8 vecí, ktoré úspešní ľudia už nikdy znovu neurobia

„Nikdy nekráčať vzad.“ Čo to znamená? Z pozorovaní úspešných ľudí, klinický psychológ a autor knihy Never Go Back, Dr. Henry Cloud zistil, že ľudia, či už v živote alebo v podnikaní niečo dosiahnu sa už nikdy nevrátia k starému spôsobu vykonávania vecí. A keď sa to stane, nie sú nikdy rovnaké.

 

Tu je 8 vecí, ktoré úspešní ľudia už nikdy znovu neurobia:

 

1. Úspešní ľudia sa nikdy nevracajú k tomu, čo im nefungovalo

Či už to je zamestnanie alebo rozbitý vzťah, ktorý skončil z dobrého dôvodu, nikdy by sme sa nemali vrátiť k rovnakej veci a očakávať iné výsledky bez toho, aby sme niečo urobili inak.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Keby som začínal odznova, urobil by som túto jednoduchú vec inak

 

2. Úspešní ľudia nerobia nič, čo od nich vyžaduje byť niekým, kým nie sú

Vo všetkom, čo robíme, sa musíme spýtať sami seba: „Prečo to robím?“ Hodím sa na to? Hodí sa to na mňa? Stojí to za to?“ Ak je odpoveď „nie“ na niektorú z týchto otázok, majte radšej veľmi dobrý dôvod pokračovať.

 

3. Úspešní ľudia sa nesnažia zmeniť inú osobu

Keď si uvedomíte, že nemôžete nikoho nútiť, aby niečo urobil, dáte tejto osobe slobodu a umožníte jej okúsiť dôsledky. Keď tak urobíte, nájdete taktiež vašu vlastnú slobodu.

 

4. Úspešní ľudia vedia, že nemôžu vyhovieť všetkým

Akonáhle pochopíte, že naozaj nie je možné vyhovieť a vyjsť v ústrety všetkým, začnete žiť cieľavedome a budete sa snažiť vyhovieť a vyjsť v ústrety tým správnym ľuďom.

Prečítajte si tiež: Chcete žiť pozitívnejší a šťastnejší život? Musíte pochopiť túto jednoduchú vec

 

5. Úspešní ľudia si nikdy nevyberú krátkodobý komfort namiesto dlhodobého úžitku

Úspešní ľudia vedia, že to, čo chcú, vyžaduje bolestivý, časovo-obmedzený krok. Nevšímajú si to však, pretože ich táto bolesť dostane k dlhodobému úžitku. Žiť tento princíp je jedným z najzásadnejších rozdielov medzi úspešnými a neúspešnými ľuďmi – a to ako osobne, tak profesionálne.

 

6. Úspešní ľudia nikdy nestrácajú zo zreteľa vyšší cieľ

Fungujeme lepšie emocionálne a v živote sa nám darí viac, keď dokážeme vidieť vyšší cieľ. Pre úspešných ľudí nie je nikdy jedna udalosť celý príbeh. Víťazi si to uvedomujú – každý jeden deň.

 

7. Úspešní ľudia sa nikdy neboja opýtať sa samých seba, prečo sú tam, kde sú

Jeden z najväčších rozdielov medzi úspešnými ľuďmi a inými ľuďmi je, že v láske a živote, vo vzťahoch a biznise, sa vždy sami seba spýtajú: „Akú úlohu v tejto situácii zohrávam?“ Inak povedané, nikdy samých seba nevidia ako obeť, aj keď ňou sú.

 

8. Úspešní ľudia nikdy nezabudnú, že ich vnútorný život určuje ich vonkajší úspech

Dobrý život má niekedy len málo čo do činenia s vonkajšími okolnosťami. Sme šťastní a naplnení hlavne preto, kým sme vo vnútri – výskum to potvrdzuje. Náš vnútorný život do značnej miery prispieva k vytvoreniu mnohých našich vonkajších okolností.

Každý robí chyby – dokonca aj tí najúspešnejší ľudia. Ale to, čo úspešní robia lepšie ako ostatní je to, že rozpoznajú vzory a spôsoby, ktoré spôsobujú chyby a nikdy ich znova neopakujú. Stručne povedané, učia sa prostredníctvom bolesti – ich vlastnej a druhých.

Dobrá vec na zapamätanie je toto: Bolesť je nevyhnutná, ale opakovať rovnakú bolesť dvakrát, keď sme si mohli vybrať poučenie sa a urobiť niečo inak, je určite niečo, čomu sa dá vyhnúť. Nepotrebujeme nové spôsoby, ako zlyhať.. tie staré stále fungujú! Našou úlohou, v profesijnej či osobnej sfére, je pozorovať, ktoré veci to sú a nikdy sa k nim znovu nevrátiť.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Grant Cardone: Keď som prestal fajčiť marihuanu, môj úspech vystúpil do výšin

 

Zdroj: success.com, Autor: Henry Cloud

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «