Skutočným vzorcom úspechu je niečo, čo vás vždy učili

Čo keby som vám povedal, že existuje vzorec, ktorým možno predpovedať váš úspech takmer vo všetkých oblastiach vášho života? Určí koľko si zarobíte, vašu váhu a dokonca aj kvalitu vašich vzťahov.

Žiadny strach, nie je to žiadny zložitý vzorec. V skutočnosti je to jeden z najjednoduchších vzorcov, aký by ste si mohli predstaviť:

Tajný vzorec úspechu: 1 + 1 = 2

Hotovo. Jedna plus jedna rovná sa dve. Pravdepodobne ste zvedavý, čo má čo do činenia s vašim životom. Je to jednoduché: Čo do svojho života vložíte, to z neho aj dostanete. Ak doň vložíte úsilie 2. úrovne, vždy dostanete výsledok 2. úrovne. Nie 3, nie 4 alebo 5. Vždy len 2. Ak chcete vo svojom živote – či už to je úspech v podnikaní, manželstve alebo vo vašom ďalšom maratóne – výsledky 10. úrovne, je to presne tá istá úroveň úsilia, ktorú musíte vynaložiť.

„Ak chcete mimoriadne výsledky, musíte vynaložiť mimoriadne úsilie.“  Cory Booker

V živote vždy dostanete výsledky, ktoré si zaslúžite. Ak chcete byť v niečom skvelý, musíte pre to žiť – nielen pre konečný výsledok, ale pre bolestný a prácny proces, ktorý vás tam dostane. Úspech nie je jednorazová udalosť, ale skôr séria malých krokov pridávaných vytrvalo deň čo deň.

Prečítajte si tiež: 10 spôsobov, ako si vybudovať silnú každodennú disciplínu

Neklamte samých seba. Keď sa teraz pozriete na svoje ciele, koľko úsilia je skutočne nevyhnutné na ich dosiahnutie? Vynakladáte toto úsilie každý jeden deň? Ak ste ako väčšina ľudí, pravdepodobne si uvedomíte, že úsilie, ktoré zo seba na dennej báze vydávate, nie je dostatočné pre veľkosť vašich cieľov. Keď sa to stane, jednoducho klamete samých seba. Hovoríte, že chcete dosiahnuť úspech, ale nepracujete na tom.

Pravdou je, že si môžete priať uspieť celý deň, ale ak na to nevynaložíte potrebné úsilie, v skutočnosti to nechcete. Priať si a dúfať nestačí, je potrebné konať. Snívať o úspechu je skvelé, ale vždy majte na pamäti toto: Cieľ bez plánu je len sen a vždy ním aj zostane.

„Niektorí ľudia chcú, aby sa to stalo; niektorí si prajú, aby sa to stalo; niektorí to spravia.“ Michael Jordan

Ak sa vaše každodenné úsilie nezhoduje s vašim cieľom, je na čase sa odhodlať to zmeniť. Nechajte sa inšpirovať svojim cieľom a zaviažte sa k tomu, že ho urobíte realitou. Stanovte si úsilie, ktoré je nutné pre dosiahnutie vašich cieľov, a potom ho vynakladajte každý deň, pokiaľ neuspejete.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Vypustite urážlivé slovo „talent“ zo svojho slovníka. Celý úspech je o vašich voľbách

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Max Weigand

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «