9 zásadných rozdielov medzi snílkami a makačmi

Aj keď každý z nás si môže ísť za svojimi snami, nie každý to aj skutočne urobí. Ľuďom, ktorí majú len sny bez akcie, budeme hovoriť „snílci“. Ľuďom, ktorí idú pre svoje sny do akcie, budeme hovoriť „makači“.

 

Tu je 9 zásadných rozdielov medzi „snílkami“ a „makačmi“:

 

1. Snílci rozprávajú, makači robia

Spýtajte sa snílka na jeho sny a on namaľuje ten najinšpirujúcejší a najviac grandiózny obraz o tom, čo si predstavuje. Bude hovoriť o každom aspekte toho, čo si myslí, že je v budúcnosti možné. Na druhej strane, makač, zanechá zbytočné reči za sebou a pustí sa do akcie. Vstane skoro, bude pracovať dlhšie, obetuje svoje víkendy a bude pokračovať ďalej, keď ho stretne zlyhanie.

Prečítajte si tiež: 10 spôsobov, ako si vybudovať silnú každodennú disciplínu

 

2. Snílci odkladajú, makači začínajú

Snílci dovolia zátarasám rozptyľovať ich a odkladať veci na neskôr. Prídu s dôvodmi, prečo nemôžu začať dnes. Makači začnú skôr, ako sú pripravení. Ak nemôžu začať hneď, budú sa pripravovať, zhromažďovať zdroje, nájdu mentorov a zistia, čo je potrebné urobiť, aby mohli začať.

 

3. Snílci špekulujú, makači experimentujú

Snílci zvažujú všetky klady a zápory situácie. Predpokladajú, teoretizujú a filozofujú o tom, čo je možné. Plánujú pre situácie, ktoré môžu nastať. Aj keď plánovať je dobré, experimentovať je lepšie. Keď niečo robíte, vidíte, čo funguje a čo nie. Keď sa niečo, na čom pracujete, nepodarí, budete mať príležitosť zlepšiť to. Makači sa stále snažia, zlyhávajú a skúšajú to znova a znova, kým to nefunguje.

 

4. Snílci sa vyhovárajú, makači idú do akcie

Keď niečo nejde podľa ich plánov, snílci začnú hádzať vinu na celý svet. Budú hľadať dôvody, prečo ich myšlienky nefungujú. Budú hľadať výhovorky, prečo nemôžu pokračovať a prečo je to vina niekoho iného. Na druhej strane, makač, sa sústreďuje na riešenia. Neustále sa snaží riešiť problémy a byť pri tom kreatívny. Rozhoduje sa ísť do akcie – a to aj toho najmenšieho druhu – namiesto toho, aby sa nechal paralyzovať výhovorkami, prečo niečo nemôže byť urobené.

Prečítajte si tiež: Grant Cardone: Odhodlajte sa prestať produkovať tieto 3 typy výhovoriek

 

5. Snílci naslúchajú svojím strachom, makači pracujú skrz nich

Strach je prirodzený a všetci mu budú čeliť. Obavy prídu, keď robíte niečo mimoriadne alebo keď ste mimo svoju zónu pohodlia. Snílci budú premýšľať o strachoch a dovolia im paralyzovať ich. Makači, na druhej strane, nájdu spôsob, ako posunúť hranice svojich strachov. Makači tiež čelia strachom, ale sú schopní ísť skrz nich. Pýtajú sa, „Čo je to najhoršie, čo sa môže stať?“ a vedia, že to najhoršie sa nestane, a preto idú vpred. Vedia, že prekonanie jednej sady obáv, ich urobí silnejšími na prekonanie tej ďalšej.

 

6. Snílci sa sústredia na destináciu, makači na cestu

Snílci si radi predstavujú ich konečnú destináciu, čo je dôležité, ale nepodniknú pre ňu žiadne ďalšie kroky. Makači doplňujú svoje sny akciou. Veria, že ich sen žije dnes, nie v budúcnosti, takže každý deň sa zameriavajú na to, aby sa dostali na ich vytúžené miesto.

 

7. Snílci porovnávajú ich sny, makači konštruujú ich vlastné

Snílci budú rozmýšľať nad svojimi snami, a potom ich porovnávať sa s ostatnými ľuďmi. Budú sa porovnávať s ľuďmi okolo nich. Budú sa porovnávať s ľuďmi, ktorí sa snažili a zlyhali. Makači takéto porovnávacie hry nehrajú. Jednoducho každý deň pracujú na budovaní svojich snov bez ohľadu na to, čo urobili ostatní. Hľadajú u iných ich poznanie, lekcie a rady, nie porovnávanie.

 

8. Snílci to pri zlyhaní vzdajú, makači sú zlyhaním inšpirovaní

Snílci raz zlyhajú a zabalia to. Makači vidia zlyhanie ako spôsob zlepšiť sa. Snílci budú veriť, že neúspech je znamenie prestať. Makači veria, že neúspech je znamením toho, aby sa do toho vložili. Makači vedia, že čím viackrát zlyhajú, tým bližšie k úspechu sa dostanú.

 

9. Snílci prestanú, makači pokračujú ďalej

Snílci prestávajú po prekážkach, neúspechoch a porážkach. Ak neveríte vo svoje sny, ľahko sa ich vzdáte. Ak do nich nedáte úsilie a energiu, budete mať len malú iniciatívu pokračovať. Makači nechcú, aby ich úsilie vyšlo na zmar a to ich tlačí vpred. Vedia, že každý neúspech im pomôže dostať sa bližšie k cieľu.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Toto je 5 vecí, ktorých by ste sa mali báť

 

Zdroj: addicted2success.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «