Multimilionár Andy Frisella: Chcete v živote dosiahnuť niečo významné? Musíte nechať ego za dverami

Andy Frisella je niekto, s kým sa život nemaznal. Keď si pred 17 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote 7$. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac, ako 695$. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov 45 000$. Dnes jeho firmy, ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie – majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Toto je rozdiel, ktorý rozhodne o tom, či úspech dosiahnete alebo nie – a nie je to motivácia

Viete, prečo sa väčšina ľudí v živote nikam nedostane? Prečo väčšina ľudí nikdy nevybuduje, nezažije a neurobí nič významné? Pretože ego väčšiny ľudí je také nafúknuté a krehké, že druhým ľuďom nedovolia vidieť ich robiť niečo zle alebo zlyhať.

Nikdy predtým nič neurobili, očakávajú, že v tom budú skvelí, nepracovali na tom dostatočne tvrdo, neinvestovali do toho svoj čas, neinvestovali čas do štúdia, nemajú skúsenosti, ale očakávajú, že v tom budú dobrí. A pretože očakávajú, že v tom budú dobrí, ale vedia, že nebudú, nič neurobia.

Ak chcete byť niekým, kto uspeje, kto niečo vybuduje, o kom sa raz budú písať knihy, musíte sa zmieriť s tým, že budete v mnohých veciach zlý po veľmi dlhý čas. Keď som zakladal svoju prvú firmu, ani som nevedel, čo som predával. Pamätám sa, ako k nám do obchodu prišiel prvý zákazník. Začal sa vypytovať na náš produkt a ja som vôbec nevedel, čo to bolo. Aj keď u nás v ten deň nekúpil, nezaujímalo ma to, pretože som na to prišiel.

Toto je mentalita, ktorú musíte mať. Musí vám byť jedno, že budete po dlhý čas vyzerať ako idiot. Aby ste boli v niečom dobrý – dokonca skvelý – musíte byť ochotný dlhú dobu robiť veci zle. To je prirodzená cesta k dokonalosti a k úspechu.

Každá lekcia vzíde z toho, čo pokašlete – zo zlyhania. Neznášam zlyhanie rovnako, ako každý iný. Keď si však uvedomíte, že zlyhanie nie je len príležitosťou sa niečo nové naučiť, ale aj ďalším krokom k víťazstvu, začnete si lekcie vážiť.

Pochopte, že prehra je súčasťou ultimátneho víťazstva. Zlyháte viackrát, ako prehráte. Pochopte, že keď začnete robiť niečo nové, budete v tom zlý. Elon Musk neprišiel na svet ako Elon Musk a Warren Buffett neprišiel na svet ako Warren Buffett. To prichádza z učenia sa z chýb, investovaných hodín do zlepšovania sa a nebojácnosti byť cieľom výsmechu. Ak chcete dosiahnuť úspech, nechajte ego za dverami. Ľudia sa vám budú smiať, budú na vás ukazovať, budú si z vás robiť srandu, no ak pochopíte, ako tieto veci využiť na zlepšenie sa, vy budete tými, kto sa bude smiať nakoniec.

Prečítajte si tiež: 5 posilňujúcich prehlásení, ktoré vám pomôžu zbaviť sa strachov raz a navždy

 

Zdroj: youtube.com, Obrázok: secretentourage.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «