Dre Baldwin a jeho 3 rady, ako sa celkom prestať zaujímať o to, čo si o vás myslia druhí

http://grantcardonetv.com/dreallday/

Boli ste niekedy v situácii, keď vaše sebavedomie nebolo proste dosť vysoké na to, aby ste sa do niečoho pustili? Čo keby ste išli opačným smerom a navýšili svoje sebavedomie?

Dre Baldwin bol 9 rokov americkým profesionálnym športovcom. Dnes je Dre spíker, kouč, mentor, konzultant a autor 7 kníh. Je tvorcom mnohých tréningových programov pre profesionálnych športovcov, ale aj pre podnikateľov, ktorí už v biznise sú  a aj tých, ktorí chcú byť. Špecializuje sa na marketing a branding, teda na to, ako ľudí dostať medzi ostatných ľudí prostredníctvom internetu. Hlavnou vecou, na ktorú sa však špecializuje, je mentálna hra. Mentálna hra je vaše sebavedomie, to, čo vidíte, keď sa pozriete do zrkadla, pretože to je presná reflexia toho, čo uvidia ľudia, keď sa na vás pozrú.

 

Tu sú Dreove 3 rady, ako sa celkom prestať zaujímať o to, čo si o vás myslia druhí:

 

1. Prestaňte sa báť kritiky

Prvý je strach z chudoby a z toho, že nebudete mať dosť peňazí. Strach z kritiky je druhý najväčší strach, ktorý ľuďom bráni byť tým, kým sa chcú v živote stať.

„Nenapíšem knihu, pretože si ju niekto nekúpi alebo sa mi vysmeje; nezaložím si firmu, pretože mi známy hovoria, že mám radšej ostať v práci, pretože doba je ťažká.“

Ak poznáte niekoho, kto o niečom premýšľa, ale neuskutočňuje to, je to preto, lebo sa bojí toho, čo mu na to povedia ostatní. Toto ľudí spomaľuje každý deň a všade na svete.

Ľudia nerobia to, čo chcú a nie sú niekým, kým chcú skutočne byť nie preto, že by nemohli, nie preto, že by nevedeli, čo chcú, nie preto, že nemajú potrebné zdroje, ale preto, lebo sa boja toho, čo by na to povedal niekto iný.

Nikto iný nevie, čo je pre vás najlepšie, nikto vás nedrží zavretého v krabici a nie ste vo väzení. Jediné väzenie, ktoré si vytvárame, je naše vlastné väzenie, ktoré sme si v hlave vytvorili. Uvedomte si veci, ktoré vám nie sú nápomocné a zbavte sa ich.

Spýtajte sa sami seba: „Je toto strach z kritiky, ktorý mi bráni robiť to, čo práve robím?“ Akonáhle ho rozpoznáte, môžete ísť opačným smerom. Už nebudete závislý na tom, čo si o tom myslia ostatní. Nikto vám nemôže fyzicky brániť v tom, čo chcete urobiť.

Prečítajte si tiež: 20 návykov mimoriadne úspešných ľudí

 

2. Pochopte, že jediný dôvod, prečo vás ľudia kritizujú je, že váš úspech im ukáže, čo oni nedosiahli

Váš úspech reprezentuje ich nedostatok úspechu. Títo ľudia zvyčajne nemajú problém s vami. Môže sa to tak zdať, ale je to preto, že čokoľvek robíte, vidia len to, čo oni neurobili. Vidia, že ste tam, kde ste a môžu sa tam tvrdou prácou dostať tiež, alebo vás môžu skritizovať a urobiť z vás im rovných. Väčšinou sa tí, ktorí túto kritiku obdržia, stiahnu a uberú zo svojho úsilia, pretože už nechcú byť kritizovaní.

Tým idú pomaly, ale isto stále nižšie a nižšie a nakoniec skončia tam, kde sa nachádzajú všetci ostatní – tam, kde sú tí, ktorí ich kritizovali. Akonáhle sa dostanú dosť nízko, na úroveň kritikov, kritika prestane a oni sa cítia dobre.

Potom si ale uvedomia, že sú naspäť tam, kde boli – medzi priemernými ľuďmi, ktorí robia len to, čo od nich spoločnosť vyžaduje. Pochopte, že tým, že vás niekto kritizuje, nehovorí o vás, ale o sebe.

Hovorí o tom, čo v živote nedosiahol  a snaží sa vyplniť medzeru úsilia medzi vami a ním, ktoré ste vynaložili na to, aby ste sa dostali tam, kde ste. Ľudia sú spoločenskí, a preto sa cítime dobre v spoločnosti ostatných ľudí. Keď nie ste v skupine, títo ľudia vás chcú stiahnuť naspäť do skupiny a chcú, aby ste sa cítili pohodlne.

Prečítajte si tiež: Gary Vaynerchuk: Čo je mojím najväčším motivátorom úspechu? Je to toto jednoduché slovíčko, ktoré by ste si mali aj vy zapísať do pamäti

 

3. Pochopte, že vás ľudia kritizujú za to, čo robíte, pretože nemajú odvahu na to, aby to robili sami

Keď vás niekto kritizuje, sú to tie veci, ktoré by povedali o sebe, ale nemajú na to odvahu. Keď vám niekto hovorí, aby ste vylepšili tamto, to a to, pochádza to od niekoho, kto to nikdy nerobil – poskytuje vám iba reflexiu tohto, čo by mal povedať sám sebe, no sám na to nemá odvahu.

Nikto sa ráno nezobudí a myslí na vás. Každý sa zobudí a premýšľa o sebe. Buďte si vedomý toho, že keď k vám niekto príde s negatívnymi slovami, to, čo robí je, že vám dáva reflexiu toho, čo sa deje v jeho hlave 24 hodín denne.

Väčšina ľudí vám začne hovoriť, čo máte robiť lepšie. Prečo to potom nezačnú robiť aj oni, aby sa dostali tam, kde chcú byť? Vyžiada si to ale prácu, správny prístup, odhodlanie a nepohodlie – niečo, na čo nie sú zvyknutí.

Nakoniec ich čaká to, čoho sa boja najviac – ľudia, ktorí ich začnú sťahovať dole prostredníctvom kritiky.

Začnú sa pýtať: „Čo to robíš? Čo si o sebe myslíš? Prečo sa tak snažíš, keď nemusíš? Prečo si taký sebavedomý? Prečo si odišiel z práce a založil si si svoj vlastný biznis? Prečo nakrúcaš toľko videí? Prečo sa snažíš vybudovať si značku? Kto si myslíš, že si? Prečo sa nevrátiš späť k nám?“

Začnú vás sťahovať dole, na svoju úroveň priemeru. Keď dosiahnete niečo, čo iní nie, pripravte sa, že tomu budete čeliť – negativite, kritike a nenávisti od priemerných ľudí.

Musíte však pochopiť, že 95% ľudí sa ako priemerní narodili a ako priemerní aj zomrú. 94% z nich si ani nikdy neuvedomí, že sú priemerní. Nechcú prijímať nové informácie, pretože už všetko vedia.

Prečítajte si tiež: Je jedno, v čom sa snažíte uspieť – ak nemáte toto, úspech nedosiahnete

 

Obrázok: grantcardonetv.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «