Milionár Daniel Ally: Toto uvedomenie mi pomohlo pochopiť zmysel mojej práce a úsilia

Mnohokrát si uvedomujeme, že výsledky, ktoré dostávame prostredníctvom našej práce, sú ničím v porovnaní s úsilím, ktoré sme na nich vynaložili.

Uvediem príklad: Pred pár rokmi som s priateľom vyrábal stôl. Ako sme ho vyrábali, začali sme rozmýšľať a uvažovať nad tým, prečo by výroba takéhoto stola mala trvať 4 hodiny? To ustavičné búšenie kladivom a obité prsty boli neznesiteľné a bol to veľmi bolestivý proces.

Prečítajte si tiež: Michael Jordan, Oprah Winfrey, Steve Jobs, Walt Disney a Tony Robbins. Viete, čo bolo motiváciou pre týchto najúspešnejších ľudí sveta?

Potom som však prišiel k veľkému pochopeniu: Výsledok stola bude trvať dlhšie, ako úsilie vynaložené na jeho výrobu. Myslím tým, že stôl bude mať životnosť 4 roky, no mne trvalo vyrobiť ho len 4 hodiny.

Predstavte si to.

Toto je prípad každého príkladu. Upiecť pizzu potrvá pekárovi 1 hodinu, no zákazníka dokáže nasýtiť na 4 hodiny. Operácia transplantácie srdca doktorovi zaberie 48 hodín, no srdce, ktoré pacientovi vymení, bude mať životnosť 15 rokov alebo viac. Autá značky Toyota sú postavené za 8 hodín, no vydržia funkčné aj 18 rokov.

Vidíte to?

Výsledok, ktorý dostanete, bude trvať dlhšie, ako úsilie naň vynaložené. Takto podstatná je vaša práca. Berte ju vážne a urobte všetko preto, aby ste ju dotiahli do konca. Možno si vyžiada krv, pot a slzy, no dostanete hodnotné a dlhotrvajúce výsledky.

Prečítajte si tiež: Brendon Burchard: Prečo by ste sa nemali báť odmietnutia? Jednoducho si to spočítajte

 

Zdroj: facebook.com, Autor: Daniel Ally, Obrázok: linkedin.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «