7 pravidiel 10X pre dosiahnutie úspechu od multimilionára Granta Cardoneho

Grant Cardone je úspešný podnikateľ, medzinárodný biznis expert, spíker a autor, ktorého knihy sa stali bestsellermi. Uznáva tiež pravidlo „Pravidlo 10X“, čo je aj názov jednej z jeho piatich kníh a ktoré pojednáva o tom, že by ste mali zdesaťnásobiť každý aspekt svojho života. Tým, že napríklad zdesaťnásobite svoje ciele, vyviniete oveľa viac akcie a energie na ich dosiahnutie.

 

Tu je 7 pravidiel 10X pre dosiahnutie úspechu:

 

1. 10X MYSLENIE

Začínať od dna nie je deficit, to je dar.

Najväčší zlom v mojom živote, a to ako profesijne aj osobne, nastal, keď som prestal len tak mimochodom čakať na úspech a namiesto toho som k nemu začal pristupovať ako k povinnosti, záväzku a zodpovednosti.

Môj život bol žalostne neurovnaný, nemal som cieľ, chýbal mi akýkoľvek zmysel života a zameranie. Ale aj tí najšťastnejší a dobre prepojení ľudia medzi nami urobili niečo, aby sa ocitli na správnom mieste, v správny čas a pred tými správnymi ľuďmi. Šťastie je len vedľajším produktom tých, ktorí vykonávajú najviac činností.

Prečítajte si tiež: 5 znamení, ktoré naznačujú, že sa stávate pozitívne mysliacim človekom

 

2. 10X ZDRAVIE

Bez ohľadu na to, ako sa to môže zdať, nikto iný, než vy, nemá kontrolu nad vašim životom.

Dobrý zdravotný stav je v skutočnosti provízia, ktorú musíte udržiavať, ako svoje podnikanie, tým, že jete zdravo a cvičíte. Venujte menej času večierkom a venujte viac času cvičeniu; menej času v baroch a menej jedla z rýchleho občerstvenia a venujte viac času staraním sa o svoje zdravie.

Človek bude vynikať v tých oblastiach, do ktorých investuje najviac času a ktorým bude venovať najviac pozornosti. Vykonávajte pre svoje zdravie rozsiahle akcie.

 

3. 10X PRACOVNÁ MORÁLKA

Nikdy som neveril vo svoj talent, takže som všetkých musel prekonať prácou.

Študujem úspech už takmer tri desaťročia a na seminároch a pri rozhovoroch sa ma nespočetnekrát pýtajú: „Čo je to za vlastnosť/činnosť/postoj, čo človeku zabezpečí, že dosiahne mimoriadny úspech?“

Nemám nejaký gén, ktorý by nemali ostatní; a rozhodne nemám len šťastie. Nenarodil som sa do bohatej rodiny a nebol som napojený na „správnych“ ľudí. Pri pohľade späť, vidím najväčšiu spojitosť s akýmkoľvek úspechom, ktorého som dosiahol, vynaložením 10-násobne väčšieho úsilia, ako ostatní okolo mňa. Na každú predajnú prezentáciu, dohodnutú schôdzku, na každý telefonát, ktorý ostatní urobili, ja som urobil 10X toľko.

Bol som úplne neznámy, keď som vybudoval svoju prvú spoločnosť – a začal som bez podnikateľského plánu. Nemal som žiadne kontakty, žiadne know-how, ale pracoval som na takej úrovni, ktorá ďaleko presahovala rámec toho, čo iní považovali za primerané – a tak som doslova zmenil priemysel.

 

4. 10X FINANCIE

Na tejto planéte nie je nedostatok peňazí, len nedostatok ľudí, ktorí si pre nich idú.

Peniaze nikdy nespia, ale začnú sa nudiť a znudené peniaze idú k niekomu inému. Je potrebné hľadať slobodu; nie pohodlie. Stredná trieda hľadá pohodlie. To je chyba strednej triedy.

Musíte myslieť na 500.000$, nie na 50.000$. Prestaňte myslieť v malom! Nenechajte sa spútať vašimi víťazstvami; neuspokojte sa len s existujúcou situáciou, neustále na seba tlačte – na príjmy, sieť a vaše úspory.

Prečítajte si tiež: 7 krokov, ako sa stať milionárom od multimilionára Granta Cardoneho

 

5. 10X ČAS

Ak je trpezlivosť cnosťou, naliehavosť je božská.

Každý človek má 168 hodín v týždni a priemerný zamestnanec je v práci len 37,5 z týchto 168 hodín. A je dosť nepravdepodobné, že väčšina ľudí skutočne odpracuje celých týchto 37,5 hodín.

V skutočnosti, priemerný jedinec strávi 22,3% svojho disponibilného času v práci, 33,3% prespí, a potom 16,6% pred televíziou alebo online, a tieto porovnania predpokladajú, že ste strávili 100% svojho času v práci skutočne prácou.

Ak chcete naozaj pochopiť, ovládať, maximalizovať a vyžmýkať časovo každú príležitosť, ktorú máte, musíte plne pochopiť a vážiť si to, koľko toho máte k dispozícii. Najprv je nutné prevziať kontrolu nad svojím časom – a nedovoliť ostatným, aby tak robili. Ak počujete ľudí diskutovať na tému času – najmä čo sa týka toho, koľko ho majú na pracovisku – pravdepodobne budete počuť veľa sťažností.

Ľudia sa správajú, ako by práca bola niečo, cez čo sa musia predrať, ale v skutočnosti trávia veľmi málo svojho času tým, že by boli produktívni.

Väčšina ľudí pracuje len natoľko, aby sa cítili, akože pracujú, zatiaľ čo úspešní ľudia pracujú 10-krát rýchlejším tempom a dosahujú také uspokojivé výsledky, že práca sa stáva odmenou. Naozaj úspešní ľudia tomu ani nehovoria práca; pre nich je to vášeň.

 

6. 10X POTENCIÁL

Akú ďalekú cestu ste už urazili, je menej dôležité, ako to, ako ďaleko môžete ísť.

Len vy poznáte svoj skutočný potenciál a to, či ho využívate. Nikto iný nemôže súdiť váš úspech. Úspech je definovaný ako stupeň alebo úroveň dosiahnutia určitého požadovaného cieľa alebo konca.

Po dosiahnutí tohto požadovaného cieľa je potom otázkou, či môžete udržať, znásobiť a opakovať tie kroky, ktoré vás tam dostali, aby ste si ho udržali. Je potrebné myslieť na úspech, ako na dýchanie vzduchu. Váš posledný nádych vzduchu bol dôležitý, ale zďaleka nie tak dôležitý, ako ten nasledujúci.

 

7. 10X ŠÉF

Jeden týždeň ma milujú, ďalší týždeň ma nenávidia, oba týždne dostanem zaplatené.

Byť kritizovaný rozhodne nie je najlepší pocit na svete, ale mám skvelú správu: Prijímanie kritiky je istou známkou toho, že ste na dobrej ceste!

Kritika nie je niečo, čomu sa chcete vyhnúť; skôr je to niečo, čo je potrebné očakávať, že príde do cesty, akonáhle do toho začnete búšiť vo veľkom. To je dôvod číslo jedna, prečo sa niektorí ľudia vyhýbajú pozornosti – nechcú byť súdení.

Avšak, neexistuje žiadny spôsob, ako dosiahnuť veľké úrovne úspechu bez trochu pozornosti – a áno, spôsobí to, že budete priťahovať pozornosť tých, čo vás nenávidia. Bez ohľadu na to, aké sú vaše možnosti, niekto vás bude kritizovať – nechceli by ste byť skôr kritizovaní ľuďmi, ktorí len jednoducho žiarlia na váš úspech?

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Keby som začínal odznova, urobil by som túto jednoduchú vec inak

 

Obrázok: grantcardone.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «