12 vecí, ktorých sa úspešní ľudia dávno vzdali

Úspešní ľudia premýšľajú inak, hovoria inak a pracujú inak, ako všetci ostatní. Úspech je jednoduchší, ako si myslíte, ale musíte sa učiť od tých správnych ľudí.

 

Tu je 12 vecí, ktorých sa úspešní ľudia vzdali:

 

1. Vzdali sa presvedčenia, že nemôžu zmeniť svet

Úspešní veria, že to nie je o tom, kde sa narodíte, aké vzdelanie máte, s koľkými peniazmi začnete – je to o viere, že môžete zmeniť svet. Každý máme moc urobiť niečo neuveriteľné.

Prečítajte si tiež: V detstve bol šikanovaný a v 17-tich odišiel z domu. Dnes je miliardárom, ktorý chce osídľovať Mars

 

2. Vzdali sa šťastia

Šťastie je záležitosť prípravy na stretnutie s príležitosťou. Úspešní ľudia už dávno prestali veriť v šťastie a nahradili ho drinou.

 

3. Vzdali sa negatívnych ľudí

Úspešní ľudia zanechali svojich negatívnych priateľov za sebou. Nebudú už sedieť a počúvať ľudí, ktorí nemajú o ničom ani poňatia.

 

4. Vzdali sa strácania času

Odkladanie je niečo, v čom sú úspešní ľudia veľmi zlí. Majú vieru v to, čo môžu dokázať a jednoducho začnú pracovať na svojich cieľoch. Zaobchádzajú so životom, ako by bol každý moment vzácny a nechcú z neho stratiť ani sekundu.

Prečítajte si tiež: 8 vecí, na ktoré úspešní ľudia nikdy nestrácajú čas

 

5. Vzdali sa len konzumovania

Namiesto celodenného konzumovania videí na YouTube, úspešní ľudia zamenili konzumáciu za vytváranie. Trávia čo najviac času „robením“ namiesto toho, aby tam sedeli a „sledovali“, že ostatní majú úspech, o ktorom vždy snívali.

 

6. Vzdali sa sebeckosti

Pre úspešných ľudí sú ich vízia, rodina a ciele nad všetko ostatné. Sú tiež šialene zameraní na dávanie a slúženie druhým. Jednoducho povedané, život nie je len o nich.

 

7. Vzdali sa plytvania svojimi peniazmi

Peniaze sú jedným z kľúčových rozdielov. Úspešní ľudia najprv zaplatia sebe a investujú veľké množstvo svojich príjmov. Taktiež nikdy nezabudnú urobiť z dávania peňazí návyk, aj keď nemajú veľa peňazí na dávanie. Koľko dáte určí, ako bohatými sa stanete.

Prečítajte si tiež: 5 dôvodov, prečo väčšina ľudí nedokáže zbohatnúť od Briana Tracyho

 

8. Vzdali sa negatívnych myšlienok

Úspešní ľudia vedia, že ich myseľ je centrum ich vesmíru a že na tomto mieste začínajú všetky úspechy. Každý deň trénujú svoju myseľ, ktorá nám hovorí o negatívnych veciach, aby sa vyhli predvolenej reakcii mozgu.

 

9. Vzdali sa hlúpostí

Život je plný nezmysluplného nezmyslu. Úspešní ľudia urobili vedomé rozhodnutie vzdať sa hlúpostí – vecí, ktoré im neslúžia, rovnako ako aj správy, sú vylúčené z ich plánu.

 

10. Vzdali sa myšlienky, že zlyhanie ich zastaví

Úspešní ľudia sa nenechajú zastaviť neúspechom; používajú ho na to, aby sa stali niečím viac. Zlyhanie im umožňuje naučiť sa nové veci, ktoré nevedeli. Zlyhanie sa rovná vzdelaniu, nie negatívnej skúsenosti, ktorá ich zastaví v ceste.

 

11. Vzdali sa názorov ľudí na nich

Úspešným ľuďom je úplne jedno,  čo si o nich myslí niekto iný. Nesnažia sa zapôsobiť na nikoho iného než na seba. To je dôvod, prečo sa neboja ísť a zlyhať.

 

12. Vzdali sa myšlienky vzdať to

Úspešní ľudia sa nevzdávajú. Idú cez všetok boj a bolesť, aby získali titul „úspešný“. Vzdať to nie je voľbou a svojou vášňou búrajú všetky bariéry. Sú šialene posadnutí myšlienkou nezlyhať a nič ich nezastaví. Čoho sa dnes rozhodnete vzdať preto, aby ste sa stali úspešnými?

Prečítajte si tiež: Neuveriteľne jednoduchá metóda na vybudovanie silnej sebadôvery

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Tim Denning

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «