Milionár Brad Lea: Dávajte si pozor na „dobré“ rady. Niekedy vám môžu zruinovať život

Brad Lea patrí k tým ľuďom, ktorí začali z ničoho. V 15 rokoch odišiel zo školy a musel začať pracovať, aby sa uživil a vystriedal mnoho zamestnaní, pokiaľ založil svoju firmu.

Brad Lea je generálny riaditeľ spoločnosti LightSpeedVT – interaktívnej tréningovej platformy, ktorú využívajú tie najväčšie americké firmy, ako napríklad General Motors, Market America či Mary Kay. Pracoval a pracuje s ľuďmi ako Tony Robbins, Zig Ziglar, Tom Hopkins, John Maxwell či Grant Cardone. Dnes má jeho firma tržby viac ako 50 miliónov ročne, no aj keď ju založil pred 17 rokmi, peniaze mu začala zarábať až po 10 rokoch.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Grant Cardone: Máte pocit, že ste uviazli na mŕtvom bode? Tu sú 3 princípy, ktoré vás dostanú tam, kam chcete ísť

Mal som 17 rokov a ako to býva u väčšiny tínedžerov, rodičia chceli, aby som si našiel nejakú „skutočnú prácu.“ Ako dieťa som vykonával hocijaké malé práce, aké som našiel – napríklad doručovanie novín, kosenie trávnikov, vytrhávanie buriny – ale až do tohto okamihu som nikdy nemal to, čo bolo považované za „skutočnú prácu.“ Takže som sa rozhodol, že si nejakú nájdem. Nakoniec som našiel prácu určenú na boj proti lesným požiarom.

Bolo ťažké ju získať a platili 22$ na hodinu – a to len na začiatok! Majte na pamäti, že to bolo viac, ako zarábala väčšina mojich dospelých členov rodiny. V polovici 80. rokov to bola dobre platená práca, pre ktorú by ste mali by ochotný „zabiť“, aby ste si ju udržali.

Ako si viete predstaviť, bol som nadšený začať. Behal som okolo a chválil sa, že budem bojovať proti lesným požiarom a cítil sa ako pán sveta.

Ako sa ukázalo, v prvý deň môjho príchodu do práce, o 4-tej ráno, som zistil, že vlastne nebudem bojovať s požiarom. K môjmu zúfalstvu som bol ten, kto chodil až po tom, ako bol oheň uhasený a uisťoval sa, že dymiace pne sa znovu nezapália a nespôsobia nový požiar. Bola to najhoršia práca.

Musel som so sebou na strmých svahoch vláčiť na chrbte tašku s vodou a snažil som sa nájsť žeravé uhlíky. Bolo to hrozné. Keď bola taška prázdna, čo sa zdalo každých 10 minút, musel som sa vrátiť späť dole, aby som ju naplnil a vrátiť sa zase späť na kopec.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Ako získať všetko, čo chcete za 90 dní? Tu je môj návod

Po niekoľkých dňoch ma začalo silno svrbieť ľavé rameno a veľmi rýchlo som si uvedomil, že ide o popŕhlenie sumachom jedovatým, rastlinou, ktorá vyvoláva alergickú kožnú reakciu. Ak sa vám to niekedy stalo, viete, že to nie je niečo, čo chcete získať, nieto, aby ste museli chodiť po horách plných popola, dymu a všetkých druhov trosiek.

V každom prípade som bol zúfalý. Šiel som za majstrom a povedal mu, že istú dobu nebudem môcť kvôli mojej ruke pracovať. Majster sa začal smiať a vyzliekol si košeľu. Celé jeho horné telo bolo popŕhlené. Povedal: „Veď to máš len na jedinom mieste! Je to súčasťou práce, teraz choď a vráť sa do práce!“

Teraz som chcel byť za tvrdého a vyškriabnuť si to z tela. Chcel som ukázať moju statočnosť a vytrvať. Chcel som sa riadiť všetkými tými radami, ktoré mi dali, aby som sa nikdy nevzdal, pozeral sa na veci s nadhľadom a všetky ostatné frázy, ktoré počujeme, keď rastieme, ale neurobil som to.

Na mieste som skončil.

Aj keď som veľmi dobre vedel, že sklamem všetkých, na ktorých mi záleží – bola nulová šanca, že budem pokračovať v práci, ktorá ma robí nešťastným. Som rád, že som to urobil. Ak by som to neurobil, nikdy by som sa nenaučil, že „dobrá rada“ je dobrá iba vtedy, keď je v súlade s vašimi cieľmi a snami.

Pokiaľ ide o všetky rady, ktoré vám druhí dávajú o tom, aby ste sa nikdy nevzdali, tvrdo pracovali a snažili sa nesklamať ľudí, ktorých milujete – ja hovorím, kým to môže byť v niektorých prípadoch skvelá rada, keď však ide proti vašej duši a spôsobuje vám nešťastie, nepočúvajte ju. Tento život je príliš krátky a príliš plný neuveriteľných príležitostí na to, aby ste si ho nechali zruinovať  „dobrou radou.“

Nájdite niečo, čo milujete a pre čo máte vášeň. To je moja rada.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Nevyhýbajte sa konfliktom. To ony vás totiž vytvárajú

 

Zdroj: linkedin.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «