10 krokov k vybudovaniu mentálnej sily bojovníka

Úspech v akejkoľvek snahe vyžaduje mentálne silnú ​​myseľ. Môžete mať všetky zdroje, no ak nie je vaša myseľ správne nastavená, zlyháte. Psychická sila je celá o jednej veci – disciplíne. S disciplínou môžete urobiť ľubovoľnú zmenu, ktorú chcete mať a rovnako aj spôsob, akým myslíte.

 

Tu je 10 jednoduchých krokov, ako si vyvinúť mentálnu silu:

 

1. Choďte o 1 krok ďalej

Tajomstvom je ísť o jeden malý krok nad rámec toho, čo si myslíte, že môžete urobiť. Každý deň pokračujte v ďalšom malom kroku vpred a skôr, ako si to uvedomíte, budete čoraz bližšie k vašim cieľom.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Toto je 5 vecí, ktorých by ste sa mali báť

 

2. Presvedčte sa, že veci nepôjdu podľa plánu

Dokonalosť je rýchly spôsob, ako zničiť vašu mentálnu silu, pretože nič nie je presne také, aké to chceme mať. Perfekcionizmus je spôsob, akým sabotujeme náš úspech a odvraciame sa od našich cieľov. Očakávajte trochu zlyhania vo všetkom, čo robíte a ak sa nedostaví, budete ešte šťastnejší.

 

3. Vždy nájdite svetlú stránku

Keď udrie tragédia (a ona udrie), zaviažte sa na nej nájsť aspoň jednu dobrú vec. Predtým, ako strávite čo len sekundu na negatívnej strane, chcem, aby ste v tejto situácii našli aspoň jednu malú pozitívnu myšlienku. Tým, že začnete s pozitívami, rozvíjate mentálnu silu k nájdeniu svetlej stránky vo všetkom, čo sa stane.

 

4. Zamerajte sa na cieľ, nie na sen

Jedným z atribútov mentálnej sily je fokus. Cieľ je jasne formulovaný, má plánovanie a prichádza s deadlinom. Sen je príjemný, ale je oveľa nejasnejší. Mozog však potrebuje špecifické a jasne povedané veci, aby mohol zamerať všetky vaše myšlienky a nútiť vás, aby ste to nikdy nevzdali a splnili svoj plán.

 

5. Vadí vám bolesť?

Nemôžete byť mentálne silný bez toho, aby ste prekonali bolesť. Ak chcete byť mentálne silný, bolesť je zaručená – či však budete trpieť je vašou voľbou. Ak sa chystáte zostať v lone komfortnej zóny a odmietnete zažiť nejakú bolesť, potom nebudete mentálne silný, úspešný, bohatý a pravdepodobne ani šťastný.

Prečítajte si tiež: Urobte najprv to, z čoho máte strach a začnite sa báť až potom. Tu sú 3 pravdy o tom, ako to v konečnom dôsledku zlepší váš život

 

6. Pravidelne opúšťajte komfortnú zónu

Malé návyky nepohodlia, ako studená sprcha každé ráno, sú návykmi, ktoré vám dávajú spôsob myslenia bojovníka a môžu vám pomôcť uspieť aj v tých najnemožnejších snahách.

 

7. Mozog má len určité množstvo paliva

To, čo sabotuje našu mentálnu silu, je naša mentálna energia. Rovnako ako auto, máme len určité množstvo paliva, pokiaľ sa nádrž vyprázdni. Najrýchlejší spôsob, ako stratiť svoju mentálnu silu, je strácať mentálnu energiu na problémy, ktoré nemôžete vyriešiť alebo negatívne myšlienky, ktoré vám nijako neslúžia.

Negatívne myšlienky spotrebujú dvakrát viac mentálneho paliva a dávajú vám nulový pokrok smerom k vašim cieľom. Použite svoju mentálnu energiu k tomu, aby vás inšpirovala a poháňala vás vpred.

 

8. Cvičte myseľ

Cvičenie vášho remesla vám umožní byť danej chvíli mentálne silný. Keď ste urobili tú istú vec znova a znova je menej pravdepodobné, že zlyháte.

Myseľ sa stane slabou, keď je od nej vyžadované mimoriadne úsilie na problémy, s ktorými sa predtým ešte nestretla. Premýšľajte o tom takto: Aby ste mohli vstúpiť do súťaže vzpierania, najprv by ste si museli vybudovať svaly, nie? Myseľ sa v tomto nelíši.

 

9. Obmedzte rozptýlenia

Najrýchlejší spôsob, ako stratiť svoju mentálnu silu, je nechať sa rozptyľovať. Nemôžete byť mentálne silný, keď vám stále zvoní, bzučí alebo bliká mobil. Vypnite upozornenia na sociálne siete, sadnite si a pracujte v sústredenom a vedomom tichu.

 

10. Verte, že môžete vyhrať

Mentálne silní šampióni myslia trochu inak – prejavujú sa v každej súťaži alebo úlohe s presvedčením, že môžu vyhrať. Môžete mať všetky pozitívne myšlienky sveta, ale ak neveríte, že máte na to vyhrať, vypadávate.

Je to vaša mentálne silná myseľ, ktorá dokáže pretlačiť nevyhnutnú bolesť, aby vás dostala tam, kam chcete ísť. Ak je každá iná časť vás pripravená dosiahnuť nemožné a vaša myseľ nie je, zlyháte.

Prečítajte si tiež: Čo je Pravidlo 80/20 a ako vám pomôže maximalizovať vašu produktivitu a výsledky?

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Tim Denning

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «