10 vecí, ktoré musíte prestať robiť, ak sa chcete stať masívne úspešnými od milionára Alexa Mortona

Každý si definuje úspech inak. Pre niekoho môže byť úspechom veľký dom alebo luxusné auto a pre niekoho je úspechom to, že môže každý mesiac uživiť rodinu.

Čo je úspech pre vás?

Definujte si ho sami, pretože nikto to za vás nemôže urobiť. Je to váš život. Nech je pre vás úspech čokoľvek, existujú veci, ktoré vám v ňom bránia a ktoré možno ani nevidíte. Alex Morton je mladý a úspešný podnikateľ a spíker. Svoj prvý milión zarobil vo veku 25 rokov a to z úplnej nuly.

 

Tu je 10 vecí, ktoré potrebujete prestať robiť, aby ste dosiahli masívny úspech:

 

1. Prestaňte sa vyhovárať

Prestaňte produkovať výhovorky práve tu a teraz. Prestaňte obviňovať ostatných ľudí za to, že nedostávate to, čo chcete. Nie je to chyba vašej matky, otca, priateľa, priateľky, kouča alebo profesora. Je to len vaša chyba.

Prestaňte odmietať prijať zodpovednosť za vaše vlastné chyby. Ak niečo pokašlete, prijmite za to 100%-nú zodpovednosť. Úspech potrebuje čas. Nestrácajte ho hľadaním výhovoriek.

Prečítajte si tiež: Grant Cardone: Odhodlajte sa prestať produkovať tieto 3 typy výhovoriek

 

2. Prestaňte sa sústrediť na negatívne veci

Vo vašom živote sú negatívne veci, nad ktorými nemáte žiadnu kontrolu. Tak isto sú v ňom aj tie pozitívne. Stavím sa však, že sa vám každý deň deje oveľa viac pozitívnych vecí, ako tých negatívnych. Prečo potom strácate svoj čas, energiu a aktivitu na negatívne veci? Povedzte si, že ste skončili s negativitou, hovorením o negatívnych veciach, sústredením sa na negatívne veci a venovaním pozornosti negatívnym veciam.

 

3. Prestaňte mať strach zo zlyhania

Prestaňte sa skrátka báť zlyhania. Zlyháte. Nie je dôvod sa toho báť. Mali by ste zlyhanie vítať, poučiť sa z neho a z lekcie o niečo vyrásť. Zlyhaniu vpred. Zlyhanie nie je reflexia vás, je to príležitosť narásť. Je to len ďalší krok k úspechu. Stále, keď zlyháte, ste bližšie k vášmu cieľu, či už tomu veríte alebo nie. Nemôžete sa báť zlyhania.

 

4. Prestaňte hľadať ľahkú cestu

K úspechu sa nedostanete výťahom, musíte ísť po schodoch. Prestaňte hľadať tú najľahšiu cestu, pretože cesta k úspechu nebude jednoduchá. Ak sa dokážete pozrieť hore, dokážete sa tam dostať. Robte to, čo musíte urobiť. Ak potrebujete tie správne informácie, získajte ich. Úspešní ľudia nehľadajú ľahkú cestu.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Prečo väčšina ľudí zostane neznáma a priemerná a nikdy nenájde úspech alebo slávu? Chýba im táto vlastnosť

 

5. Prestaňte si biť hlavu o múr 

Keď to nerobíte fyzicky, prečo to robíte mentálne? Nedáva to zmysel. Naučte sa ovládať svoje emócie a vyrovnávať sa s udalosťami, ktoré sa vám prihodia. Je normálne sa niekedy rozčúliť, nikto nie je šťastný každú jednu sekundu každý jeden deň.

Sú veci, ktoré vás vyvedú z miery, no je to o tom, ako sa s nimi vysporiadate a ako na nich zareagujete. Neriešte minulosť a neľutuje to, čo ste mali spraviť inak. Nechajte to ísť. Priveľa energie sústredenej na bitie si hlavu o múr vás brzdí od dôležitejších vecí – napríklad od vašich cieľov.

 

6. Prestaňte byť nevďačnými

Najlepší spôsob, ako pritiahnuť do svojho života viac vecí, je byť vďačný. Ak chcete zo svojho života vypustiť šťastie, buďte nevďačným; ak chcete zlyhať, buďte nevďačným. Ak chcete vyhrať a chcete byť úspešný, buďte vďačným. Vďačnosť priťahuje šťastie a úspech. Ak ste vďačnými za svoj život a za všetko, čo obsahuje, budete pre vás menej komplikované dosiahnuť zdravie, bohatstvo, šťastie – hojnosť.

 

7. Prestaňte sa koncentrovať iba na vaše potreby

Nebuďte sebec a prestaňte sa starať len o seba. Ak budete pozerať len na svoj úspech, nebudete úspešnými. Nekoncentrujte sa len na to, čo potrebujete a chcete vy. Nie je to len o vás, je to o nás.

Nie je to len o veľkosti bankového účtu, ale o tom, koľkým ľuďom pomôžete a koľkým ľuďom zmeníte život. Najlepší spôsob, ako byť v živote úspešným, je pomáhať druhým ľuďom. Ak chcete získať to, čo chcete, pomôžte získať druhým ľuďom to, čo chcú oni.

 

8. Prestaňte roztriešťovať svoju pozornosť

Nenechajte si roztrieštiť svoju pozornosť na veci, ktoré z dlhodobého hľadiska nepotrebujete. Chceli ste ísť do posilňovne; chceli ste jesť zdravo; chceli ste napísať skvelý článok; chceli ste ísť niekam, kde ste chceli už dlho ísť a skoro ste to neurobili, pretože vás niečo chvíľkové vyrušilo. Buďte produktívnym, nie iba aktívnym.

 

9. Prestaňte žiť život bez smeru 

Život bez smeru – cieľa, kam smerujete – nie je život, ktorý žijú úspešní ľudia. Úspešní ľudia vedia presne, kam idú a presne vedia, čo musia urobiť, aby sa dostali tam, kam sa dostať chcú. Je vašou zodpovednosťou, osudom a povinnosťou stať sa úspešnými. Úspechom je naplno využívať svoj potenciál. Zamyslite sa, čo je vašim poslaním.

Buďte tou najlepšou verziou, akou môžete byť a robte všetko, čo môžete, aby ste sa dostali tam, kam chcete. Zaslúžite si tam byť. Ak vo Ferrari nemáte palivo, nikam nepôjdete a nikdy sa nedostanete tam, kam sa dostať chcete. Vaším palivom je váš cieľ, poslanie, smer – poznajte ho. Prestaňte chodiť do postele s tým, že neviete, čo budete robiť zajtra.

 

10. Prestaňte sa vzdávať

Tí, ktorí sa vzdajú, nikdy nemôžu vyhrať. Víťazi sa nikdy nevzdali. Musíte zostať naplno sústredený na vaše ciele, na to, kam smerujete a na výsledky, ktoré to so sebou prinesie. Keď spadnete 10-krát, zdvihnite sa 11-krát. Ak prechádzate zložitým obdobím, choďte ďalej. Ak čelíte ťažkej situácii, ako zareagujete? Vzdáte to, alebo zamakáte ešte viac? Úspešní ľudia sa nevzdávajú. Ak sa chcete stať vo vašej oblasti profíkom, ani vy sa nemôžete vzdať.

Prečítajte si tiež: 4 veľké chyby, ktorým by ste sa mali v živote vyhnúť

 

Zdroj: facebook.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «