3 dôležité lekcie, ktoré nás naučil Muhammad Ali

Ten, kto nie je dosť odvážny riskovať, v živote nič nedosiahne. Mnoho ľudí videlo Muhammada Aliho ako arogantného človeka. Mohammad Ali mal veľa nedostatkov a mnohokrát zlyhal, ale na každú chybu a zlyhanie dosiahol 10 úspechov.

Muhammad Ali bol americký boxer, štvornásobný majster sveta v ťažkej váhe a víťaz zlatej medaily na olympijských hrách v roku 1960. Získal ocenenie „Športovec storočia“ a obdržal aj korunu „kráľa boxu“.

 

Tu sú 3 veci, ktoré nás Muhammad Ali naučil:

 

1. Extrémne sebavedomie a viera v seba samého

„Som najlepší! Povedal som to ešte predtým, ako som vedel, že som.“ Muhammad Ali

Muhammad Ali mal všetko sebavedomie sveta, aby uspel. Skôr v jeho kariére bol známy svojou charizmou a osobnosťou. Mnoho ľudí hovorí, že mal obrovskú vieru a presvedčenie v seba samého – to je niečo, čo dnes väčšine ľudí chýba.

Aliho sebevedomie bolo považované za aroganciu. Ak sa pozorne pozriete na jeho myšlienky a činy, uvidíte, že nás učil mať extrémne sebavedomie a sebadôveru potrebnú k úspechu v živote.

Prečítajte si tiež: Skutočným vzorcom úspechu je niečo, čo vás vždy učili

 

2. Príprava

Väčšina ľudí prichádza do práce alebo na stretnutia so žiadnou alebo len s malou prípravou. Muhammad Ali veril, že zápasy nie sú vyhrané v ringu, ale na tréningu.

Ali raz povedal: Nenávidel som každú minútu tréningu, ale vždy som si povedal: Trp teraz a po zvyšok života ži ako šampión. Jeho príprava bola povestná.

Naše výsledky sú určené prípravou a tvrdou prácou, ktorú do toho dáme. K úspechu nevedú skratky – musíte tvrdo pracovať každý deň. Diaľku prejdete jedine pripravený.

 

3. Vizualizácia úspechu a budúcnosti

Mnoho športovcov je známych tým, že si vizualizujú už vyhranú hru alebo zápas. Muhammad Ali vždy videl jeho úspech a víťazstvo. Mnoho ľudí to bralo ako aroganciu, ale ak sa pozriete zblízka, videl seba samého ako víťaza a jeho budúcnosť stáť priamo pred ním.

Ako raz povedal: „Aký si vysoký? Chcem to vedieť, aby som vedel, ako ďaleko mám ustúpiť dozadu, keď budeš padať k zemi.“ To je geniálne. Extrémna sebadôvera, príprava a vizualizácia dokopy.

Mnohí z nás si ani nevšimnú udalosti z minulého týždňa. V nedeľu sa nepracuje a každý čaká na piatok. Ali takto nikdy neuvažoval. Vždy povedal: „Nepočítajte dni, postarajte sa o to, aby sa počítal každý jeden váš deň.“

Musíme si vyčleniť čas na vizualizáciu nášho úspechu a uvidieť ho. Až potom môžeme dosiahnuť masívny úspech. Predstavte si, že by ste si v nedeľu večer zvizualizovali úspešný týždeň. Malo by to zmysel? Zmenilo by vám to život a dosiahli by ste veľké úspechy.

Dokonca ani v pokročilom štádiu Parkinsonovej choroby sa Muhammad Ali nikdy nevzdal. Nikdy nedovolil jeho chorobe, aby mu zabránila uspieť alebo byť sám sebou. Jeho dcérou bolo povedané, že keď začali jeho orgány zlyhávať, jeho srdce bilo ešte ďalších 30 minút. To je známkou skutočného šampióna.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Toto sú 3 kľúčové veci, ktoré mi umožnili vybudovať 50-miliónovú firmu

 

Zdroj: successfastlane.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «