Ako svoj deň doslova vyžmýkať? Dre Baldwin a jeho 3 rady, ako byť produktívnejší a využiť deň naplno

Dre Baldwin bol 9 rokov profesionálnym športovcom. Dnes je Dre spíker, kouč, mentor, marketingový konzultant a autor 7 kníh. Je tvorcom mnohých tréningových programov pre profesionálnych športovcov, ale aj pre podnikateľov. Hlavnou vecou, na ktorú sa špecializuje je mentálna hra. Mentálna hra je vaše sebavedomie, to, čo vidíte, keď sa pozriete do zrkadla, pretože to presná reflexia toho, čo uvidia ľudia, keď sa na vás pozrú.

Ako svoj deň doslova vyžmýkať? Ako je možné, že niektorí ľudia stihnú za jeden deň vykonať toľko vecí a druhí nie? Možno ste na túto tému čítali už veľa článkov alebo pozerali veľa videí. Garantujem vám, že tento bude fungovať.

 

Tu sú moje 3 tipy, ktoré vám pomôžu byť produktívnejšími a využiť váš deň naplno:

 

1. Začnite si zapisovať úlohy do kalendára

Prečo kalendár a nie TO-DO list? TO-DO list môže byť nekonečný. Do kalendára nemôžete napísať 80 vecí, ktoré máte cez deň vykonať, pretože má len 24 hodín, ktoré máte k dispozícii.

Raňajkujete každý deň? Zapíšte si to. Spíte každý deň? Zapíšte si to. Musíte ísť do práce? Zapíšte si to. Máte v utorok a štvrtok tréning? Zapíšte si to. Zapíšte si každú jednu aktivitu, ktorú cez deň vykonáte.

Viete, čo sa stane?

Začnete týmto aktivitám dávať prioritu. Začnete prehodnocovať svoje aktivity a zistíte, ktorá má pre vás skutočne význam a ktorú môžete presunúť alebo odložiť na neskôr, pretože nie je taká dôležitá, ako ste si mysleli.

Prečítajte si tiež: Neuveriteľne jednoduchá metóda na vybudovanie silnej sebadôvery

 

2. Každý deň vstaňte skôr

Skoro je relatívny pojem. Jednoducho začnite vstávať skôr, ako vstávate teraz a budete schopný vytvoriť si čas, ktorý potrebujete na vykonanie vašich úloh. Či už vstanete o 10 minút skôr alebo o 50 minút skôr, čo môžete urobiť?

Môžete sa pustiť do svojich úloh, ktoré máte spísané vo vašom kalendári, môžete prečítať pár kapitol z knihy, môžete meditovať, môžete ísť vyvenčiť psa, môžete napísať partnerovi odkaz, môžete ísť do práce skôr, môžete si ísť zacvičiť alebo zabehať.

 

3. Stanovte si na každú aktivitu presný časový limit

 Všetko, na čo si stanovíte určitý časový limit, nakoniec vykonáte.

Stanovte si 30 minút na to, aby ste vybavili všetky vaše emaily. Všetky emaily, ktoré cez týchto 30 minút nestihnete vybaviť, budú musieť počkať. Čo sa stane, keď máte na určitú aktivitu len 30 minút? Začnete riešiť to, čo je pre vás najdôležitejšie a čo má pre vás najvyššiu prioritu.

Začnete sa sami seba pýtať: „Mám iba 30 minút, čo potrebujem skutočne vybaviť? Nemôžem vybaviť všetky, takže ktoré sú pre mňa najdôležitejšie? Ktoré z nich môžem nechať svojej asistentke? Ktoré z nich môžem úplne vymazať?“

 Ak si stanovíte na každú aktivitu určitý časový interval, dokážete toho v danom čase urobiť viac.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Ako získať všetko, čo chcete za 90 dní? Tu je môj návod

 

Zdroj: grantcardonetv.com, Obrázok: grantcardonetv.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «