Týchto 20 trpkých právd o živote sa ťažko počúva, no spravia z vás lepšieho človeka

Keď si s vami niekto sadne a povie vám trpkú pravdu, môže sa ťažko počúvať. Ak však chcete dostať zo svojho života maximum, musíte ísť k podstate vecí a zbaviť sa zbytočností, takže sa môžete sústrediť na to, čo je naozaj podstatné.

 

Tu je 20 brutálnych právd o živote, ktoré si nechce nikto priznať, no ak to dokážete, urobia z vás oveľa lepšieho človeka:

 

1. Nikoho to nezaujíma

Bolí vás to? Trpíte? Stratili ste niečo alebo niekoho, kto vám bol blízky? Hádajte čo? Všetko, čo ste kedy cítili, už cítili všetci okolo vás. Je čas si uvedomiť, že vaša bolesť nie je jedinečná – je to len súčasť toho, že žijete. Nikoho to nezaujíma.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Prečo väčšina ľudí zostane neznáma a priemerná a nikdy nenájde úspech alebo slávu? Chýba im táto vlastnosť

 

2. Nemrhajte svojím talentom

Nie každý sa narodil s talentom. Ak je vo vás niečo, čo hovorí, „Som dobrý/á v tom..“, potrebujete svoj život postaviť okolo toho. Ak to zahodíte, zahodíte všetko.

 

3. Buďte zodpovednými

Kto má moc nad vašimi myšlienkami, slovami a činmi? Vy. Ak spravíte niečo zlé alebo nesprávne, je to vaša chyba. Zostaňte zodpovednými za všetko, za čím stojíte.

 

4. Smrť je konečná

Prestaňte sa trápiť nad smrťou a nad tým, či si vás budú ľudia pamätať. Smrť je smrť – keď budete preč, budete preč. Žite predtým než budete musieť ísť.

 

5. Prijmite vaše emócie

Prestaňte utekať od vašich strachov, úzkostí a bolestí. Priznajte si, že nie ste perfektnými a že cítite veci, ktoré nechcete cítiť, a potom ich precíťte. Čím skôr tak urobíte, tým skôr sa môžete pohnúť vpred.

 

6. Nemôžete sa skamarátiť so všetkými

Prestaňte to skúšať. Uistite sa, že sa skamarátite s najdôležitejším človekom na svete – s vami.

 

7. Nehľadajte aktívne šťastie

Šťastie je všade. V každom smiechu, v každom úsmeve, v každom „Ahoj“. Prestaňte ignorovať šťastie vibrujúce všade okolo vás v hľadaní „väčšieho“ šťastia. Je práve tu – užite si ho.

 

8. Každý okolo vás raz zomrie

Nech váš život nie je o smútení nad inými a strachovaní sa o dni, kedy nadíde ich čas. Smrť je súčasť života – žite život, pokiaľ ho máte.

 

9. Peniaze si na druhý svet nezoberiete

Poznáte dni, ktoré strávite budovaním bohatstva, ignorujúc svoje zdravie, svojich milovaných a váš život? Keď zomriete, tieto dni budú premrhané, pretože tie peniaze už nevyužijete.

 

10. Nezabudnite, kto ste

Pamätajte na vaše ja, ktoré prebýva za hranicami vašich úzkostí, stresov a obavami. Ja, ktoré definuje, kto naozaj ste, obklopené tým, čo vám vyčarí úsmev na tvári, čo vo vás prebúdza vášeň. Pamätajte na to ja, vždy.

Prečítajte si tiež: 20 návykov mimoriadne úspešných ľudí

 

11. Dávajte čas

Čas je tá najhodnotnejšia vec, ktorú môžete niekomu dať. Investujte ho do ľudí okolo vás.

 

12. Buďte vďačnými

Aj keď sa môže váš deň zdať ťažkým, pamätajte, že niekto iný prežil horší deň. Nájdite niečo, za čo ste vďačnými – či to je priateľ, ktorý vás má rád; schopnosť, ktorú nikto iný nemá alebo dokonca skvelú večeru. Vždy buďte vďačnými.

 

13. Váš čas je mena v reálnom čase

Premýšľajte o tom takto – investujete 40 hodín týždenne, aby ste mali peniaze. Čas je skutočnou menou života a strácanie času je strácanie peňazí. Investujte váš čas múdro.

 

14. Snívanie je pre porazených, začnite makať

Každý môže snívať, a preto to tak veľa ľudí robí. Koľko ľudí si však skúsi svoje sny splniť? Ani polovica. Prestaňte vysedávať a čakať na džina, ktorý vám dá všetko, čo ste kedy chceli a začnite pre nich niečo robiť.

Prečítajte si tiež: 9 zásadných rozdielov medzi snílkami a makačmi

 

15. Prestaňte reagovať negatívne

Akceptujte nevyhnutnosť toho, že vám život bude hádzať do cesty výzvy – prijmite ich. Najhoršou reakciou je správanie sa, ako keby horelo – aj keď v skutočnosti – nič nehorí. Zostaňte pokojnými.

 

16. Investujte do najdôležitejšej veci – do vás

Život môžete žiť len z jednej perspektívy – z vašej. Keď budete preč, nič iné nie je – vaša verzia života je dokonaná. Tak prečo nebyť najlepšou verziou seba samého? Investujte do seba fyzicky, mentálne a spirituálne.

 

17. Zdieľajte vedomosti a skúsenosti

Každý postreh, lekcia a tip, ktorý na svete naberiete nemá cenu, pokiaľ nedáte možnosť druhým poučiť sa z vás. Dovoľte druhým postaviť sa na vaše ramená, aby mohli dosiahnuť výšky, ktoré ste vy nemohli.

 

18. Žite dnes

Nie včera, nie zajtra. Dnešok je jediný čas, na ktorom záleží. Začnite v ňom žiť hneď teraz.

 

19. Dokonalosť je nemožná

Prečo je dokonalosť nemožná? Pretože každý má svoju unikátnu verziu toho, čo znamená slovo „perfektné“. Takže sa o to prestaňte snažiť – skrátka buďte najlepšou verziou vás, akou dokážete byť.

 

20. Zomriete

Akceptujte to, prestaňte to ignorovať. Smrť prichádza a nebude čakať – nezáleží na tom, koľko ešte máte nenaplnených snov. Radšej tiež prestaňte čakať.

Prečítajte si tiež: Gary Vaynerchuk: Čo je mojím najväčším motivátorom úspechu? Je to toto jednoduché slovíčko, ktoré by ste si mali aj vy zapísať do pamäti

 

Zdroj: ideapod.com, Autor: Lachlan Brown

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «