Práve ste zlyhali? Uvedomte si toto

Veľké zlyhania rozdrvujú vaše sebavedomie, sebadôveru a vašu snahu. Vaša morálka je vyčerpaná a spochybňujete vaše ciele a svoju vlastnú hodnotu. Vstávanie z postele bolí a nechcete to skúsiť znova. Aj keď zostať v posteli znie pekne, musíte vstať a pokračovať v smere k vašej budúcnosti.

 

Postavenie sa opäť na nohy je ťažké, ale tu je niekoľko vecí, ktoré si musíte uvedomiť, aby ste znovu začali myslieť pozitívne:

 

1. Museli ste zlyhať

Každý sa chce vyhnúť zlyhaniu, ale bez neho nemôžete uspieť. Cesta k úspechu má niekoľko zlyhaní, je to nevyhnutné. Úspech nie je hladká cesta, akú si ľudia predstavujú. Nemôžete dosahovať úspechy bez toho, aby ste narazili na zlyhanie. Nakoniec zlyháte.

Prečítajte si tiež: Je utrpenie nevyhnutné? Príbeh o čínskom farmárovi

 

2. Budete mať druhú šancu

Pokiaľ úplne neprestanete nasledovať svoje sny, bude tu vždy ďalšia šanca to opäť skúsiť. Je ťažké to prijať po veľkom zlyhaní, ale vo svojom vnútri viete, že je to pravda. Život je dostatočne dlhý na to, aby ste mali  viacero príležitostí dosiahnuť svoj cieľ. Veci sa môžu zmeniť a pravdepodobne nebudete čeliť tej istej príležitosti, ktorej ste predtým čelili, ale to neznamená, že úspech je navždy preč.

 

3. Mali ste sa niečo naučiť

Aj keď by sa nám páčilo učiť sa len z našich úspechov, naše neúspechy majú lekcie, ktoré nás môžu naučiť. Prehodnotenie vášho zlyhania vám môže poskytnúť prehľad o tom, prečo sa veci udiali tak, ako sa udiali a ako môžete zabrániť tomu, aby sa to zopakovalo aj nabudúce. Nedovoľte príležitosti poučiť sa prejsť okolo vás, lebo je reflexia ťažká. Ak viete, že existuje niečo, čo môžete zlepšiť, berte to ako lekciu.

 

4. Prestaňte s „To som mal byť ja..“

Mal som uzavrieť ten obchod. Ja som mal držať tú trofej. Ja som mal zažívať úspech namiesto tejto osoby. Je ľahké spadnúť do tohto druhu myslenia, najmä ak ste boli veľmi blízko k úspechu. Nemôžete si pomôcť a myslíte si, že si zaslúžite úspech namiesto zlyhania. To vás ale uväzní v minulosti.

Vierou, že ste mali uspieť, sa nebudete posúvať vpred. Vaša myseľ vám bude prehrávať ten moment a presviedčať vás, že všetci ostatní sa mýlili a vy ste mali pravdu. Je ťažké odolať, ale úspech nie je o premýšľaní o tom, čo malo byť. Je o pracovaní na tom, čo by mohlo byť.

 

5. Ste viac ako vaše zlyhania

Po zlyhaní v niečom, do čoho ste vynaložili všetko vaše úsilie, sa môžete cítiť úboho. Nemohli by ste zlyhať, keby ste boli schopnými, keby ste boli osobou, ktorou ste povedali, že ste. Ale keďže ste zlyhali, nemôžete byť takými dobrými, ako ste si mysleli.

Ale neúspech neznamená, že ste neschopnými. Všetci zlyhávajú, dokonca aj tí najúspešnejší ľudia, ktorých si viete predstaviť. Zlyhanie neznamená, že ste odsúdenými na priemernosť. Znamená, že máte pred sebou viac práce.

Uspeli ste predtým, čo znamená, že nie ste taký zlý, ako veríte. Zlyhanie nie je odrazom vašich schopností. Možno sa budete musieť zmeniť, ale nikdy ste nestratili svoj potenciál.

Prečítajte si tiež: Will Smith: Prečo by ste sa mali usilovať o zlyhanie

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Victor Tan

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «