Hľadáte svoje životné poslanie? Milionár radí položiť si tieto 4 otázky

Ako nájsť svoje životné poslanie vo svete zmätku?

Kamkoľvek sa pozriete, nájdete ľudí, ktorí robia prácu, ktorú nemajú radi. Pracujú iba pre výplatu a zmierili sa s problémami, na ktoré je jednoduché nájsť odpoveď. Zdajú sa byť zmätení činnosťami každodenného života. Dôvodom, prečo väčšina ľudí nenájde svoje poslanie, je sebazaprenie. Nechcú vidieť pravdu. Domnievajú sa, že robia správnu vec, ale nerobia.

Existujú otázky, ktoré si treba položiť, aby ste skutočne pouvažovali nad tým, čo je vašim skutočným poslaním. Buďte k sebe úprimný.

 

Tu sú 4 otázky, ktoré treba si položiť, aby ste objavili vaše poslanie:

 

1. Čo milujem robiť?

Čo robíte radi? Ak máte radi navrhovanie webových stránok, pravdepodobne by ste si neužívali pracovať ako barista v Starbucks. Ako web dizajnér by ste sa dokonca možno chceli zapojiť do nejakého projektu zadarmo. Robte to, čo milujete, aj keď v tom možno nenájdete okamžitý prínos.

Priateľ mi raz povedal, že mu raz jeho otec vytkol: „Synu, vykašli sa na basketbal, v NBA je iba 450 pozícií. Nemáš šancu sa tam dostať. Pracuj pre vládu a ber to s nadhľadom.“ Aj keď to opakovane počúval, nakoniec sa dostal do NBA ako jeden z top manažérov. Niekedy váš sen príde v inej podobe, akú ste si predstavovali. Tak alebo onak, keď príde príležitosť, vždy buďte pripravený.

Prečítajte si tiež: Ako prebudovať svoj život iba prostredníctvom 3 otázok

 

2. Aké mám dary?

Mnoho z našich darov je potláčaných spoločnosťou kvôli nášmu školskému systému. Napríklad, keď som bol na strednej škole, nedarilo sa mi na hodinách angličtiny. Jasne si pamätám, ako mi učiteľka hovorila, že moje eseje „neboli dosť dobré“. Aj napriek jej spätnej väzbe moje knihy a články mali dosah na milióny ľudí.

Bez ohľadu na vaše okolnosti, musíte veriť svojim inštinktom. Ak začnete veriť negatívnym rečiam iných ľudí, zaseknete sa v „obludnosti zhody“. Nájdite vaše dary učením sa vecí, pre ktoré ste boli stvorený. Osobne som bol vždy dobrý v poézii a učení druhých. Naučil som sa, ako to využiť po zvyšok môjho života.

„Vaše poslanie je väčšie ako vy sami.“ Daniel Ally

 

3. Akým najlepším spôsobom môžem slúžiť druhým?

Väčšina ľudí je pripravených to po hodine v práci zabaliť. Túžia skončiť, pretože vedia, že sú buď nenaplnený alebo ich práca nie je pre nich výzvou. Ak sa v práci nudíte, nepomáhate si – a rozhodne nepomáhate ani ostatným. Nájdite niečo produktívne a plnohodnotné. Nechoďte do práce iba preto, aby ste mohli žiť komfortne. Urobte niečo hodnotné!

Stále vyzývam ľudí, aby si položili túto otázku„Ako môžem priniesť najväčšiu hodnotu, pre viac ľudí, v čo najkratšom možnom čase?“

Napíšte si ju a položte si ju každý deň po dobu 30 dní. Ukáže vám, že je možné zvýšiť kvalitu a kvantitu vašej produkcie, keď hľadáte lepšie spôsoby, ako slúžiť druhým.

„Iba život prežitý v službe ostatným stojí za to žiť.“ Albert Einstein

 

4. Bol by som ochotný to robiť zadarmo?

Ako tínedžer som si myslel, že je dobrovoľníctvo hlúposť. Myslel som si: „Prečo pracovať zadarmo, keď môžem dostať zaplatené?“ Nenaučil som sa hodnotu dobrovoľníctva, kým som nezistil, kto som. Nielen, že som začal pracovať zadarmo, ale dokonca som za to platil!

Ste ochotný robiť prácu, ktorú práve teraz robíte zadarmo? Dokázali by ste to robiť v najbližších 12 mesiacoch?

Ak robíte viac, ako ste platený, dostanete zaplatené viac, ako robíte. Ak aj naďalej rozvíjate svoj charakter, vylepšujete svoju integritu a je pre vás výzvou stať sa lepším človekom, neexistuje možnosť, že nenájdete svoje poslanie. Otestujte sa používaním vašich darov každý deň bez nároku na odmenu. Získate veľký vhľad a budete v živote pripravený na väčšie príležitosti. Rýchlosť, akou sa vám podarí uspieť bude nepochopiteľná.

„Sú to hodiny, za ktoré nie ste platený, ktoré vám zaplatia najviac.“ Daniel Ally

Ak ešte hľadáte svoje poslanie, uistite sa, že zo seba vydávate maximum vo všetkých vašich aktivitách. V pravý čas uvidíte známky pokroku a vesmír bude riadiť vaše miesto na Zemi. Medzitým si položte tieto 4 otázky a ocitnete sa v raketovom tempe smerom k vášmu poslaniu. To vám ušetrí čas, peniaze, energiu a kreativitu.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Ako získať všetko, čo chcete za 90 dní? Tu je môj návod

 

Zdroj: linkedin.com, Autor: Daniel Ally

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «