10 fráz, ktoré milionári nikdy nevyslovia

Kamkoľvek idem, počujem ľudí hovoriť o peniazoch. Na jednej konkrétnej konferencii som počul skupinu ľudí diskutovať o tom, ako „peniaze nie sú všetko“ a že „peniaze vás neurobia šťastnými“. Veľa ľudí hrdo káže svoju filozofiu peňazí, pritom im chýba potrebná finančná gramotnosť. Avšak, keď príde na peniaze, existuje určitý spôsob, ako o nich rozmýšľať.

 

Pozrime sa bližšie na 10 fráz, ktorým sa každý milionár vyhýba:

 

1. Tvrdo pracujem pre moje peniaze

Väčšina ľudí si myslí, že musí „tvrdo pracovať“ pre svoje peniaze. To núti ľudí makať, aj keď je to úplne zbytočné. Nemusíte tvrdo pracovať pre peniaze, je nutné nechať peniaze pracovať pre vás. Peniaze nikdy neprichádzajú ťažko, ak viete, ako ich pritiahnuť. Namiesto toho povedzte toto: „Peniaze ku mne prichádzajú ľahko a zo všetkých smerov.“

Prečítajte si tiež: Poznáte príbeh o starom rybárovi? Nemali by ste veriť každému príbehu, ktorý začujete, radí Grant Cardone

 

2. Peniaze nerastú na stromoch

Tento človek v podstate uvádza, že verí, že peniaze musia pochádzať iba z jedného zdroja, čo je mylná predstava, ktorú mnohí ľudia majú. Namiesto toho verte, že môžu prísť odkiaľkoľvek. Ak sa chcete stať milionárom, budete s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať viac zdrojov príjmov.

 

3. Je to príliš drahé / Nemôžem si to dovoliť

To sa zvyčajne stáva, keď sa človek stretne s nehnuteľnou cenou. Pravdou je, že cena, ktorú vidíte, je limitom, ktorý musíte prekonať a ktorý často rozdeľuje väčšinu ľudí od dosiahnutia ich cieľov. Namiesto toho sa spýtajte: „Ako by som si to mohol dovoliť?“

 

4. Šetri si na horšie časy

Títo ľudia v skutočnosti hovoria: „Očakávam nejaké nešťastie a keď sa stane, môj účet pôjde ku dnu.“ Namiesto toho šetrite na lepšie časy, dni prosperity – dovolenky či investície.

Prečítajte si tiež: Chcete myslieť ako bohatí? Toto jediné slovo do vášho života prinesie bohatstvo a hojnosť

 

5. Peniaze sú koreňom všetkého zla

Jedná sa o veľmi chybný verš v Biblii. Vďaka nemu ľudia veria, že bohatí sú zlí. Avšak, správna citácia hovorí: „Láska k peniazom je koreňom všetkého zla.“ Peniaze nemajú osobnosť, takže nie je možné k nim pristupovať ako k dobrým či zlým. Ak by boli peniaze zlé, ako by ste mohli mať zariadenie, na ktorom čítate tento článok?

„Nedostatok peňazí je koreňom všetkého zla.“ Mark Twain

 

6. Môj manžel/ka má na starosti peniaze

Táto osoba zjavne neberie zodpovednosť za svoje peniaze a nezaslúži si ich mať viac. Vždy si buďte vedomý, koľko máte na svojom účte.

 

7. Nemám to v rozpočte

Ak zavriete peňaženku a prinútite sa veriť, že produkt alebo službu nemôžete získať, pravdepodobne ju nikdy nedostanete. Namiesto toho sa spýtajte: „Ako môžem získať tento produkt alebo službu?“

 

8. Peniaze vás neurobia šťastnými

Keď dostanem peniaze, stále sa usmejem, naozaj ma urobia šťastným. Koniec koncov, môžem sa postarať o moju rodinu a kúpiť veľa veci, ktoré mi uľahčia život. Keď ľudia povedia:  „Peniaze vás neurobia šťastnými“, majú na mysli ľudí, ktorých vidia v masmédiách, nie väčšinu milionárov, ktorí si užívajú ich hojný a šťastný život. Bol som chudobný a poviem vám jednu vec – keď som nemal peniaze, nikdy som nebol šťastný.

 

9. Keď miluješ Boha, nemôžeš mať peniaze

Jedná sa o citlivú tému, ale ja si osobne myslím, že peniaze sú vyjadrením božej priazne a hojnosti. Peniaze možno získať iba prostredníctvom spravodlivých skutkov. Ak si myslíte, že je spravodlivé byť chudobný, stačí si uvedomiť, že kráľ Šalamún bol najbohatším človekom, ktorý kedy žil. Diamanty boli vyrobené pre Boží ľud, nie jeho nepriateľov.

 

10. Peniaze nie sú také dôležité

Ľudia často hovoria „Sú to len peniaze.“ a „Nerobím to pre peniaze.“. Pokiaľ sú to „len peniaze“„nerobíte to len pre peniaze“,  prečo prijímate peniaze, keď k vám prichádzajú? Peniaze sú veľmi dôležité a musí sa o nich učiť v škole, doma a aj v náboženských kruhoch. Tí, ktorí sa vyhýbajú zodpovednosti peňazí, ich nikdy nebudú mať dostatok.

Peniaze majú tendenciu reagovať na postoj k nim. Presvedčte svoju myseľ, že ste pripravený na ozajstné bohatstvo a pamätajte, že keď bude myseľ pripravená, peniaze prídu.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Prečo väčšina ľudí zostane neznáma a priemerná a nikdy nenájde úspech alebo slávu? Chýba im táto vlastnosť

 

Zdroj: linkedin.com, Autor: Daniel Ally

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «