9 chýb, ktoré chytrí ľudia nikdy neurobia dvakrát

Niektoré chyby sú tak lákavé, že ich všetci v určitom bode nášho života urobíme. Chytrí ľudia sa poučia z týchto chýb a nikdy ich nevykonávajú dvakrát.

 

Tu je 9 chýb, ktoré chytrí ľudia nikdy nezopakujú:

 

1. Veriť v niekoho alebo niečo, čo je príliš dobré na to, aby to bola pravda

Niektorí ľudia sú tak charizmatickí a takí sebaistí, že môže byť lákavé nasledovať čokoľvek, čo hovoria. Výsledky naivity a nedostatok prieskumu môžu byť katastrofálne. Chytrí ľudia sa pýtajú vážne otázky predtým, ako sa zapoja, pretože si uvedomujú, že nikto, vrátane nich, nie je taký dobrý, ako vyzerá.

Prečítajte si tiež: Jim Rohn: 13 spôsobov, ako vylepšiť váš život

 

2. Robiť rovnakú vec znova a znova a očakávať iný výsledok

Je veľa ľudí, ktorí si myslia, že dva plus dva sa nakoniec bude rovnať päť. Chytrí ľudia, na druhej strane, potrebujú túto frustráciu zažiť iba raz.

Skutočnosť je jednoduchá: S rovnakým prístupom budete mať stále rovnaké výsledky a to bez ohľadu na to, ako veľmi dúfate v opak. Chytrí ľudia vedia, že ak chcú iný výsledok, musia zmeniť svoj prístup, aj keď je to bolestivé.

 

3. Neschopnosť odložiť uspokojenie

Chytrí ľudia vedia, že uspokojenie neprichádza rýchlo a tvrdá práca prichádza dlho pred odmenou. Tiež vedia, ako to použiť ako motiváciu v každom kroku náročného procesu, ktorý prináša úspech.

 

4. Stratiť zo zreteľa vyšší cieľ

Je tak ľahké stať sa zaneprázdneným a pracovať tak tvrdo na tom, čo je priamo pred vami, že stratíte zo zreteľa vyšší cieľ. Chytrí ľudia sa to učia kontrolovať tým, že zvážia svoje denné priority potrebné na dosiahnutie starostlivo vypočítaného cieľa. Nie je to tak, že sa o malú prácu nezaujímajú, majú len disciplínu a perspektívu upraviť svoj kurz podľa potreby.

Prečítajte si tiež: Urobte najprv to, z čoho máte strach a začnite sa báť až potom. Tu sú 3 pravdy o tom, ako to v konečnom dôsledku zlepší váš život

 

5. Nesplnenie si domácej úlohy

Každý z nás to vzal niekedy skratkou – či už opisoval od priateľa test z biológie alebo prišiel na dôležité stretnutie nepripravený. Chytrí ľudia si uvedomujú, že hoci môžu mať príležitostne šťastie, tento prístup im znemožní dosiahnuť ich plný potenciál. Nezaujímajú ich príležitostné šance a chápu, že neexistuje žiadna náhrada za tvrdú prácu. Vedia, že ak nebudú robiť svoje domáce úlohy, nikdy sa nič naučia a to je istý spôsob, ako si zničiť kariéru.

 

6. Snažiť sa byť niekým, kým nie ste

Je lákavé pokúšať sa páčiť ľuďom tým, kým chcú, aby ste boli, ale nikto nemá rád faloš a snažiť sa byť niekým, kým nie ste, nikdy neskončí dobre. Chytrí ľudia to napravia v momente, keď ich po prvýkrát nazvú falošnými, pretože si uvedomujú, že šťastie a úspech vyžadujú autentickosť.

 

7. Snažiť sa vyhovieť všetkým

Takmer všetci robia v určitom okamihu túto chybu, ale chytrí ľudia si rýchlo uvedomia, že je jednoducho nemožné vyhovieť všetkým a pokúšať sa o to nikomu šťastie neprinesie. Chytrí ľudia vedia, že si musia vybudovať odvahu urobiť voľby, o ktorých sa domnievajú, že sú správne (nie voľby, ktoré sa budú páčiť každému).

 

8. Hrať sa na obeť

Správy z médií a sociálne médiá sú plné príbehov ľudí, ktorí sa zrejme posunuli vpred tým, že sa hrali na obeť. Chytrí ľudia to môžu skúsiť raz, ale rýchlo si uvedomia, že je to forma manipulácie a že ak sa chcete hrať obeť, musíte sa vzdať svojej moci.

 

9. Pokúšať sa niekoho zmeniť

Jediným spôsobom, ako sa ľudia zmenia, je ich túžbou zmeniť sa. Napriek tomu je lákavé pokúsiť sa zmeniť niekoho, kto sa zmeniť nechce. Ako keby vaša vôľa a túžba po zlepšení niekoho iného ho mala aj zmeniť (tak, ako to bolo u vás).

Chytrí ľudia môžu urobiť túto chybu raz, ale potom si uvedomia, že nikdy nebudú schopní zmeniť niekoho iného okrem seba. Namiesto toho budujú svoj život okolo úprimných a pozitívnych ľudí a pracujú na tom, aby sa vyhli problémovým ľuďom, ktorí ich ťahajú nadol.

Emocionálne inteligentní ľudia sú úspešní, pretože sa neprestávajú učiť. Učia sa zo svojich chýb, učia sa zo svojich úspechov a vždy sa menia k lepšiemu.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Keby som začínal odznova, urobil by som túto jednoduchú vec inak

 

Zdroj: success.com, Autor: Travis Bradberry

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «