8 vecí, na ktoré úspešní ľudia nikdy nestrácajú čas

Všetci chceme byť v živote úspešní, no niekedy strácame náš čas vykonávaním činností, ktoré nám bránia dosiahnuť náš skutočný potenciál. Je dôležité analyzovať, ako trávime naše dni hodinu po hodine a hľadať spôsoby, ako pracovať chytrejšie, spôsoby ako eliminovať požieračov času.

 

Tu je 8 vecí, na ktoré produktívni a úspešní ľudia nikdy nestrácajú čas:

 

1. Produktívni a úspešní ľudia sa nenechajú pohltiť sociálnymi médiami

Byť na sociálnym médiách – kontrolovať notifikácie na Facebooku, prezeranie obrázkov na Instagrame, prezeranie tweetov na Twitteri – je súčasťou každodenného života. Ak ale nekontrolujete, koľko času na nich trávite, hodiny budú bežať a vy nič z vášho zoznamu úloh neurobíte.

Takže buď si na nich nastavte limit, ktorý vám pripomenie, že ich máte minimalizovať či zavrieť a sústrediť sa na prácu, alebo ich využite po vykonaní nevyhnutných aktivít.

Prečítajte si tiež: Máte správnu rannú rutinu? Pozrite sa, ako začína svoj deň týchto 15 najbohatších ľudí sveta

 

2. Produktívni a úspešní ľudia nejdú do nového dňa bez plánu

Úspešní ľudia majú svoj účel, laserovo-zameraný plán vecí, ktoré chcú v daný deň dosiahnuť. Zapisujte si veci – ale iba 2 či 3 top priority dňa, nie dlhý zoznam vecí.

Zapíšte si svoje hlavné priority dňa a rozoberte si ich do viacerých krokov a sami uvidíte, že ich budete chcieť mať čím skôr hotové a odškrtnuté zo zoznamu.

 

3. Produktívni a úspešní ľudia nevykonávajú emocionálne vyčerpávajúce činnosti

Ak chcete vstúpiť do skutočne úspešného života, musíte sa zamerať na veci, ktoré pozitívne ovplyvňujú váš život. Produktívni ľudia nestrácajú čas na veci, ktoré ich citovo vyciciavajú.

Pred zaviazaním sa k vykonaniu aktivít na vašom zozname úloh sa uistite, že vám tieto aktivity pozitívne ovplyvnia život. Ak veríte, že nie, porozmýšľajte o tom, že im poviete „nie“. Tiež sa necíťte povinným dať odpoveď na otázku hneď, ako ste o niečo boli požiadaný. Premýšľajte, než poviete „áno“ a vedzte, že je v poriadku povedať „nie“ na žiadosti o váš čas.

 

4. Produktívni a úspešní ľudia sa netrápia vecami, nad ktorými nemajú kontrolu

Úspešní ľudia si uvedomujú, že trápenie sa vás v živote nedostane nikam, hlavne ak v danej situácii nemôžete urobiť nič. Takže premeňte svoje myšlienky do akcií a zamerajte sa na veci, ktoré môžete urobiť.

Prečítajte si tiež: Chcete žiť pozitívnejší a šťastnejší život? Musíte pochopiť túto jednoduchú vec

 

5. Produktívni a úspešní ľudia netrávia čas s negatívnymi ľuďmi

Hovorí sa, že ste priemerom piatich ľudí, s ktorými trávite najviac času. Takže ak chcete byť najlepším, musíte sa obklopiť najlepšími. Eliminujte negatívnu a toxickú energiu okolo vás. Ak chcete v živote stúpať, vyhoďte to, čo vás ťahá nadol.

 

6. Produktívni a úspešní ľudia sa nezaoberajú chybami z minulosti

Úspešní ľudia robia chyby. Každý robí chyby. Kľúčom k dosiahnutiu úspechu v živote je neurobiť rovnakú chybu dvakrát, učiť sa a rásť z chýb a stávať sa kvôli ním lepším človekom.

Takže keď urobíte chybu, uvedomte si, že ste ju urobili a že to nemôžete vrátiť späť. Zamerajte sa na to, čo ste sa naučili a navrhnite stratégiu, ktorou sa pozitívne posuniete vpred.

 

7. Produktívni a úspešní ľudia sa nesústredia na to, čo robia druhí

Je skvelé sa inšpirovať tým, čo robia iní úspešní ľudia, ale ak sa neustále porovnávate s iným človekom a tiahne vás to nadol, je čas otočiť vaše myslenie. Inšpirujte sa inými, ale sústreďte vaše myslenie na konkurovanie s človekom, na ktorom najviac záleží: na vás.

 

8. Produktívni a úspešní ľudia nedávajú samých seba na posledné miesto

Všetci prechádzame dobami, keď sa nám nedostáva veľa spánku alebo cvičenia, pretože potrebujeme pracovať na veľkom projekte. Avšak, pre úspech a šťastie z dlhodobého hľadiska musíte dať seba na prvé miesto v zozname vašich priorít.

Niektoré skvelé spôsoby, ako to dosiahnuť, je nakopnúť začiatok vášho dňa činnosťami, ktoré milujete – možno to je rozcvička, meditácia alebo čítanie skvelej knihy. Robte to, čo platí na vás. Keď začnete svoj deň činnosťami, ktoré milujete a ktoré sú pre vás dobré, budete sa cítiť šťastnými, sústredenými a plnými sily po celý deň.

Boli pre vás veci na tomto zozname požieračmi času? Eliminujte ich, aby ste mohli vkročiť do svojho najlepšieho života.

Prečítajte si tiež: 4 veľké chyby, ktorým by ste sa mali v živote vyhnúť

 

Zdroj: success.com, Autor: Cynthia Bazin

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «