15 vlastností mimoriadne úspešných ľudí

Úspešní ľudia hovoria, myslia a reagujú na situácie, výzvy a problémy inak, ako väčšina ľudí. Jediný spôsob, ako byť úspešný, je vykonávať rovnaké akcie, ktoré vykonávajú úspešní ľudia. Duplikujte činnosti a myslenie úspešných ľudí a vytvoríte si úspech aj pre seba. Keď budete čítať tento zoznam, spýtajte sa sami seba: „Koľko položiek sa ma týka? Na ktorých je potrebné zapracovať?“

 

Tu je 15 bežne vyskytujúcich sa kvalít, osobných vlastností a návykov, ktoré robia týchto ľudí mimoriadne úspešnými:

 

1. Majte „dokážem to“ postoj

Ľudia s „dokážem to“ postojom pristupujú ku každej situácii s nadhľadom, že to môže byť urobené za každú cenu. Neustále používajú frázy ako: „Dokážeme to urobiť“, „Urobme to“, „Príďme na to“ a vždy tvrdia, že riešenie existuje. Pri riešení problémov komunikujú s pozitívnym nadhľadom.

Prečítajte si tiež: Ako Jack Ma, 2. najbohatší Číňan, prekonal jeho 7 najväčších zlyhaní

 

2. Verte, že „na to prídete“

Dokonca aj keď si nie ste istý tým, ako niečo urobiť, najlepšia odpoveď je: „Prídem na to.“ – nie „Ja neviem.“ Môžete pripustiť, že s niečím nie ste oboznámený – dovtedy, kým dodržíte prísľub, že na to prídete alebo nájdete niekoho, kto na to príde.

 

3. Zamerajte sa na príležitosti

Úspešní ľudia vidia všetky situácie – dokonca aj problémy a sťažnosti – ako príležitosti. Tam, kde iní vidia problém, úspešní vedia, že problémy = nové produkty a služby zákazníkom a pravdepodobne aj finančný úspech.

Pamätajte: Úspech je prekonanie výzvy. Z tohto dôvodu nie je možné uspieť bez nejakého druhu obtiažnosti.

 

4. Milujte výzvy

Zatiaľ čo mnoho ľudí neznáša výzvy – a používa ich ako dôvody k ďalšiemu úpadku do ľahostajnosti – veľmi úspešní ľudia sú nútení čeliť výzvam, ktoré ich napokon urobia ešte silnejšími. Výzvy sú skúsenosti, ktoré vybrúsia schopnosti úspešných ľudí. Aby ste mohli dosiahnuť svoje ciele sa musíte dostať na miesto, kde sa každá výzva stane pre vás palivom.

 

5. Usilujte sa riešiť problémy

Dajte mi nejaký problém – hocijaký problém – a keď ho vyriešim, budem odmenený a možno sa stanem hrdinom. Čím väčšie problémy a čím viac ľudí, ktorí využijú jeho riešenie, tým silnejší váš úspech bude. Jeden z najrýchlejších a najlepších spôsobov, ako sa oddeliť od más, je vytvoriť zo samého seba niekoho, kto robí situácie lepšími, nie horšími.

 

6. Pretrvajte, pokiaľ nebudete úspešným

Schopnosť pretrvávať na danej ceste, bez ohľadu na počet neúspechov, neočakávaných udalostí a zlých správ – pokračovať vytrvalo vo svojom zámere – je spoločný rys tých, ktorí dosiahli svoje ciele. Táto vlastnosť je nevyhnutná na premenu hocijakého sna na realitu.

Prečítajte si tiež: 3 dôležité lekcie, ktoré nás naučil Muhammad Ali

 

7. Riskujte

Väčšina ľudí nikdy nezájde dosť ďaleko, aby zanechala po sebe stopu – snažia sa chrániť alebo zachovať dobrú povesť, pozíciu, alebo nejaký už dosiahnutý stav. Úspešní sú ochotní uzatvoriť stávku – dať do toho všetko, bez ohľadu na výsledok. Spomeňte si na staré príslovie: „Kto nič neriskuje, nič nezíska.“

 

8. Buďte nerozumným

Nerozumný neznamená psychicky labilný, ale to, že odmietate tolerovať „zdravý rozum“ a „rozumné akcie“, ktoré vám nikdy nedajú to, čo chcete. Premýšľajte o tom, mali sme autá, lietadlá, kozmické lety, telefóny a internet, keby niekto neurobil niečo, čo by iný označil za „nerozumné“? Človek by nevykonal nič výnimočné, keby uňho neexistovala ochota byť „nerozumným“.

 

9. Buďte nebezpečným

Byť opatrným vyžaduje opatrne ísť do akcie – a neexistuje žiadna šanca, že niekedy dosiahnete masívnu úroveň aktivity tým, že budete opatrným. Masívna akcia vyžaduje hodiť opatrnosť za hlavu, aj keď vás to stavia do cesty nebezpečenstvu.

 

10. Ochotne choďte do akcie

Tí najúspešnejší ľudia využívajú neuveriteľné množstvo akcie. Bez ohľadu na to, ako ich akcia vyzerá, títo ľudia len zriedka nerobia nič – a to aj keď sú na dovolenke. Neúspešní hovoria iba o pláne akcie, no nikdy neurobia to, čo hovoria, že urobia. Úspešní ľudia predpokladajú, že ich budúce úspechy závisia na  investíciách do činností, ktoré možno dnes neprinesú úžitok, ale po konštantnom a vytrvalom opakovaní časom prinesú ovocie.

 

11. Stále hovorte „áno“

Keď máte možnosť niečo urobiť alebo neurobiť, vždy povedzte áno! Život treba žiť – to je niečo, čo sa stáva nemožným, keď neustále hovoríte „nie“. Skúste to – hovorte „áno“, pokiaľ sa nestanete tak úspešným, že budete nútený pridať „nie“ do svojho arzenálu a začať riadiť svoj čas a úsilie. Do tej doby, urobte z „áno“ časť vašich návykov budovania úspechu.

 

12. Urobte záväzok

Záväzok je v skutočnosti jednou z vecí, ktorých je nedostatok. Príliš mnoho jednotlivcom a organizáciám sa nedarí plne zaviazať k ich aktivitám, cieľom, povinnostiam a zodpovednostiam. Ak chcete získať úspech, je dôležité prestať skúšať teplotu vody a jednoducho do nej skočiť!

 

13. Prejdite celú cestu

Až pokiaľ sa akcie nepremenia v úspech, nie je koniec. Kým neurobíte z potenciálneho klienta klienta alebo z potenciálneho investora investora, neprešli ste celú cestu. To je bod, v ktorom sa ľudia stávajú rozumnými – a preto to nerobia. Zaviažte sa k tomu, byť úplne „nerozumným“ a k tomu, že prejdete celú cestu.

 

14. Zamerajte sa na „teraz“

Ísť do akcie hneď vám umožní vytvoriť si budúcnosť, po ktorej túžite. Úspešní si uvedomujú, že prokrastinácia je ultimátna slabina.

 

15. Preukážte odvahu

Často si budete môcť všimnúť, že úspešní ľudia kráčajú s výrazom sebadôvery a presvedčenia, pocitu pohodlia a možno dokonca s nádychom arogancie. Predtým, ako si začnete myslieť, že sú akosi „iní“, mali by ste pochopiť, že získali tieto vlastnosti v dôsledku vykonávania akcií. Čím častejšie budete robiť veci, ktoré vás trochu desia, tým viac vás iní budú označovať za odvážneho a budú vás nasledovať.

Prečítajte si tiež: Tajná formulka, ktorá rozhodne o veľkosti vášho bohatstva

Žiadna z týchto vecí na tomto zozname je nadľudská kvalita. Každá z nich je dosiahnuteľná. Nepoužívajte len jednu alebo dve z techník. Začnite premýšľať, pracujte s nimi a stanú sa súčasťou vás. Použite ich všetky.

 

Zdroj: blog.hubspot.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «