Grant Cardone: Odhodlajte sa prestať produkovať tieto 3 typy výhovoriek

https://www.facebook.com/grantcardonefan/photos/a.10150638878643563.411828.236959743562/10151913219708563/?type=3&theater

Výhovorky sú všade. Viem, rovnako ako ktokoľvek iný, že úspech je tvrdá práca. Keby to bolo jednoduché, všetci by to dokázali. Chce to tvrdú prácu, odhodlanie a záväzok. Opýtajte sa 10 milionárov alebo miliardárov povedia vám to isté. Prácou na polovičný úväzok úspech nevytvoríte, pretože neexistuje žiadna skratka.

Skutočný úspech nad rámec základných potrieb vždy vyžaduje masívne odhodlanie a nasadenie. Vyhovárači sa neodhodlávajú. Rozmýšľajú nad dôvodmi, prečo to urobili alebo neurobili. Typicky tieto výhovorky spadajú do jednej z niekoľkých kategórií.

 

Uvedomte sa ešte predtým, ako poviete jednu z nich:

 

1. „Som príliš starý“ alebo „Som príliš mladý“

Nikto sa ma nikdy neopýtal, koľko som mal rokov, keď som si zobral svoju prvú pôžičku, keď som napísal svoju prvú knihu, alebo keď som robil môj prvý seminár.

Prečo riešite vek? Záleží na tom, či máte 25 alebo 55? Premýšľate o obmedzeniach. Nikoho váš vek nezaujíma!

Keď hovoríte, že ste príliš starý alebo mladý, dávate ľuďom dôvody, prečo nemôžete niečo urobiť. Alexander Veľký začal dobývať svet ako tínedžer a plukovník Sanders nezačal predávať svoje kurčatá do jeho šesťdesiatich rokov.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Chcete v živote dosiahnuť niečo významné? Musíte nechať ego za dverami

 

2. „Peniaze ma neurobia šťastným“

Toto je výhovorka ľudí, ktorí sa vzdali budovania ich skutočného bohatstva. Ako by mohli vedieť, či peniaze môžu niekoho urobiť šťastným? Žiadne nemajú!

Čo v skutočnosti hovoria je: „Som na mizine a snažím sa tomu dať zmysel.“

Všetko, čo majú, sú centy, pretože nedávajú peniazom význam. Sú ako dieťa, ktoré nemôže dostať hračku, a preto povie: „Aj tak som ju nechcel.“ Ak nemôže dostať to, čo chce, začne sa vyhovárať, že to aj tak nikdy nechcelo. Dospejte. Peniaze vám dajú možnosti a vyriešia problémy. Oh, a určite vás neurobia nešťastnými.

Prečítajte si tiež: 7 krokov, ako sa stať milionárom od multimilionára Granta Cardoneho

 

3. „Budem šťastný/á, keď..“

Buďte šťastný TERAZ a prestaňte mať pocit, že tomu stále niečo chýba. Budem šťastný/á, KEĎ sa vydám; rozvediem; dostanem prácu; dostanem inú prácu; bude víkend; budem bohatý/á,..

Pozrite sa, ak nie ste šťastný teraz, je to kvôli vám, nie kvôli iným okolnostiam. Táto výhovorka je používaná osobou, ktorá neberie zodpovednosť za svoje šťastie. Čaká na niečo, čo jej prinesie šťastie, namiesto toho, aby niečo robila pre vytvorenie šťastia. Musíte sa pre šťastie rozhodnúť.

Zlé veci sa stávajú, sklamanie príde a odmietanie je všade na planéte Zem. „Budem šťastný/á, keď..“ hovoria ľudia, ktorí si neuvedomujú, že oni sú problémom – aj riešením.

Výhovorky nezmenia vašu situáciu. Otroci a obete produkujú výhovorky – a budú navždy odkázaní na zvyšky. Neexistuje žiadna výhovorka, ktorá z vás môže urobiť úspešného človeka. Účasť na seba-ľútosti a vyhováraní sa je známka toho, že má niekto extrémne minimálnu mieru zodpovednosti.

Prečítajte si tiež: 5 krokov, ako znovu vstať po tom, čo vás život zrazil na kolená

 

Zdroj: linkedin.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «