5 dôvodov, prečo väčšina ľudí nedokáže zbohatnúť od Briana Tracyho

Brian Tracy je medzinárodný spíker, mentor, kouč a autor 70 bestsellerov. Špecializuje sa na vzdelávanie a rozvoj jednotlivcov aj celých organizácií. Počas svojej dlhoročnej praxe taktiež zistil, prečo ľudia nedokážu zbohatnúť a stať sa finančne nezávislými.

 

Tu je 5 dôvodov, prečo ľudia nedokážu zbohatnúť:

 

1. Nevedia, že by mohli byť bohatými

Priemerný človek je vychovaný v rodine, kde nikdy nestretne alebo nespozná bohatého človeka, chodí do školy a stretáva sa s ľuďmi, ktorí nie sú bohatí, pracuje s ľuďmi, ktorí nie sú bohatí, má kamarátov, ktorí nie sú bohatí a nemá žiadnu predstavu o tom, ako vyzerá a ako sa správa bohatý človek.

Prečítajte si tiež: Michael Jordan, Oprah Winfrey, Steve Jobs, Walt Disney a Tony Robbins. Viete, čo bolo motiváciou pre týchto najúspešnejších ľudí sveta?

 

2. Nerozhodnú sa byť bohatými

Hlavný dôvod pre malé ciele alebo neúspechy je ten, že ľudia sa nerozhodnú byť úspešnými. Aj keď človek číta knihy o bohatstve a úspechu, stretáva sa s úspešnými, tak aj tak sa pre neho nič nemení, pokiaľ sa nerozhodne byť úspešným. Prípadne aj keď ho napadne, že by mohol byť bohatý a úspešný a splniť si svoje ciele, pokiaľ sa pre to nerozhodne, tak zostáva tam, kde je.

 

3. Prokrastinujú

Výhovorky tipu: dnes je zlý deň/mesiac/rok. Stále je dôvod prečo to odkladať a vo výsledku to všetko odkladajú tak dlho, až je neskoro. Aj keď ich napadne, že by mohli zbohatnúť a rozhodnú sa pre to, tak prichádza na rad odkladanie, ktoré všetko pošle do vzdialenej budúcnosti.

Prečítajte si tiež: Grant Cardone: Z odvykačky milionárom vo veku 30 rokov. Toto je tá vec, ktorú pre to musíte urobiť

 

4. Nie sú schopní odložiť uspokojenie

Drvivá väčšina ľudí má neprekonateľnú potrebu ihneď všetky zarobené peniaze minúť za rôzne veci, alebo si na nich požičať a pokiaľ sa tohto zlozvyku nezbavíte, tak sa nemôžete stať bohatými. Pokiaľ si nedokážete stanoviť a pracovať s vlastným rozpočtom, tak pre vás bude nemožné stať sa finančne nezávislými.

 „Ak nedokážete šetriť peniaze, tak semienko veľkosti vo vás nie je.“ W. Clement Stone

 

 5. Nemajú dostatok časovej perspektívy

Definícia je taká, že vezmete do úvahy množstvo času, keď si plánujete denné aktivity alebo pokiaľ robíte dôležité rozhodnutia. Mladé páry, ktoré začnú každý mesiac odkladať 50$ na zvláštny účet, aby ich novonarodené dieťa mohlo v budúcnosti navštevovať školu, ktorú si samo vyberie, je pár s dlhou časovou perspektívou.

Obetujú nejakú krátkodobú vec, aby zaistili dobrý výsledok z dlhodobého hľadiska. Ľudia s dlhou časovou perspektívou sa skoro stále ekonomicky pohybujú v priebehu svojho života smerom hore.

Prečítajte si tiež: 5 znamení, ktoré naznačujú, že sa stávate pozitívne mysliacim človekom

 

5 dôvodov, prečo ľudia nedokážu zbohatnúť, si môžete pozrieť aj vo forme videa (video je v angličtine):

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «