Multimilionár Grant Cardone: Keď som prestal fajčiť marihuanu, môj úspech vystúpil do výšin

Grant Cardone je medzinárodný biznis expert, spíker, mentor, autor 7 bestsellerov, tvorca 13 biznis programov a zakladateľ 5 multimiliónových spoločností. Ako veľa ďalších ľudí, aj on začínal od nuly a svoje bohatstvo budoval z ničoho. Dnes má jeho majetok hodnotu viac ako 750 miliónov dolárov.

Osobne som začal fajčiť marihuanu vo veku 16 rokov. Bolo to v 70-tych rokoch, keď ju ešte žiadny štát nezlegalizoval.

Prečítajte si tiež: Grant Cardone: Z odvykačky milionárom vo veku 30 rokov. Toto je tá vec, ktorú pre to musíte urobiť

Marihuana sama o sebe nevedie človeka k iným drogám – ľudia berú drogy, aby sa zbavili nechcených situácií alebo pocitov. Marihuana maskuje problém na určitý čas. Keď tento stav zoslabne, problém alebo nežiaduca situácia sa vráti intenzívnejšie ako predtým. Užívateľ sa potom môže obrátiť na silnejšie drogy, pretože marihuana už „nefunguje“.

Keď som bol teenager, nebol som nevyhnutne lenivý alebo nemotivovaný – jednoducho som nemal správny smer a nevedel som, ako vstúpiť do života. Vedzte, že nemusíte zostarnúť, aby ste boli mŕtvi. Ja som umieral vo veku 20 rokov v dôsledku žiadneho smeru a žiadneho poslania. V tej dobe som si nedokázal udržať prácu, obklopoval som sa lúzermi a marihuana tvorila veľkú časť môjho života. Venoval som jej veľa energie, no pritom som na ňu nemal vôbec strácať čas – je to zbytočná aktivita.

Nakoniec som vo veku 25 rokov prestal užívať marihuanu a bolo to rozhodnutie, ktoré malo najväčší dopad na vytváranie úspechu v mojom živote.

Zabudol som na škodlivé myšlienky marihuany v čase, keď som sa plne ponoril do mojej práce. Marihuana spôsobuje stratu koordinácie, ospalosť, začervenanie očí, zvýšenú chuť do jedla, deformáciu času, videnia a sluchu. U detí, ktoré často užívajú marihuanu, je takmer 4-násobne pravdepodobnejšie, že budú konať násilne alebo poškodzovať majetok a 5-krát vyššia pravdepodobnosť, že niečo ukradnú.

Ak užívate marihuanu v pracovnom živote, zakaždým vás na trhu porazím – teda pokiaľ ju zákazník taktiež neužíva. Ak sa zameriavate na vlastnú produktivitu a vytvárate vlastný úspech, nemali by ste mať na ňu čas.

Zahoďte trávu a snažte sa dosiahnuť nové úrovne úspechu.

Vyhnite sa drogám a alkoholu kvôli negatívnemu vplyvu, ktoré majú na vašu myseľ. Urobia vás letargickými, pomalými a neistými! Ovládajte svoj postoj tým, že budete vedomí, nie omráčení.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Čo zapríčiňuje vaše nešťastie? Jedno slovo, ktoré sa bojíte vysloviť

 

Zdroj: linkedin.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «