.

Prečítajte si tiež: Chcete myslieť ako bohatí? Toto jediné slovo do vášho života prinesie bohatstvo a hojnosť

 

Zdroj: youtube.com, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «