Gary Vaynerchuk: Čo je mojím najväčším motivátorom úspechu? Je to toto jednoduché slovíčko, ktoré by ste si mali aj vy zapísať do pamäti

Gary Vaynerchuk navýšil príjmy svojho rodinného vinárskeho podniku z New Jersey z 3 miliónov na 60 miliónov dolárov ročne. Je taktiež autorom bestselleru s názvom „Crush It“ a zakladateľom sociálneho impéria, VaynerMedia, ktoré má tržby viac ako 125 miliónov dolárov ročne.

Prečítajte si tiež: Gary Vaynerchuk: Zakladateľ multimiliónovej firmy vysvetľuje, čo urobil vo svojich 20-tich rokoch, aby si zabezpečil úspech v tridsiatke

Toto je pravdepodobne jeden z najťažších rozhovorov, ktoré môžete mať, ale tiež si myslím, že je jedným z najposilňujúcejších.

Všetko to je o tomto jednoduchom slovíčku:

Zomriete.

Dôvod, prečo v to verím je, že je to veľmi praktické. Je to navádzacie svetlo, oheň a ambície, ktoré ma vedú k dedičstvu a k žitiu môjho najlepšieho života. To slovo je masívne dôležité.

Ak si nie ste vedomý svojej vlastnej smrti, ako sa môžete pokúsiť žiť?

Mám 41 rokov a neustále vidím ľudí, ktorí fungujú každý deň tak, ako keby nikdy nemali zomrieť. Neexistuje pre nich v živote žiadna zásadná naliehavosť. Všetci ho považujeme za samozrejmosť.

Najlepšia vec pri prijímaní svojej vlastnej smrti je, že toto uvedomenie môžete použiť veľmi pozitívnym, optimistickým a posilňujúcim spôsobom, ktorý vás motivuje robiť mimoriadne veci.

Ste nažive, využite to! Gary Vaynerchuk

Keď si uvedomíte, že máte len jeden pokus, prestanete sa obávať vašich rokov a začnete dávať obrovskú prioritu tomu, ako využívate vaše dni, minúty, hodiny a sekundy. Vybudujete si intenzívnu naliehavosť pre každú akciu, do ktorej sa pustíte.

Preto sú moje dni do bodky naplánované. Mám 20-30 stretnutí za deň, niekedy dokonca aj 40!

To preto, lebo rýchlosť je pre môj úspech rozhodujúca. Vďaka uvedomeniu si toho, že zomriem, mám skutočné ambície ohľadom môjho dedičstva, čo mi pomáha pri riadení môjho času a je škoda, že to robí len skutočne málo ľudí. Rovnako mi to dovoľuje mať pozdĺž cesty absolútnu trpezlivosť, perspektívu a vďačnosť.

Osobne som jednoducho zarazený tým, že si ľudia neuvedomujú, ako dlhý a krátky je život. Skrátka nevidím dostatok úsilia v používaní toho slova ako najväčšieho motivátora úspechu. Keď sa každé ráno zobudíte a konfrontujete predstavu, že zomriete, naozaj začnete konať inak.

Skutočne vyzývam všetkých, aby teraz prestali čítať tento článok a spýtali sa samých seba toto: Keby vám zostával 1 týždeň života, mali by ste z toho dobrý pocit?

Je to najdôležitejšia otázka, ktorú si môžete položiť.

Väčšina ľudí berie fakt smrti ako negatívnu vec, pre mňa je úplným opakom. Používam ho ako ultimátny oheň, motiváciu pre moje činy, ambície a úspech.

Ak by som si nebol vedomý mojej smrteľnosti, možno by som bol viac pasívnejší. Myslím, že vás toto uvedomenie bude poháňať smerom k vášmu dedičstvu a k robeniu niečoho skvelého.

Je to vstupná brána ku všetkému, o čom hovorím – vrátane vďačnosti, perspektívy a empatie. Privedie vás k vašej pravde a k uvedomeniu, akú kontrolu nad svojim životom naozaj máte.

Vždy máte na výber, ale najprv musíte položiť otázku: Čo s tým urobíte?

Prečítajte si tiež: Príbeh o dvoch vlkoch. Ktorého z nich kŕmite?

 

Zdroj: garyvaynerchuk.com, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «