Chcete dosiahnuť svoj cieľ? Najprv si položte tieto 3 otázky od Larryho Wingeta

http://www.larrywinget.com/hire-larry/photos/

Larry Winget je medzinárodný spíker, autor 6 bestsellerov a kouč osobnostného rozvoja. Kvôli jeho odvahe ľuďom povedať do očí pravdu, ktorá bolí, si vyslúžil prezývku „Pitbull osobnostného rozvoja“. Ľudia by sa podľa neho mali prestaň spoliehať na vládu a zamestnávateľa a namiesto toho zdvihnúť vlastný zadok a ísť si svojou cestou. Týmto spôsobom píše aj svoje knihy, ktoré priamo vyzývajú čitateľa k akcii.

 

Tu sú 3 otázky, ktoré vám pomôžu dosiahnuť váš cieľ: (Pripravte si 3 papiere a spíšte si nasledujúce otázky. Naozaj, spíšte si ich!)

 

1. Kde ste?

Napíšte si na 1. papier, kde sa práve teraz vo vašom živote nachádzate – koľko peňazí zarábate, ako ste na tom po zdravotnej stránke, ako vyzerajú vaše vzťahy, ako vyzerá vaša kariéra alebo na akom bode v biznise ste.

Prečítajte si tiež: Milionár Daniel Ally: Táto jediná otázka zmení váš život

 

2. Kde chcete byť? 

Napíšte si na 2. papier, kam chcete ísť – váš cieľ. Musí to byť ale presný cieľ, takže miesto toho, aby ste napríklad napísali „veľa peňazí“, napíšte „50 000€/rok“.

 

3. Čoho ste ochotný vzdať sa preto, aby ste sa dostali tam, kde chcete byť?

Toto je tá najdôležitejšia otázka. Napíšte si na 3. papier, čoho ste ochotný vzdať sa preto, aby ste sa dostali tam, kam chcete ísť a dosiahli to, čo chcete dosiahnuť. Ak nie ste ochotný sa niečoho vzdať, nikdy sa nedostanete tam, kde chcete byť. Musíte byť ochotný sa niečoho vzdať a učiniť tak vo svojom živote zmenu, pretože to, kde ste teraz, je výsledkom vašich predchádzajúcich rozhodnutí.

Ak chcete schudnúť, musíte sa vzdať niečoho, čo vás robí tučnými; ak chcete byť šťastnými, musíte sa vzdať niečoho, čo vás robí nešťastnými; ak chcete zbohatnúť, musíte sa vzdať niečoho, čo vás robí chudobnými; ak chcete byť úspešnými, musíte sa vzdať niečoho, čo vás robí neúspešnými. Je to jednoduché! V niečom sa váš život musí zmeniť.

„Úspech prichádza z obety.“  Larry Winget

Môžete si spísať celý zoznam vecí, na ktoré môžete hádzať vinu za to, kde v živote ste. Môžete však na seba prevziať úplnú zodpovednosť a napísať zoznam vecí, ktorých sa chcete vzdať, aby ste dosiahli váš cieľ. Niektorí si napíšu zoznam a zostanú na dne, niektorí si napíšu zoznam a zbohatnú. Nie je to o tom zozname, ale o tom, čo sa rozhodnete urobiť.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Grant Cardone: Jedno z mojich prvých zamestnaní bola práca v McDonald‘s

 

Zdroj: grantcardonetv.com, Obrázok: larrywinget.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «