Toto potrebujete viac ako motiváciu, aby ste dosiahli svoje ciele

Keď si pre seba stanovujeme nové ciele, máme zvyčajne plno motivácie. Na začiatku máme pocit, že môžeme dosiahnuť čokoľvek. Nebojíme sa snívať vo veľkom a veriť v naše sny. Cítime, že všetko je možné a sme ochotní urobiť všetko, čo je potrebné, na dosiahnutie nášho cieľa.

Prečítajte si tiež: Gary Vaynerchuk: Čo je mojím najväčším motivátorom úspechu? Je to toto jednoduché slovíčko, ktoré by ste si mali aj vy zapísať do pamäti

Ale v priebehu času tento pocit zmizne a my začíname veci odkladať a posúvať termíny. Keď sa to stane, môžeme rýchlo určiť, že nedostatok motivácie bol dôvod, prečo sme to vzdali. Takže sa snažíme vyvinúť triky na udržanie a zvýšenie našej motivácie. Tieto metódy nebudú fungovať, pretože tento nával energie, ktorý na začiatku máme, nie je udržateľný. To, čo potrebujeme viac ako motiváciu, je dedikácia.

Byť niečomu oddaný znamená, že ste ochotný priniesť obete a vytvoriť čas, ktorý je potrebný na dosiahnutie tohto cieľa. Oddanosť je to, čo vás bude poháňať počas ťažkých časov. Napríklad, môžete byť veľmi motivovaný k zhodeniu váhy, ale kým si nevybudujete vôľu vstať z gauča a nepôjdete si zacvičiť, nikdy ju nezhodíte.

Na to, aby ste v živote niečo dosiahli, potrebujete konštantnú oddanosť a úsilie – bez ohľadu na to, aké množstvo motivácie máte. Väčšina ľudí to nechce počuť. Neexistuje však žiadny čarovný spôsob, ako dosiahnuť svoje sny. Pravdou je, že to bude vyžadovať z vašej strany určitú vôľu a toto úsilie je pre váš úspech rozhodujúcejšie, ako čokoľvek iné.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Nevyhýbajte sa konfliktom. To ony vás totiž vytvárajú

 

Zdroj: goalcast.com, Autor: Cyrus

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «