6 malých zmien, ktoré urobia veľkú zmenu vo vašom živote

Naše šťastie a úspech závisia na myslení konštruktívnych myšlienok, konaní s úmyslom a vytváraní vzťahov s ostatnými. Dobrou správou je, že máme kontrolu nad všetkými z týchto oblastí. Môžeme sa rozhodnúť pre zmenu.

 

Toto sú najčastejšie zmeny, ktoré môžu mať na váš život najväčší vplyv:

 

1. Všímajte si svoju myseľ

Vaše myšlienky poháňajú vaše pocity a vaše pocity poháňajú vaše akcie. Je nemožné byť sebavedomými a sebaistými, ak sú vaše myšlienky naplnené pochybnosťami. Chvíľu trvá, než preprogramujete svoje myslenie, ale sebauvedomenie je prvý krok. Buďte si viac vedomými svojich myšlienok.

Opýtajte sa sami seba: „Na čo práve myslím a prečo na to myslím? Pomáhajú mi moje myšlienky?“

Prečítajte si tiež: Prečo zlyhávame? Tu je 7 hlavných problémov, ktoré zapríčiňujú zlyhanie a ako sa od nich môžete odraziť

 

2. Prestaňte sa porovnávať

Vždy bude niekto úspešnejší; niekto, kto toho dosiahol viac; niekto, kto má viac medailí a viac peňazí. Táto porovnávacia konštanta znamená, že sa nikdy nikomu nevyrovnáte. Musíte mať svoju vlastnú vnútornú latku úspechu založenú na tom, na čom vám záleží najviac, na svojom počiatočnom bode a pokroku, ktorý ste urobili.

Nájdite skutočný význam vo vašom úsilí. Význam je účinný spôsob, ako prekonať porovnávanie s ostatnými, ako sa sústrediť na dopad a prínos.

 

3. Na začiatku každého dňa si vyčleňte čas pre seba

Čas je naším najväčším aktívom. Nájdite si niekoľko minút a popremýšľajte o tom, ako chcete stráviť svoj deň – a to ako z hľadiska času, tak aj myšlienok, ktoré chcete mať. Modlitba, meditácia, cvičenie či spísanie si svojich cieľov môže mať veľký vplyv na váš deň, týždeň a rok.

 

4. Každý týždeň urobte niečo nové

Predvídateľné dni a zvyky nás udržujú v rutine. Každý týždeň si vyberte jednu novú malú zmenu, ktorú chcete vykonať. Dokonca aj malá zmena môže vyvolať novú energiu.

 

5. Počúvajte, aj keď chcete hovoriť

Počúvanie je najmocnejší nástroj učenia sa a budovania vzťahov, ktorý máte k dispozícii. Pýtajte sa a počúvajte skôr, ako premýšľajte o tom, čo poviete. Vaša plná pozornosť je jedným z najväčších komplimentov, ktorý môžete niekomu dať.

 

6. Bojujte so závislosťou mať stále pravdu

Túžba mať vždy pravdu môže zatieniť aj tie najsilnejšie vzťahy. Mať pravdu za každú cenu môže vyplniť vašu vnútornú potrebu, ktorú máte, ale často na úkor niekoho alebo niečoho iného.

Zoberme si túto situáciu: „Existuje len jedna odpoveď? Existuje novú informácia, ktorú sme nevzali do úvahy?“

Výhra bitky a prehra vojny vám neprinesie žiadnu radosť. Malé zmeny vykonané dôsledne v priebehu času môžu mať veľký vplyv na váš život a sú to všetko akcie, do ktorých sa môžete pustiť aj dnes.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Vypustite urážlivé slovo „talent“ zo svojho slovníka. Celý úspech je o vašich voľbách

 

Zdroj: success.com, Autor: Patti Johnson

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «