Milionár hovorí o 7 strachoch, ktoré musia všetci úspešní ľudia prekonať

Ak chcete v živote uspieť, musíte prekonať svoje najväčšie strachy. Niektoré strachy nás brzdia viac, ako iné. Aby ste boli úspešnými, musíte im čeliť tvárou v tvár.

 

Tu je 7 hlavných strachov, ktoré musia všetci úspešní ľudia prekonať:

 

1. Strach z kritiky

Mnoho ľudí sa bojí žiť svoje sny zo strachu, čo si o nich budú myslieť ostatní. Nedávno som dostal list od vysokoškolského študenta:

„Rodičia chcú, aby som dokončil svoj magisterský titul, ale ja som pripravený začať podnikať.“, napísal. „Mysleli by si, že som blázon, keby som teraz odišiel. Čo mám robiť?“

To je bežná téma mnohých ľudí. Rozhodovanie založené na tom, čo si myslia ľudia – a to vrátane rodiny a blízkych priateľov – vás bude oslabovať po zvyšok vášho života. Namiesto toho premýšľajte o tom, čo by títo ľudia povedali, keby ste dosiahli úspech.

Moja rada pre tohto študenta je, aby popremýšľal nad tým, čo by jeho rodičia povedali na to, keby v biznise uspel –  boli by naňho hrdí? Čo keby to bolo to najlepšie rozhodnutie, ktoré kedy urobil?

Prečítajte si tiež: Dre Baldwin a jeho 3 rady, ako sa celkom prestať zaujímať o to, čo si o vás myslia druhí

 

2. Strach z chudoby

Mnoho ľudí je zaseknutých v „móde prežívania“.

„Mám 26 rokov a som zaseknutý v 40 hodinovom pracovnom týždni.“, napísal mi jeden muž. „Platím účty a žijem priemerný život, ale viem, že môžem mať lepšiu prácu a využívať svoj potenciál naplno. Už ma nebaví nič nerobiť, chcem využívať svoje dary. Bojím sa však, že budem bez peňazí. Čo navrhuješ?“

Tento mladý muž sa vo svojom emaily tiež vyjadril, že má nasporených 10 000$, čo by malo stačiť na to, aby mohol odísť z práce a pár mesiacov hľadať svoju vysnívanú prácu alebo podnikanie.

Príliš veľa ľudí sa uspokojuje s priemernosťou, pretože si myslia, že musia prežiť, namiesto toho, aby prosperovali. Strach z chudoby by vám nikdy nemal brániť ísť si za vašimi snami.

 

3. Strach zo staroby a smrti

Je tu určitý vek, kde mnoho ľudí ukončí svoj život. Benjamin Franklin kedysi povedal: „Väčšina ľudí umiera v 25 rokoch, ale pochovaní sú až v 75 rokoch.“

Pre niektorých ľudí táto metaforická smrť nastáva, keď sa rozhodnú uspokojiť s priemerným životným štýlom ešte skôr, ako v 25. Títo ľudia prídu na to, že to, čo chcú, proste nejde a skončia.

Niektorí hovoria: „Mám 46. Ako môžete odo mňa očakávať, že sa začnem zaujímať o nehnuteľnosti, keď celý život pôsobím v oblasti poistenia?“ Nakoniec je však vek oveľa menej dôležitý, ako vaša viera v seba samého.

Prečítajte si tiež: 13 vecí, ktoré mentálne silní ľudia nikdy nerobia

 

4. Strach z neúspechu

Väčšina ľudí sa tu pýta otázku: „Čo ak?“ Niekedy to sformulujú aj do negatívnej podoby, ako: „Čo keď to nevyjde? Čo ak sa to nebude nikomu páčiť? Čo keď sa to nepodarí?“

To sú zlé otázky. Spýtajte sa skôr: „Čo ak sa to podarí?“ Miesto premýšľania o všetkých spôsoboch, ako môžete zlyhať, sa zameriavajte na všetky spôsoby, ako môžete uspieť! Musíte zlyhať, aby ste mohli uspieť. Každý majster bol raz nešika. Takže choďte do toho a skúste to!

 

5. Strach z obťažovania druhých

Určite poznáte výhovorku typu: „Nechcem s týmto ľudí obťažovať.“

Pevne verím, že ľudia, ktorí chcú dosiahnuť svoje ciele, musia byť smelí. Mnoho ľudí sa bojí obťažovať iných ich vlastnou propagáciou alebo propagáciou ich značky. Avšak, nikto nespozná vaše talenty, pokiaľ im ich neukážete.

Prečítajte si tiež: Najmotivujúcejší príbeh, aký ste kedy čítali od milionára Daniela Allyho

 

6. Strach z toho, že budete vyzerať hlúpo

Mnohokrát sa pozrieme do našich skríň a povieme: „Toto si dnes nevezmem.. Budem vyzerať hlúpo. Možno inokedy.“ Ale prečo nie teraz? Často sa správame, ako by to, čo chceme urobiť, bolo zlé. Majte väčšiu dôveru vo svoje rozhodovacie schopnosti.

Niektoré z najväčších rozhodnutí na svete boli náhodné. Čas od času sa ľudia spontánne odchýlili od svojich pôvodných plánov a vyvinuli svoju cestu k úspechu. Zistite, kto ste a čo vyhovuje vášmu štýlu. Často budete musieť začať tým, že zistite, kto nie ste.

Verte, že každé vaše rozhodnutie je správne – zakaždým. Hlúpo budete vyzerať len vtedy, ak neurobíte vôbec nič.

 

7. Strach z úspechu

Príliš často sa ľudia boja stať sami sebou. Boja sa ich skutočného sebavyjadrenia – toho, o čom celý úspech je. Sledujú ostatných a hovoria: „To by som mohol urobiť aj ja.“ alebo „Prečo by som to nemohol byť ja?“

V skutočnosti sa boja príjmu rovnakej úrovne slávy, bohatstva, uznania a lásky.

Mnohých z nás učili, že by sme nikdy nemohli byť v živote úspešní. Mnoho rodín funguje na systéme viery, že stať sa úspešným je nereálne, takže do toho netlačia ani ich deti. Predpokladajú, úspech je nemožný, pretože ho ešte sami nevideli. Namiesto prijatia tohto myslenia verte, že masívny úspech dosiahnete.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Nevyhýbajte sa konfliktom. To ony vás totiž vytvárajú

 

Zdroj: entrepreneur.com, Autor: Daniel Ally

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «