Multimilionár Andy Frisella: Nevyhýbajte sa konfliktom. To ony vás totiž vytvárajú

Keď si Andy Frisella pred 17 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote 7$. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac, ako 695$. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov 45 000$. Dnes jeho firmy, ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie – majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Veľa z vás sa snaží v živote eliminovať všetky druhy konfliktov a rád by som vám niečo vypichol. Spôsob, akým sa pozeráte na konflikty vo vašom živote, má veľa spoločného s tým, akú energiu odovzdávate svetu, aký progres robíte a ako ďaleko sa dostanete.

Nikdy ste nepozerali film, ktorý neobsahoval konflikt; nikdy ste nečítali dobrý príbeh, ktorý neobsahoval konflikt; nikdy ste neboli súčasťou niečoho, čo vám dalo obrovské potešenie alebo radosť a nemalo to nič spoločné s prekonávaním istého druhu konfliktu. Aj napriek tomu sa však väčšina ľudí pozerá na konflikt ako na niečo negatívne.

Väčšina ľudí strávi príliš veľa času vyhýbaniu sa akéhokoľvek konfliktu v ich živote a keď sa nejaký objaví, začnú mať zlú náladu, stratia smer a nechajú sa rozptýliť. To je nesprávna perspektíva.

Prečítajte si tiež: Čo je „Pravidlo 5-tich sekúnd“ a ako vás v živote urobí nezastaviteľnými

Priemerní ľudia pristupujúku konfliktom ako k negatívnym veciam – rozhnevajú ich, lipnú na nich, frustrujú ich a strávia toľko času, aby sa im vyhli, že im už nezostane energia na vykonávanie pozitívnych vecí.

Úspešní ľudia, ľudia, o ktorých sa točia filmy a píšu knihy, sa na konflikty pozerajú inak. Konflikt vidia ako príležitosť a spôsob, akým sa stanú skvelými. Vedia, že z konfliktu vzídu lekcie a z nich vzídu schopnosti, ktoré potrebujú k úspechu. Nevidia konflikt ako niečo negatívne alebo niečo, z čoho by mali mať strach. Nevidia ho ako niečo, čo by ich malo stiahnuť dole, frustrovať ich alebo štvať.

Chápu, že konflikt ich vytvára. Vedia, že všetko, kým sú a kým sa stanú, vzíde z konfliktu.

Budete zápasiť. Budete frustrovaný. Prídu veci, ktoré budete musieť prekonať. To je život. Ak ste tak naivný a myslíte si, že sa môžete vyhnúť všetkým konfliktom, frustráciám a všetkému, čo s tým súvisí, budete človekom, ktorý sa nič nenaučí, nič nedosiahne a ktorý sa nikým nestane, pretože sa vyhýbate jedinej veci, ktorá vytvára veľkoleposť.

Nechcete sa stať takým človekom. Nechcete byť niekým, kto sa len sťažuje, nadáva a plače, pretože je život ťažký. Nechcete byť niekým, kto si myslí, že môže prejsť dňom bez jediného konfliktu – niečoho, čo vás štve, čo vás frustruje, z čoho si môžete niečo vziať.

Namiesto negatívneho prístupu ku konfliktom si vyberte mať inú perspektívu – takú, že konflikt vás vytvára, učí a všetky pocity, ktoré prostredníctvom konfliktu zažívate, vás naučia novú schopnosť alebo vám dajú istú výhodu, ktorá vám umožní stať sa vašou najlepšou verziu vás.

Prestaňte sa vyhýbať konfliktom, prestaňte sa pred konfliktmi skrývať, prestaňte byť frustrovaný z toho, že máte konflikt a pochopte, že konflikt je to, čo robí váš príbeh skvelým. Konflikt je to, čo bude inšpirovať ostatných. Príjmajte konflikt, nechajte ho vytvárať vás.

Prečítajte si tiež: Dostaňte pod kontrolu tieto 2 veci a zmeníte svoj život

 

Zdroj:  soundcloud.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «