4 veľké chyby, ktorým by ste sa mali v živote vyhnúť

Mnohým chybám sa dá vyhnúť – a taktiež ľútosti, ktorá po nich nasleduje. S prezieravosťou a predvídavosťou sa môžete ušetriť od zranení, ktoré sú výsledkom takýchto chýb.

 

Tu sú 4 veľké chyby, ktorým by ste sa mali vo vašom živote vyhnúť:

 

1. CHYBA: Trávite príliš málo času so správnymi ľuďmi

Nič nie je viac obmedzujúce, ako byť s nesprávnymi ľuďmi. Ťahajú vás dole, obmedzujú váš rast, rozptyľujú vašu pozornosť a vyvolávajú negatívne myslenie.

Opakom sú správni ľudia, ktorí pôsobia ako vaša osobná roztlieskavačka, ktorá vás tlačí k víťazstvu. Je to druh ľudí, ktorí vás inšpirujú, aby ste boli najlepšími. Patria medzi nich ľudia, ktorí ponúkajú bezhraničnú lásku a pridanú hodnotu, neustále rastú a užívajú si život.

 

2. CHYBA: Nehovoríte to, čo potrebujete povedať

Povedať to, čo si naozaj myslíme, chce istú dávku odvahy – najmä keď to, čo potrebujete povedať, nie je to, čo chcú ostatní počuť.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Čo zapríčiňuje vaše nešťastie? Jedno slovo, ktoré sa bojíte vysloviť

 

3. CHYBA: Nepodnikáte žiadne kroky pre hodnotné ciele

Toto ľudia ľutujú najviac. Je to prokrastinácia. Je to vedomie, že by ste mali niečo urobiť, ale nič nerobíte. Je to pripravovanie sa na prípravu v úmysle konať. Dobré úmysly nikdy nič nedosiahnu.

Bez ohľadu na váš životný štýl – nájdite svoje najproduktívnejšie chvíle dňa a vložte sa do nich. Napíšte si denný bojový plán a choďte podľa neho. Neexistuje nič viac znepokojujúce, ako spiaci sen.

 

4. CHYBA: Dovoľujete druhým riadiť váš osud

Všetci čelíme tlaku stotožňovať sa s agendami iných ľudí – či to sú vaši priatelia, ktorí vás presviedčajú, aby ste si dali pivo alebo vaši kolegovia, ktorí plnia váš deň nekonečnými emailmi. Je to dovolenie niekomu inému diktovať vám váš život – dokonca aj vtedy, keď má táto osoba dobré úmysly. Chce to odvahu prestať s tým.

Naučiť sa prijímať chyby je dôležité; učiť sa im však vyhnúť je miesto, kde sa začína skutočný rast.

Prečítajte si tiež: Neuveriteľne jednoduchá metóda na vybudovanie silnej sebadôvery

 

Zdroj: success.com, Autor: John C. Maxwell

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «