Michael Jordan, Oprah Winfrey, Steve Jobs, Walt Disney a Tony Robbins. Viete, čo bolo motiváciou pre týchto najúspešnejších ľudí sveta?

Zaujíma vás, čo motivuje a ženie niektorých z najúspešnejších ľudí na svete? Často sa stáva, že odpoveď na vyššie uvedenú otázku je jedna z nasledujúcich možností: moc, peniaze, alebo sláva. Možno to je pre niektorých ľudí motiváciou, ale nie tých najúspešnejších. Medzi faktory, ktoré udržujú úspešných ľudí v chode idú oveľa hlbšie.

 

Tu je pravá motivácia za týmito 5 najúspešnejšími ľuďmi:

 

1. Michael Jordan – ZLYHANIE

Michael Jordan je pravdepodobne najlepší basketbalový hráč všetkých čias. Stal sa jedným z najlepších pomocou používania zlyhania ako motivácie. Jordan spomenul hovoriť: „Zlyhanie ma núti pracovať ešte tvrdšie.“

Keď bol Jordan na strednej škole, nepodarilo sa mu dostať do univerzitného tímu v jeho druhom ročníku. V deň, keď zistil, že sa do tímu nedostal, išiel domov, zamkol sa v izbe a plakal dovtedy, kým nezaspal. V tom okamihu sa mohol vzdať. Namiesto toho však začal makať.

Prečítajte si tiež: Ktoré z týchto 6 osobnostných charakteristík zdieľate s týmito najbohatšími ľuďmi sveta?

Trávil hodiny tréningom basketbalu a raz povedal, keď sa unavil, predstavil si zoznam univerzitného basketbalového tímu bez jeho mena. To mu dodalo motiváciu, aby pokračoval. Budúci rok sa Jordan dostal do univerzitného tímu a mal v priemere viac ako 20 bodov na zápas.

Mohol zaspať na vavrínoch, ale ďalej tvrdo pracoval. Jeho pracovná morálka kombinovaná so zlyhaním, ako jeho motiváciou, mu pomohli vyhrať 6 NBA šampionátov a mnoho ďalšieho.

„Dokážem akceptovať neúspech, všetci v niečom zlyhajú. Nedokážem však akceptovať to, že to neskúsim.“  Michael Jordan

 

2. Oprah Winfrey – PREVZATIE ZODPOVEDNOSTI ZA SVOJ ŽIVOT

Oprah Winfrey nevyrástla ako privilegovaná. Bola chudobná, zneužívaná a v roku 1950 menšinou. Šance na úspech pre ňu boli mizivé. Aj keď by väčšina ľudí použila svoj pôvod ako výhovorku, ona nie.

Oprah raz povedala v show Larryho Kinga: „V podstate je posolstvom filmu Tajomstvo správa, ktorú som sa snažila zdieľať so svetom v mojej show po viac ako 21 rokov. Tou správou je, že ste naozaj zodpovedný za svoj život. Nesiete zodpovednosť za svoj život.“ Taktiež povedala: „Spôsob vášho myslenia vytvára vašu realitu.“

Jej motivácia bola pochopenie, že môže v živote dosiahnuť veľké veci tým, že jej výsledky sú v jej rukách. Namiesto toho, aby použila jej hroznú minulosť ako barle, prevzala zodpovednosť za svoj život.

Niektoré z jej úspechov zahrňujú top-hodnotenú talk show, vlastnú televíznu sieť, odhadovaný majetok v hodnote 3 miliardy dolárov a početné filantropické projekty, kde dala stovky miliónov dolárov.

 

3. Steve Jobs – SMRTEĽNOSŤ

Niet pochýb o tom, že Steve Jobs zmenil životy miliónov ľudí. Bol brilantný. Motivácia za niektorými z jeho najväčších úspechov bola smrť.

Jobs uviedol v otváracom prejave na Stanforde, „Uvedomenie si, že budem čoskoro mŕtvy, je najdôležitejším nástrojom, ktorý mi v živote pomohol urobiť veľké rozhodnutia. Pretože skoro všetko – všetky vonkajšie očakávania, všetka pýcha, všetok strach z ťažkostí či neúspechu – odpadne v tvári smrti a zostane len to, čo je skutočne dôležité.“

Počas tejto reči taktiež povedal: „Posledných 33 rokov sa každé ráno pozriem do zrkadla a spýtam sa sám seba: Keby bol dnešok posledným dňom môjho života, chcel by som urobiť to, čo sa dnes chystám urobiť? Ak by bola moja odpoveď „nie“ po viac dní za sebou, vedel som, že musím niečo zmeniť.“

Pre Jobsa nebolo väčšej motivácie ako smrť. Pochopenie, že nakoniec zomrie, mu pomohlo dosiahnuť neobvyklé ciele. Použil ho dokonca ako motiváciu na vytvorenie jeho najodvážnejších vynálezov, vrátane iPhonu a iPadu.

Prečítajte si tiež: Najmotivujúcejší príbeh, aký ste kedy čítali od milionára Daniela Allyho

 

4. Walt Disney – ZVEDAVOSŤ

Väčšina skorého života Walta Disneyho bola považovaná za neúspech. Dokonca v jeho 20-tich rokoch zbankrotoval kvôli neúspechu jeho kresleného seriálu v Kansas City. Našťastie, pre milióny detí i dospelých, ho udržiavala v chode jeho zvedavosť robiť veľké veci.

Disney povedal: „Keď si to dokážete vysnívať, dokážete to aj urobiť.  Neustále ideme vpred, otvárame nové dvere a robíme nové veci, pretože sme zvedaví a zvedavosť nás neustále vedie novými cestami. Všetky naše sny sa môžu stať skutočnosťou, ak budeme mať odvahu ich dosiahnuť.“

Tento smäd po zvedavosti mu pomohol vytvoriť Mickey Mousea, Snehulienku a sedem trpaslíkov a niekoľko ďalších jeho postáv. Navyše ho zvedavosť viedla ku kúpe močiarov na Floride, kde dnes stojí najznámejší zábavný park na svete – Walt Disney World.

„Je celkom zábavné robiť nemožné.“  Walt Disney

 

5. Tony Robbins – HLAD

Podľa internetových stránok Tonyho Robbinsa, je najlepším stratégom na život a obchod. Pomohol viac ako 50 miliónom ľudí po celom svete prostredníctvom svojich nahrávok, videí a živých tréningových programov.

Jillian Knox Finley napísal na MyDomaine.com: „Spýtali sme sa Robbinsa, čo veril, že bola jedna z najdôležitejších medzier medzi priemernosťou a veľkoleposťou. Jeho odpoveď? Hlad.“

Podľa Finleyho Robbins povedal: „Myslím, že najbežnejšou vecou je hlad. Keď sa pozriete na najúspešnješích ľudí sveta, nemajú hlad len chvíľu. Sú hladní celý ich život.“

Robbins má hlad pomáhať ľuďom. Jeho hlad je kľúčom, ako bol schopný pomôcť toľkým ľuďom za posledných 38 rokov.

Najúspešnejší ľudia nie sú úspešní preto, že sa naháňajú za peniazmi, mocou, alebo slávou. Sú úspešní, pretože majú hlboko vo svojom vnútri niečo, čo ich motivuje k úspechu.

Prečítajte si tiež: Máte správnu rannú rutinu? Pozrite sa, ako začína svoj deň týchto 15 najbohatších ľudí sveta

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Travis Scott, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «