7 spôsobov, ako zrealizovať vaše sny od milionára Alexa Mortona

Všetci snívame. Všetci chceme žiť skvelý život. Všetci ho chceme spraviť skutočnosťou. Všetci máme predstavy o tom, ako by náš život mohol a mal vyzerať. Alex Morton je mladý a úspešný podnikateľ a spíker. Svoj prvý milión zarobil vo veku 25 rokov a to z úplnej nuly. Rozdiel medzi tým dostať to, čo chceme a tým, že nič nezískame je v realizácii našich snov. Vízia bez realizácie je iba halucinácia.

 

Tu je 7 spôsobov, ako uskutočniť vaše sny:

 

1. Zapisujte si vaše ciele a stratégiu

8 z 10 ľudí, ktorí majú ciele, si ich nezapisuje. Ich zapisovanie skutočne rapídne zvýši vašu šancu na ich dosiahnutie. Písomná stratégia ju samú o sebe robí skutočnou a núti nás hľadať možné neúspechy či nástrahy. Spíšte si preto svoje ciele a stratégiu.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Dávajte si pozor na „dobré“ rady. Niekedy vám môžu zruinovať život

 

2. Sústreďte sa na svoju víziu z dlhodobého hľadiska, nie na krátkodobú bolesť

Príliš veľa z nás sa strachuje o to, čo všetko bude treba na dosiahnutie úspechu. Príliš veľa z nás sa bojí bolesti, ktorú musíme vydržať na ceste za životom, ktorý chceme. Realizácia našej dlhodobej vízie a cieľov znamená prekonávať určité časové obdobie nepohodlie, bolesť a neistoty. Všetko je to však súčasť procesu, takže sa s tým zmierte.

 

3. Odhodlať sa pre niečo > Zaujímať sa o niečo

Keď sa o niečo zaujímame, robíme to iba vtedy, keď sa nám chce alebo keď na to máme čas. Ak sme odhodlaní, neexistujú žiadne výhovorky na situáciu. To znamená, že nezáleží na ničom inom – pracujeme na tom. Bodka!

 

4. Stanovte si na výsledky určitý časový horizont

Všetci chceme určité veci, ale bez časového horizontu ich väčšina z nás nikdy nezíska. Vytvorte naliehavosť. Teraz!

„Sen bez časového horizontu je prosté želanie. Sen s časovým horizontom je cieľ.“  Jim Rohn

 

5. Stanovte si pre svoje ciele každodenný spôsob fungovania

Sú to akcie, ktoré vykonávame každých 24 hodín a ktoré nás posúvajú bližšie a bližšie k nášmu cieľu. Úspech je o tom mať skvelé dni, nasledované skvelými týždňami, skvelými mesiacmi a fenomenálnymi rokmi. Náš každodenný spôsob fungovania nám pomáha zostať dôslednými na našej ceste za cieľmi.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Nevyhýbajte sa konfliktom. To ony vás totiž vytvárajú

 

6. Požiadajte o radu od ľudí, ktorí majú to, čo chcete

Lepšie známe ako mať nejakú vonkajšiu zodpovednosť, mentorovanie od ostatných, ktorí majú to, čo chceme. Nie je hanbou nechať si poradiť od iných, teda pokiaľ vedia, o čom hovoria.

 

7. Spáľte mosty

Rozhodnite sa, že sa už nebudete vracať do vášho minulého ja. Neprichádza to v úvahu. Bežte iba napred  vašim cieľom a snom a nedajte sa pre nič na svete zastaviť.

Prečítajte si tiež: Čo je „Pravidlo 5-tich sekúnd“ a ako vás v živote urobí nezastaviteľnými

 

Zdroj: facebook.com, Obrázok: pinterest.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «