Prestaňte sa sťažovať a začnite hľadať príležitosti, tvrdí miliardár Jack Ma

Jack Ma je jedným z tých ľudí, ktorí nemali ľahký život. Pochádza z chudobnej čínskej rodiny a odmala si musel zvykať na odmietanie, pohŕdanie, či vysmievanie, že on nikdy nič nemôže dokázať. On svoj osud ale zmenil a dnes je 2. najbohatším Číňanom, ktorý vytvoril miliardové impérium a môže sa pochváliť majetkom vo výške 31,4 miliardy dolárov. Peniaze však Jacka nikdy príliš nezaujímali.

Ako sám tvrdí: „Chcel som si len nájsť dobrú prácu. Nikdy by ma nenapadlo, že by som mohol vytvoriť niečo tak veľké a populárne.“

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Je vám jedno, čo si o vás myslia druhí? Nemalo by byť

Ľudia sa ma pýtajú: Ako si to dokázal? Ako si to spravil? Prečo ľudia nevedia nájsť príležitosti a ty ich nájsť vieš? Jack, kde sú tie príležitosti? Ja nemám prácu, ja nemám toto, ja nemám tamto..

Pamätám si, že som pred dvadsiatimi rokmi neznášal Billa Gatesa, pretože on stále dostal dobrú prácu, on je tak skvelý.. Larry Page, Bill Gates a všetci úspešní ľudia si viedli tak dobre, tak prečo som ja takú šancu nedostal?

Je to presne taká istá otázka, akú mi kladiete vy. Neskôr som sa ukľudnil a našťastie som vyhral.

Musím povedať, že mám naozaj šťastie poznať viacerých úspešných ľudí, ako napríklad Billa Gatesa, Warrena Buffetta, Larryho Pagea, či Marka Zuckerberga.

Poznám ich všetkých a chcel by som vám povedať toto: Rozdiel medzi týmito a priemernými ľuďmi je, že sa stále na budúcnosť pozerajú pozitívne. Nikdy sa nesťažujú a nehľadajú výhovorky. Vždy sa snažia vyriešiť problémy ostatných ľudí.

Myslím si, že príležitosť vždy leží na mieste, kde sa ľudia sťažujú. Niektorí ľudia možno hovoria: „Hmm, ak by som vyriešil problém človeka, ktorý sa vyhovára a sťažuje, našiel by som príležitosť.“ To som urobil ja.

Myslite strategicky a nájdite skupinu ľudí, ktorí spolupracujú. Uistite sa, že spolupracujú aj s vami a veria svojim snom. Či vám veria investori, rodičia, kamaráti, to nie je dôležité. Vy tomu veríte. Váš tím tomu verí. Pracujte na tom celý deň a noc.

Verím, že ak niekomu dokážete pomáhať, budete úspešný. Chcem, aby ľudia pochopili, že žijeme v najlepšej dobe. Nevyhovárajte sa. Nechajte ostatných ľudí vyhovárať sa. Títo ľudia sa vyhovárajú a stále sa vyhovárať budú.

Premýšľajte nad tým, ako urobiť veci odlišne. Používajte svoj vlastný rozum. Spravte si na veci svoj vlastný názor a neuspokojte sa s tým, čo hovoria vaši rodičia, učitelia alebo čo sa píše v novinách.

Pýtajte sa sami seba: „Je to pravda? Je toto moja príležitosť? Je niečo, v čom sa môžem odlíšiť od ostatných?“

Premýšľajte o tom. Ak o tom začnete premýšľať, začnite to robiť. Videl som mladých ľudí, fantastických ľudí, ktorí mali každý večer tak skvelé nápady, ale ráno šli znova do tej istej práce a robili znova to isté.

Urobte prvý krok, choďte do akcie. Pre každého je zajtrajšok nový deň. Ak vám mám dať dobrú radu, miesto pracovania pre iných, pracujte pre seba. Pracovať pre seba znamená pracovať pre spoločnosť. Ak chcete naozaj pracovať pre seba, myslite na druhých. Uistite sa, že pomáhate ostatným. Pretože iba vtedy, keď sú ostatní ľudia úspešní a šťastní, budete úspešný a šťastný aj vy.

Prečítajte si tiež: Myslíte, že na to nemáte? Tu je 6 miliardárov, ktorí vzišli z ničoho

 

Zdroj: youtube.com, Obrázok: commons.wikimedia.org

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «