Multimilionár Grant Cardone: Mentorovanie, priatelia, investície, vzdelanie a čo rozdeľuje 1% od všetkých ostatných

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208254449259597&set=pb.1253954897.-2207520000.1485704217.&type=3&theater

Grant Cardone je medzinárodný biznis expert, spíker, mentor, autor 7 bestsellerov, tvorca 12 biznis programov a zakladateľ 5 multimiliónových spoločností. Ako veľa ďalších ľudí, aj on začínal od nuly a svoje bohatstvo budoval z ničoho. Viac ako 25 rokov študoval bohatých ľudí a zisťoval, čo prispelo k ich masívnemu úspechu. Dnes má jeho majetok hodnotu viac ako 500 miliónov dolárov.

Existuje dôvod, prečo sa niektorí ľudia dostanú medzi 1% najbohatších ľudí a niektorí nie. A nech sa vám to páči alebo nie, je to pravda. Len sa spýtajte hociktorého milionára, s ktorým ste v spojení.

 

1. Mentorovanie

Stojí to za to pracovať s koučom alebo niekým, kto vás môže dostať na inú úroveň. Minul som stovky tisíc dolárov ročne na kúpu niekoho času, aby mi pomohol dostať sa na inú úroveň a postrčiť ma dosiahnuť môj plný potenciál. Dnes mám dvoch koučov – prvého, ktorého prácou je spojiť ma s ďalšími veľkými hráčmi a druhého, ktorého úlohou je poukázať na moje slepé miesta v mojej kariére a živote.

Musím sa obklopiť ľuďmi, ktorým dôverujem a ktorých rešpektujem, ktorí myslia vo veľkom a ktorí mi môžu pomôcť dostať sa tam, kde chcem ísť. Neublíži vám, keď bude pri vás niekto stáť a ťahať vás nahor. Moji mentori a koučovia boli pre mňa neoceniteľní.

Prečítajte si tiež: Grant Cardone: Jim Rohn sa mýlil – Nie ste priemerom 5 ľudí, s ktorými trávite najviac času. – TU JE DÔVOD

 

2. Hľadanie si nových priateľov

Nič ma neinšpiruje viac než obklopovanie sa ľuďmi, ktorí dosiahli viac ako ja a spoznávanie nových ľudí. Keď si budete hľadať nových priateľov, mierte vysoko. Nespriateľte sa len s mestským bankárom – uistite sa, že poznáte najúspešnejšieho bankára vo vašom meste, najúspešnejšieho právnika, najúspešnejšieho poisťováka či podnikateľa. To sú ľudia, ktorí musia byť vaša cieľová skupina.

Opustite váš domov a pridajte sa do nových klubov. Zapojte sa do charitatívnych organizácií alebo sa zúčastnite akcií, kde sa zbiera sila. Nedávno som bol na konferencii J. P. Morgana v Miami. Čistá hodnota v miestnosti bola 1/4 trilióna dolárov. Vedel som, že som v tej správnej miestnosti.

Je jednoduché zostať s rovnakými ľuďmi a zdôvodňovať to ( „Sú ako rodina..“), ale je veľmi dôležité rásť. Tiež som si istý, že nie som jediný, kto sa začne nudiť s rovnakými starými ľuďmi a ich rovnakými starými príbehmi (a som si istý, že ich unavujú taktiež tie moje).

Prečítajte si tiež: 8 slávnych ľudí, ktorí sa v živote odrazili od dna či bankrotu a neskôr dobyli svet

 

3. Investovanie do vzdelania

Keď som mal 25 rokov, investoval som 3000$, aby som sa stal profesionálnym obchodníkom. Toto rozhodnutie bolo zodpovedné za môj prvý biznis. V súčasnej dobe trávim takmer 10% svojho času a príjmov na školenia, konferencie, koučov, knihy a ďalšie. Mohlo by sa zdať, že investovať 36 dní v roku a 10% môjho príjmu do vzdelania je veľa, no ja si to nemyslím. Som toho hodný. Odmietam byť hlúpy. Odmietam nevedieť. Odmietam sa vyhovárať, že nemám čas alebo som príliš zaneprázdnený. Bez ohľadu na to, ako sa mi v práci a v živote darí, viem, že toho môžem vedieť viac.

Väčšina ľudí si nevytýči čas pre ďalšie vzdelávanie, pretože ich predchádzajúca skúsenosť s vzdelávaním sa ukázala byť strata času. Vzdelanie má úplne iný výsledok, keď si vyberáte, čo sa chcete učiť a čo sa potrebujete naučiť, aby ste sa zlepšili.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Ako získať všetko, čo chcete za 90 dní? Tu je môj návod

 

Zdroj: linkedin.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «