Táto formulka rozhodne o veľkosti vášho bohatstva

Jediný spôsob, ako môžete získať viac peňazí je, že budete mať väčší dosah na iných ľudí. Čím väčší dosah budete mať, tým väčšie vaše bohatstvo bude. Dosah sa rovná príjmu. Ak chcete väčší dosah, ponúknite úžasné služby. Služba je kľúčom. Zarábanie peňazí je jednoduché a vy by ste si mali pamätať tento vzorec po zvyšok svojho života. Tu je:

„DOPYT PO TOM, ČO ROBÍTE; VAŠA SCHOPNOSŤ ROBIŤ TO A OBTIAŽNOSŤ NAHRADIŤ VÁS, URČÍ VEĽKOSŤ VÁŠHO BOHATSTVA.“

 

Rozoberme si to do 3 častí:

 

1. Ak chcete nadobudnúť bohatstvo, dopyt po tom, čo robíte, musí byť vysoký

Ak by ste začali predávať fľaše s vodou vo vašom susedstve a začali chodiť od dverí k dverám, asi by ste takto k väčším peniazom neprišli, pretože každý má doma vodovod.

Avšak, ak by ste začali predávať balenú vodu turistom, ktorí pešo prešli Veľký čínsky múr pri teplote 40°C, mohli by ste si zaúčtovať 5 alebo aj 10€ za fľašu vody. Ak by tam boli stovky turistov a žiadna konkurencia, mohli by ste zarobiť tisíce eur za deň.

Ak chcete zarobiť viac peňazí, nájdite ľudí, ktorí majú dopyt. Môžete si jeden vytvoriť. Predtým, ako bol vynájdený výťah, musel ísť každý po schodoch. Muž, ktorý vynašiel výťah, tiež vytvoril dopyt. Ak chcete nadobudnúť bohatstvo, vaša služba musí byť žiadaná.

Prečítajte si tiež: Milionár hovorí o JEDINOM spôsobe, ako si začať plniť sny

 

2. Ak chcete nadobudnúť bohatstvo, vaša schopnosť splniť určitú úlohu musí byť najlepšia

Ak by ste boli priemerný pracovník, ľudia by sa na vás nespoliehali alebo by od vás veľa neočakávali. Naopak, ak by ste boli veľmi spoľahlivý a schopný zvládnuť viac práce, ľudia vám budú viac dôverovať.

Vaše schopnosti budú platiť vaše účty.

Ak chcete zarobiť viac peňazí, budete musieť zvýšiť svoju schopnosť poskytovať váš produkt alebo službu výnimočným spôsobom. Skvelým príkladom je Steve Jobs.

Prečítajte si tiež: Grant Cardone: Z odvykačky milionárom vo veku 30 rokov. Toto je tá vec, ktorú pre to musíte urobiť

 

3. Ak chcete nadobudnúť bohatstvo, obtiažnosť nahradiť vás musí byť vysoká

Zoberme si top športovcov – obtiažnosť nahradiť ich je obrovská a ich zmluvy sa pohybujú v stovkách miliónov eur. Ľudia, ktorí si vybudovali povesť za vynikajúco odvedenú prácu budú odmenení najviac.

Opäť je skvelým príkladom Steve Jobs, ktorý sa v roku 2007 rozhodol, že iPhone bude vynikajúcim produktom pre spoločnosť. Vytvoril ho, predstavil ho a milióny ľudí ho milovalo, pretože vedel, že dopyt po smartfónoch je veľmi vysoký a jeho schopnosť vytvoriť ho je taktiež vysoká. Od tejto doby sa tento produkt snažilo napodobniť veľa spoločností, ako napríklad Microsoft či Samsung. Márne! Obtiažnosť nahradiť ho je skoro nemožná, preto mal majetok Steva Jobsa hodnotu niekoľko miliárd. Dokázal vytvoriť produkt, ktorý je dodnes veľmi ťažké nahradiť.

Ďalším príkladom je Michael Jackson. Jeho schopnosť tvoriť hudbu po viac ako 30 rokov bola veľmi ťažko nahraditeľná. Dopyt po jeho hudbe bol vysoký, jeho schopnosť ju tvoriť bola fenomenálna a obtiažnosť nahradiť ho – nemožná. Je veľa hudobníkov, ktorí po ňom prišli a ak chceli byť slávni, museli prísť s niečím úplne iným.

Prečítajte si tiež: Neuveriteľne jednoduchá metóda na vybudovanie silnej sebadôvery

 

Zdroj: linkedin.com, Autor: Daniel Ally

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «