1-minútový japonský princíp, ktorý môže zmeniť váš život a pomôcť vám prekonať lenivosť

Často odkladáte veci „na potom“? Existuje jedna jednoduchá stratégia, ktorá je tak jednoduchá, že si ju väčšina z nás zabúda osvojiť.

Japonský princíp nazývaný Kaizen:

Kaizen je myšlienka splniť úlohu prostredníctvom série malých krokov. Mnohí z nás si myslia, že na dosiahnutie veľkých cieľov musíme urobiť niečo veľké, ale v skutočnosti to takto nefunguje.

Veľké ciele nikdy nedosiahnete za jednu noc. Veľké výsledky pochádzajú z malých zmien v priebehu času.

Podľa Kaizen.com: „Jednou z najpozoruhodnejších vlastností Kaizenu je, že veľké výsledky pochádzajú z mnohých malých zmien nahromadených v priebehu času. Konečný výsledok myslenia, že veľké zmeny vyžadujú veľké kroky, je to, že sa staneme zahltenými a vyhorenými. Kaizen je všetko o pohybe dopredu v intervale, ktorý ukazuje okamžité, hmatateľné výsledky ako formu motivácie.“

Príklad?

Ak sa chcete naučiť nový jazyk, nemyslite si, že sa naučíte všetky tie rôzne slová a frázy okamžite. Namiesto toho si stanovte malé ciele a najprv dosiahnite tie. To môže znamenať, že sa každý deň naučíte 10 slov. Zakaždým, keď dokončíte túto úlohu, dosiahnete svoj cieľ.

Takýmto spôsobom sa do konca roka naučíte 3650 nových slov. To nie je zlé.

Neuroveda taktež potvrdzuje, že to funguje. Vždy, keď dosiahnete cieľ, sa chemická látka dopamín uvoľní do vášho mozgu. Tá nás inšpiruje, aby sme vykonali nejakú aktivitu. Takže to nie len prakticky funguje, ale budete schopnými tiež ovládať svoje bunky šťastia.

Prečítajte si tiež: Týchto 20 trpkých právd o živote sa ťažko počúva, no spravia z vás lepšieho človeka

 

Zdroj: ideapod.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «