Poznáte príbeh o starom rybárovi? Nemali by ste veriť každému príbehu, ktorý začujete, radí Grant Cardone

Neverte každému príbehu, ktorý začujete. Mnohí z vás počuli verziu tohto populárneho príbehu, ktorý vám prerozprávam a ukážem vám, prečo je absurdný.

Prečítajte si tiež: 1-minútový japonský princíp, ktorý môže zmeniť váš život a pomôcť vám prekonať lenivosť

Grant Cardone je medzinárodný biznis expert, spíker, mentor, autor 7 bestsellerov, tvorca 13 biznis programov a zakladateľ 6 multimiliónových spoločností. Ako veľa ďalších ľudí, aj on začínal od nuly a svoje bohatstvo budoval z ničoho. Dnes má jeho majetok hodnotu viac ako 750 miliónov dolárov a za svoj život vyzbieral viac ako 200 miliónov dolárov pre charity.

Ak ste predtým tento príbeh nepočuli, tu je:

Bol raz jeden podnikateľ, ktorý sedel na brehu rieky v malej dedine. Ako tak sedel, zazrel, ako rybár vesluje malú loď smerom k brehu. Keď prišiel bližšie, všimol si, že chytil veľa, veľa rýb.

Podnikateľ bol ohromený a spýtal sa rybára: „Ako dlho vám trvalo, pokým ste chytili toľko rýb?“

Rybár povedal: „Nie dlho.“

„Tak prečo nezostanete dlhšie a nechytíte ich ešte viac?“ spýtal sa podnikateľ.

„Toto stačí na to, aby som nakŕmil celú svoju rodinu,“ odpovedal rybár.

Podnikateľ pokračoval: „Čo robíte po zvyšok dňa?“

Rybár povedal: „Zvyčajne vstanem skoro ráno, vyjdem si zachytať nejaké ryby, potom sa vrátim a idem sa hrať so svojimi deťmi. Popoludní si so ženou zdriemneme a keď príde večer, pripájam sa k mojim priateľom z dediny na pohárik – hráme na gitaru, spievame a tancujeme celú noc.“

Podnikateľ predložil rybárovi návrh.

„Mám PhD. z podnikového manažmentu. Mohol by som vám pomôcť stať sa úspešnejším človekom. Odteraz by ste mali stráviť viac času rybolovom a snažiť sa chytiť čo najviac rýb. Keď si našetríte dosť peňazí, mohli by ste si kúpiť väčšiu loď a chytiť ešte viac rýb. Čoskoro si budete môcť dovoliť kúpiť viac lodí, založiť svoju vlastnú spoločnosť, svoj vlastný výrobný podnik pre konzervované potraviny a distribučnú sieť. Do tej doby sa odsťahujete z tejto dediny do veľkého mesta, kde môžete zriadiť ústredňu na spravovanie ostatných pobočiek.“

Rybár sa pýta: „A potom?“

Podnikateľ sa zasmeje: „Potom si môžete žiť ako kráľ vo svojom vlastnom dome a keď nastane ten správny čas, môžete vstúpiť na burzu, predávať svoje akcie a bude z vás boháč.“

Rybár sa pýta: „A potom?“

Podnikateľ hovorí: „Potom môžete konečne odísť do dôchodku, môžete sa nasťahovať do domu pri rybárskej dedine, vstať skoro ráno, vyjsť si zachytať nejaké ryby, vrátiť sa domov, hrať sa s deťmi, popoludní si so ženou zdriemnuť a keď príde večer, môžete sa pridať k svojim kamarátom na pohárik, hrať na gitaru, spievať a tancovať celú noc!“

Rybár bol zmätený: „Nie je to to, čo teraz robím?“

Jednoduchosť môže byť preceňovaná. Všimnite si, že rybár z príbehu má myšlienky len pre seba – JEHO rodinu, JEHO zábavu, JEHO relaxáciu.

Toto je zmýšľanie mnohých ľudí: „Mám dosť.“

Je to sebecké myslenie.

Aby ste sa tomu vyhli, existujú 3 otázky, ktoré by ste si mali položiť:

  • Chcem viac?
  • Zaslúžim si viac?
  • Môžem urobiť viac?

Ako úprimne odpovedáte na tieto otázky určí množstvo úspechu, ktoré budete mať vo svojom živote. To preto, lebo úspech si vyžaduje neustálu pozornosť.

Je to ako krásny trávnik alebo záhrada – bez ohľadu na to, ako je zelený alebo aké krásne kvety má, musíte ho aj naďalej udržiavať. Nerobte „len dosť.“

Nevidíte sebeckosť v príbehu o rybárovi? Komu pomáha?

Musíte ísť za hranice svojich základných potrieb. Nejde vám v živote len o „prežívanie“, však nie? Dlhé popoludňajšie vyspávanie a každodenná cesta do baru so svojimi kamarátmi vám neprinesie trvalé šťastie. Môžete sa vtedy cítiť dobre, ale nebude vám to prinášať trvalú spokojnosť.

Chcete uspieť vo veľkom!

Aby ste to však dosiahli, musíte splniť viac, než vaše základné potreby.

Potrebujete viac než len prácu; potrebujete viac ako len zdravotné pokrytie; potrebujete viac ako len vzdelanie a potrebujete viac ako len miesto, kam chodíte pracovať.

Aké sú základné potreby? Zahŕňajú bývanie, stravu, oblečenie a dopravu.

Rybár má jeho základné potreby pokryté. Potrebujete viac ako to, aby ste boli úspešnými.

Väčšine ľudstva ide len o základné potreby. To je dôvod, prečo je vyššie uvedený príbeh tak populárny – posilňuje mýtus, že chcieť základné potreby je v poriadku a že je nejako absurdné chcieť viac.

Príbeh pokračuje – máte základné potreby, a potom zbohatnete a stále máte len základné potreby. Samozrejme, bohatí a chudobní majú základné potreby. Rozdiel je v tom, že bohatí môžu pomôcť iným získať ich základné potreby, ostatní nemôžu urobiť nič iné, len ľutovať tých, ktorí ich nemajú.

Medzi koho sa zaradíte?

Prečítajte si tiež: 7 krokov, ako sa stať milionárom od multimilionára Granta Cardoneho

 

Zdroj: linkedin.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «