Multimilionár Andy Frisella: Toto je rozdiel, ktorý rozhodne o tom, či úspech dosiahnete alebo nie – a nie je to motivácia

Keď si Andy Frisella pred 17 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote 7$. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac, ako 695$. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov 45 000$. Dnes jeho firmy, ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie – majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Ľudia sa ma neustále pýtajú, ako zostávam motivovaný; čo robím, keď motiváciu stratím; ako ju získavam. Chcem s vami zdieľať zásadný rozdiel, keď príde na úspech a jeho dosahovanie. Nie je to motivácia, je to disciplína.

Prečítajte si tiež: 10 spôsobov, ako si vybudovať silnú každodennú disciplínu

Každý dokáže urobiť to, čo chce urobiť, keď sa mu to chce urobiť. Každý dokáže ísť do fitka, keď sa mu chce; každý dokáže ísť do práce a dať zo seba 100%, keď má dobrý pocit z toho, na čom pracuje; každý dokáže venovať 100% svojho času rodine, keď na to má chuť. To však nie je to, čo robí úspešných ľudí úspešnými.

To, čo ich robí úspešnými je to, čo urobia, keď na to nemajú chuť. Je to o tom, čo urobíte, keď nemáte chuť cvičiť. Je to o tom, či prídete do práce, aj keď by ste najradšej zabili svojho šéfa. Je to o tom, či navštívite svoju rodinu aj napriek tomu, že vás štve. To sú rozdiely, ktoré vytvárajú úspešný a naplnený život.

Keď sa bavíme o úspechu, každý rád hovorí o motivácii. Ľudia mi píšu: „Andy, motivuješ ma. Andy, počúval som tvoj podcast a naozaj ma nakopol.“

To je super a som rád, že ľudí dokážem na 5 minút namotivovať, ale čo spravíte o 5 minút? Čo spravíte po tom, keď odíde zo seminára, na ktorý ste minuli 1000€? Čo spravíte po tom, čo odíde z kancelárie svojho šéfa, ktorý vás nakopol? Čo spravíte na druhý deň? Čo spravíte, keď sa nikto nepozerá?

To sú veci, ktoré rozhodujú o úspechu. Nie je to motivácia, ale disciplína. Je to disciplína robiť veci, ktoré sa vám robiť nechcú, pretože viete, že to musí byť urobené a že je to správne.

Pozrite sa na hociktorého úspešného človeka, ktorého poznáte a garantujem vám, že si vypestoval silnú disciplínu. Nikto, vrátane mňa, sa každý deň nezobudí namotivovaný a nakopnutý. Všetci títo ľudia prišli na jednu vec – vedia, ako sa zdvihnúť a pohnúť, keď sa im nechce.

Nepýtajte sa ma teda otázku, ako zostávam motivovaný, pretože nikto nezostáva motivovaný. Spýtajte sa ma, ako som si vypestoval disciplínu robiť veci, ktoré viem, že musím urobiť, aj keď sa mi práve nechce.

Je jednoduché ísť do práce a vydávať zo seba maximum vtedy, keď na to máte chuť. Je jednoduché si ísť zacvičiť vtedy, keď na to máte chuť. Čo sa ale stane v dni, keď sa vám v práci nechce zo seba vydávať maximum? Čo sa stane v dni, keď sa vám nechce cvičiť? Čo sa stane v dni, keď sa vám nechce vstať z postele? Pretože toto sú dni, ktoré rozhodnú, kde v živote skončíte.

Prečítajte si tiež: Práve ste zlyhali? Uvedomte si toto

 

Zdroj: themfceo.com, Obrázok: youtube.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «