Milionár Brad Lea: Keby som začínal odznova, urobil by som túto jednoduchú vec inak

Brad Lea patrí k tým ľuďom, ktorí začali z ničoho. V 15 rokoch odišiel zo školy a musel začať pracovať, aby sa uživil a vystriedal mnoho zamestnaní, pokiaľ založil svoju firmu.

Brad Lea je generálny riaditeľ spoločnosti LightSpeedVT – interaktívnej tréningovej platformy, ktorú využívajú tie najväčšie americké firmy, ako napríklad General Motors, Market America či Mary Kay. Pracoval a pracuje s ľuďmi ako Tony Robbins, Zig Ziglar, Tom Hopkins, John Maxwell či Grant Cardone. Dnes má jeho firma tržby viac ako 50 miliónov ročne, no aj keď ju založil pred 16 rokmi, peniaze mu začala zarábať až po 10 rokoch.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Chcete v živote dosiahnuť niečo významné? Musíte nechať ego za dverami

Nedávno som rozmýšľal nad tým, akú radu by som rád dostal pred 20 rokmi, keby som začínal odznova. Myslím, že najcennejšiu radu, ktorú by som vám dal je táto:

Robte lepšie rozhodnutia.

Odkedy ráno vstanete, po celý váš deň, robíte rozhodnutia a voľby – čo jete,  s kým sa rozprávate, čo hovoríte, čo robíte, čo nerobíte. Všetky tieto malé voľby, rozhodnutia a veci, ktoré každý deň vykonávate, sa stávajú návykmi, ktoré vedome alebo nevedome menia spôsob, akým myslíte, konáte a odtlačujú úspech, po ktorom túžite.

Tí najúspešnejší ľudia sú veľmi dobrí v rozhodovaní – a to sústavne. Ak ste sa ocitli na dne, urobili ste nesprávne rozhodnutia. Mali ste problém s robením toho, čo bolo správne, pretože všetci vieme, čo je správne.

Ak budete robiť správne veci a správne rozhodnutia každý jeden deň, vybudujete si z toho návyk a začnú sa vám diať dobré veci. Začnete nachádzať úspech, začnete víťaziť a z víťazenia sa stane taktiež návyk, presne ako z prehrávania.

Prečítajte si tiež: 20 návykov mimoriadne úspešných ľudí

Ak začnete robiť rozhodnutia založené na tom, čo je správne a čo nie, vyhráte. Robte to, čo je správne, rozhodujte sa správne a buďte chytrý, pretože ak tak neurobíte – a dokonca si to ani neuvedomíte – veci začnú ísť opačným smerom.

Sú to väčšinou tie malé veci, ako napríklad, že dnes preskočíte posilňovňu alebo si dáte nezdravý obed. Nič sa predsa nedeje. Ak by to boli ojedinelé prípady, skutočne by sa nič nedialo.

Čo sa však stane je, že ľudia začnú robiť zlé rozhodnutia po celý deň. Deň sa potom zmení na týždeň, týždeň sa zmení na mesiac, mesiac sa zmení na rok a čo sa nakoniec stane je, že sa pozrú do zrkadla a sú tuční alebo nevyzerajú tak, ako by chceli. Neuvedomia si, že premrhali príležitosť urobiť správne rozhodnutia, pretože nevedome robili tie nesprávne.

Spýtajte sa samých seba: Mal by som si na obed dať niečo zdravé, alebo ísť do fastfoodu na tučný hamburger? Mal by som si dnes zacvičiť, alebo nie? Mal by som dnes pracovať dlhšie a zavolať 5 ďalším ľuďom, alebo by som mal ísť domov, pretože technicky, môžem? Mal by som svoje peniaze sporiť, alebo ich bezhlavo minúť?

Robte tie správne rozhodnutia založené na tom, čo je správne a čo nie. Čo je správne? Čo je nesprávne? Rozdiel poznáte. Nikto vám nemusí povedať správnu možnosť, pretože to už viete. Dôsledkom toho bude to, že k sebe začnete priťahovať správnych ľudí a správne príležitosti.

Toto je vec, ktorú som mal urobiť pred 20 rokmi a ktorá je podľa môjho názoru urýchľovač a skratka k úspechu.

Prečítajte si tiež: Toto potrebujete viac ako motiváciu, aby ste dosiahli svoje ciele

 

Zdroj: facebook.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «