7 každodenných návykov výnimočne úspešných ľudí

Keď vidíte ľudí, ktorí sú schopní dosahovať neobyčajné veci, nemôžete si pomôcť a zaujímate sa o to, čo je to, čo ich robí odlišnými. Početné štúdie ukazujú opakujúce sa znaky výnimočne úspešných ľudí.

 

Výnimočne úspešní ľudia..

 

1. Plánujú každý deň so zámerom a akciou

Nedeľa večer má zlú reputáciu, pretože to znamená musieť čeliť ďalšiemu týždňu, späť na bežecký pás. Úspešní ľudia plánujú svoje dni (áno, dokonca aj v nedeľu) inak, lepšie, s väčším nadšením, so zámerom a zmyselnejšie. Tony Robbins hovorí, že akcia bez vyššieho stupňa poslania je strata času.

Ako veľkú časť svojho života trávite návrhom svojho života?

Prečítajte si tiež: Poznáte príbeh o starom rybárovi? Nemali by ste veriť každému príbehu, ktorý začujete, radí Grant Cardone

 

2. Vykračujú zo svojej zóny pohodlia

Úspešní ľudia neustále posúvajú hranice možného a neakceptujú uspokojenie. To znamená vykročenie zo zóny pohodlia a hľadanie príležitostí k neustálemu zlepšovaniu sa.

Ako dlho ste boli vo svojej zóne pohodlia?

 

3. Obklopujú sa chytrými a podobne zmýšľajúcimi ľuďmi

Niektorí masívne úspešní ľudia ako je Bill Gates, Steve Jobs, Richard Branson a Mark Zuckerberg mali okolo seba od začiatku solídne tímy – vedeli, že ich tím bol rozhodujúci pre ich úspech. Spolupráca vám umožní vylepšiť vaše myslenie a bude pre vás výzvou.

S kým trávite svoj čas?

 

4. Nestrácajú zo zreteľa vyšší cieľ

Sústredenie sa na detaily vám umožní sledovať výsledky a vylepšovanie na základe faktov, nie dohadov. Niekedy sa ale stratíme v „robení“ a zabúdame na „budovanie“ a „vytváranie“. Ak pre seba nebudete vytvárať a navrhovať lepší život, kto bude?

Nikdy zo zreteľa nestraťte vyšší cieľ a neustále pracujte na svojom „prečo“.

Prečítajte si tiež: Toto je dôvod, prečo poznať svoje „prečo“ je vaším najlepším nástrojom úspechu

 

5. Doťahujú veci do konca

Prokrastinácia je súčasťou ľudského správania. Výnimočne úspešní ľudia si vyvinuli laserový fokus, keď príde na doťahovanie vecí do konca. V niektorých prípadoch sa môžu zdať ako posadnutí a sebeckí a často sú ochotní priniesť obete, ktoré by väčšina z nás nebola ochotná priniesť.

Lepšie si stanovte priority, odložte si čas na sústredenie sa na svoj zoznam cieľov, nie na „to-do list“.

 

6. Odmietajú brať „nie“ ako odpoveď

Keď narazíte do steny, je ľahké sa domnievať, že ste na konci cesty a máte tendenciu sa vzdať. Iba najtvrdohlavejší medzi nami vytrvajú dosť dlho na to, aby sa vyšplhali až na vrchol hory. Spomeňte si na bratov Wrightovcov, ktorí sa snažili dostať ľudí do vzduchu. Viete si predstaviť, čo im ich rovesníci hovorili? Dnes si svet bez lietadiel nevieme predstaviť.

Aký je ten váš sen?

 

7. Nikdy sa neprestávajú učiť

Jedna z našich najväčších mocí je schopnosť (a túžba) učiť sa. Bohužiaľ, väčšina ľudí sa prestáva aktívne učiť, akonáhle ukončí ich formálne vzdelanie. Sami hovoríme „áno“ stagnovaniu v našej kariére a osobnom živote. Dale Beaumont kedysi povedal: „Ak nie ste zelený a nerastiete, ste zrelý a hnijete.“

Koľko času vášho týždňa venujete učeniu?

Úspech plodí úspech. Zoberte si tieto tipy a vylepšite svoj život. Vítajte výzvy každý deň, nikdy sa nevzdajte a obklopte sa skvelými ľuďmi, ktorí vás povzbudia na cestu vpred.

Prečítajte si tiež: Will Smith: Prečo by ste sa mali usilovať o zlyhanie

 

Zdroj: success.com, Autor: Gavin Sequeira

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «