Milionár Brad Lea: Toto sú 3 kľúčové veci, ktoré mi umožnili vybudovať 50-miliónovú firmu

Brad Lea patrí k tým ľuďom, ktorí začali z ničoho. V 15 rokoch odišiel zo školy a musel začať pracovať, aby sa uživil a vystriedal mnoho zamestnaní, pokiaľ založil svoju dnes už multimiliónovú firmu.

Brad Lea je generálny riaditeľ spoločnosti LightSpeedVT – interaktívnej tréningovej platformy, ktorú využívajú tie najväčšie americké firmy, ako napríklad General Motors, Market America či Mary Kay. Pracoval a pracuje s ľuďmi ako Tony Robbins, Zig Ziglar, Tom Hopkins, John Maxwell či Grant Cardone. Dnes má jeho firma tržby viac ako 50 miliónov ročne, no aj keď ju založil pred 16 rokmi, peniaze mu začala zarábať až po 10 rokoch.

Keď som začínal, dal som výpoveď v práci, kde som zarábal 300 000$ ročne, aby som založil firmu LightSpeedVT. Každý, koho som poznal mi vravel, aby som to nerobil. Ak by som ich vtedy počúvol, stále by som sedel niekde v práci, makal 90 hodín týždenne, pravdepodobne si neužíval život a nemal by som ani firmu.

 

Tu sú 3 kľúčové veci, vďaka ktorým som dosiahol úspech a vďaka ktorým ho dosiahnete aj vy:

 

1. Riskujte

Musíte byť ochotný riskovať – toho sa však väčšina ľudí bojí. Risk však je zatvárať dvere pred niečím, čo milujete alebo čo je isté. Risk je nemať vieru a dôveru vo svoje schopnosti, nápady a seba samého.

Keď som vtedy skončil v práci, kde som zarábal 300 000$, bol som ochotný riskovať. Ak chcete mať niečo lepšie, musíte byť ochotný nechať ísť niečo, čo máte.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Toto je tá najlepšia rada, akú vám môžem dať

 

2. Vyriešte problém

Vyriešte problémy druhých ľudí. Veľa ľudí zakladá biznisy, ktoré neriešia žiadny problém a čudujú sa, prečo sa nikam nedostávajú, keď pracujú od rána do večera. To preto, lebo neriešia žiadne problémy druhých ľudí. Musíte vyriešiť problém iných ľudí a hlavne, musíte vyriešiť svoj vlastný problém.

Takto som náhodne založil svoju firmu. Sám som mal v práci problém, a preto som vyvinul pre seba systém, ktorý mi ju uľahčil. Tým som náhodne vyriešil problém obchodníkov, predavačov, trénerov a celému radu ďalších ľudí. Celé to začalo vtedy, keď som všetkým vyriešil mnoho problémov.

 

3. Nebojte sa robiť úpravy

Treťou vecou bolo, že som sa nebál robiť úpravy. Niektorí ľudia si myslia: „Toto je moja vášeň, toto musím urobiť a nesmiem s tým prestať.“ Nikdy neprestať je však príšerná rada. Ja som prestal robiť veľa vecí a keby som tak neurobil, pracoval by som dodnes ako blázon a nezarábal žiadne peniaze.

Musíte pochopiť, že robiť pozdĺž vašej cesty úpravy je kľúčové. Keď som začínal, predával som na CD-čkách tréningové programy, no keďže boli krehké a často sa lámali, povedal som si, že to musím robiť online. Akonáhle boli online, zistil som, že mám silnú konkurenciu v oblasti, kde som pôsobil a tak som urobil ďalšiu úpravu. Odišiel som z tréningovej oblasti a začal som sa sústrediť na platformu, ktorá riešila problémy všetkých týchto ľudí. Poskytovala totiž miesto pre ich online tréningy a video kurzy.

Takto som prešiel z konkurovania k spolupráci. Povedal som si, že nebudem konkurovať týmto veľkým menám, ale využijem ich k tomu, aby som im pomohol. Musíte robiť pozdĺž vašej cesty úpravy.

Prečítajte si tiež: Čo je „Pravidlo 5-tich sekúnd“ a ako vás v živote urobí nezastaviteľnými

 

Zdroj: grantcardonetv.com, Obrázok: youtube.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «