Multimilionár Andy Frisella: Toto je 5 vecí, ktorých by ste sa mali báť

Keď si Andy Frisella pred 17 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote 7$. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac, ako 695$. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov 45 000$. Dnes jeho firmy, ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie – majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Žijeme v spoločnosti, kde je veľa vecí, ktorých sa bojíme. Bojíme sa názorov iných ľudí; bojíme sa, čo povedia ostatní; bojíme sa, čo nám urobí šéf; bojíme sa zlyhania či terorizmu.

 

Existuje však len pár vecí, ktorých by sme sa mali naozaj báť:

 

1. Bojte sa priemernosti

Lenivosť zabíja dušu. Viete, v čo je najväčší problém s priemernosťou? Keď sa vám v živote darí, môžete si vychutnať odmenu. Keď sa vám nedarí, môžete sa ráno aspoň zobudiť a rozhodnúť sa, že sa váš život musí zmeniť. Ak však žijete len normálny život, ak máte len dostatok komfortu, zaseknete sa v kruhu a stanete sa zvieraťom, ktoré je príliš hlúpe na to, aby si uvedomilo, že sa chytilo do pasce.

Prečítajte si tiež: Will Smith: Prečo by ste sa mali usilovať o zlyhanie

 

2. Bojte sa bezvýznamnosti

Čo je horšie, ako tráviť všetok svoj čas pozeraním televíznej reality show o ľuďoch, na ktorých nezáleží; nerobením ničoho, na čom by záležalo; pitím, fajčením a sedením na gauči? Prečo sa neviete dočkať víkendu? Prečo sa neviete dočkať, že budete tráviť svoj čas nič nerobením? Čo je horšie, ako uvedomenie si, že vo vašom živote nebolo nič, čo by malo nejaký význam? Čo je horšie ako uvedomenie si, že na ničom skutočne nezáleží?

 

3. Bojte sa života, ktorý nikoho nenaštve

Winston Churchill raz povedal: „Máte nepriateľov? Dobre. To znamená, že ste si za niečím stáli.“ Veľa ľudí ide životom so strachom, že niekoho nahnevajú či urazia. Nechcú nič povedať, urobiť, nosiť… S takýmto prístupom skončíte so životom, na ktorom nezáleží. Ako strašné je ísť životom a snažiť sa vyhovieť davu, ktorý nemá žiadny podiel na vašom šťastí či úspechu.

 

4. Bojte sa ľútosti

Môj otec mi vždy hovorieva: „Budeme mŕtvi veľmi dlhý čas.“ To je realita, všetci zomrieme. Všetci sa premeníme na prach a nakoniec – je to forma, v ktorej strávime najviac času. Musíte si uvedomiť, že sa raz váš život skončí a bude to buď: „Do hája, je príliš neskoro!“, alebo: „Pecka, ukázal som svetu, čo je vo mne!“ Bude na vašom náhrobnom kameni napísané čo mohlo byť, alebo vaše úspechy?

To sú 2 možnosti, ktoré máte. Ľutovanie je jedna z najdôležitejších vecí, z ktorých chcete mať strach a ktorej sa vyhnete jedine akciou.

 

5. Bojte sa umierať sami

Úspech nie je len o vás. Je o ľuďoch, ktorým pomôžete, ktorých inšpirujete a ktorých privediete na svoju cestu úspechu – je o vplyve, ktorý máte na životy iných. Koľkým ľuďom ste boli oddaný? Koľkým ľuďom ste zlepšili život? Vybudovali ste silné priateľstvá? Záležalo vám na druhých? Robíte niečo preto, aby ľudia, ktorí od vás odídu, povedali: „Je to skvelý človek, som rád, že som ho spoznal.“ To sú veci, na ktorých skutočne záleží. Ako veľmi ste sa k nim zaviazali?

Každý hovorí, že nemáme byť poháňaní strachom, ale hovorím vám – sú veci, ktorých by ste sa mali báť a toto bolo 5 z nich. Keď si vybudujete zdravý strach z týchto vecí, bude jedna vec, ktorej sa prestanete báť – žiť.

Prečítajte si tiež: Poznáte príbeh o starom rybárovi? Nemali by ste veriť každému príbehu, ktorý začujete, radí Grant Cardone

 

Zdroj: themfceo.com, Obrázok: forbes.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «