Milionár Daniel Ally: Ako sa vysporiadať so žiarlivými ľuďmi a nepriateľmi? Takto

Žiarliví ľudia vás milujú, len to dávajú najavo nenávisťou. Mal som dosah na milióny ľudí a videl všetky druhy správ – tak ako od šťastných, tak aj od žiarlivých ľudí.

 

Tu sú 3 spôsoby, ktorými ja reagujem na tých, ktorí žiarlia:

 

1. Pamätajte na svoj cieľ

Keď na vás niekto smeruje svoj hnev, nenávisť alebo horkosť, znamená to, že robíte niečo správne. Ak ma niekto osobne napadne, považujem to za kompliment. Inými slovami, je to znamenie pokroku a metóda poskytovania spätnej väzby.

Prečítajte si tiež: Dre Baldwin a jeho 3 rady, ako sa celkom prestať zaujímať o to, čo si o vás myslia druhí

Tak alebo onak, pamätajte, čo ste povolaný robiť. Ak ste si vedomý kto ste a ako ste sa tam dostali, ich žiarlivosť vás nikdy nebude obťažovať. Len vás urobí silnejšími. Niekedy môže pochádzať od tých, na ktorých vám záleží, ale budete sa musieť cez to preniesť tým, že im odpustíte. Pamätajte na svoj cieľ a ich nenávisť sa čoskoro rozptýli.

„Kedysi som mal najlepšieho priateľa, ktorý je teraz úplne neznámy človek.“  Daniel Ally

 

2. Zlepšujte sa

Aj keď sa niektorí ľudia pokúsia stiahnuť vás nadol, musíte sa zlepšovať. Nie je to o tom dokázať, že ste lepší ako oni, ale dokázať, že ste lepší ako vy. Nechajte svoj úspech hovoriť sám za seba.

Akonáhle sa budete zlepšovať, vaši nepriatelia sa stanú vašimi najbližšími fanúšikmi. Budú najviac podporujúcimi ľuďmi vo vašom živote a to hlavne preto, že ste premenili ich pohlcujúci oheň nenávisti na bezstarostný smiech a radosť.

 „Kritici vás nútia urobiť to lepšie. Nepriatelia vás nútia urobiť to rýchlejšie.“  Daniel Ally

 

3. Ignorujte ich

Žiarliví ľudia prichádzajú vo všetkých podobách, ktoré nie je vždy ľahké ignorovať. Avšak, ak si osvojíte návyk blokovať negatívnych ľudí vo vašom živote, budete úspešnejší. Napríklad, ja osobne som mal veľa ľudí, ktorí ohavne útočili na moju prácu a život. Mal som a s tým zmieriť alebo natrvalo odstrániť ich prítomnosť z môjho života?

Spočiatku som váhal. Myslel som si: „Mohlo by sa ich to dotknúť.“ Existovala tiež nádej, že oľutujú svoju nenávisť a zmenia sa, hoci to bolo nepravdepodobné. Niekedy skrátka treba povedať: „Po zvyšok môjho života s tebou nechcem mať nič spoločné.“, aj keď sú to rodina a priatelia. Zablokujte ich, ignorujte ich alebo ich konfrontujte láskou.

„Ak sa dostanete bližšie k pozitívnym ľuďom, negatívni ľudia zmiznú.“  Daniel Ally

Vytvorte zoznam 3 ľudí, ktorých musíte odstrániť zo svojho života. Urobte to bez zaváhania. Neplávajte s rybami, keď ste v skutočnosti žralok. Nemusíte sa vyrovnávať s negatívnym správaním alebo podvodmi. Opýtajte sa sami seba: „Naozaj potrebujem takýto typ človeka v mojom živote?“ Ak nie, rozdrvte ich, akoby sa pokúšali vziať vám váš život. Pamätajte, že nikdy neuvidíte sochu kritika.

Takto reagujte na svojich nepriateľov.

Prečítajte si tiež: 9 chýb, ktoré chytrí ľudia nikdy neurobia dvakrát

 

Zdroj: linkedin.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «