5 spôsobov, ako zabiť vaše sny a ako to môžete zmeniť od Bel Pesce

Bel Pesce je vášnivá podnikateľka a zakladateľka školy, ktorá pomáha ľuďom všetkých vekových kategórií dosiahnuť svoje sny. Je tiež autorkou troch bestsellerov. Jej knihy boli stiahnuté viac ako 2 000 000 krát a predalo cez 100 000 kópií. Časopis Forbes ju vyhlásil ako jedného z 10 najobdivovanejších vodcov v Brazílii.

 

Tu je 5 spôsobov, ako zabiť vaše sny:

 

1. Veríte v úspech za jednu noc

Poznáte ten príbeh, však?

Chlapík vytvoril mobilnú aplikáciu a veľmi rýchlo ju predal za veľa peňazí. Ten príbeh vyzerá skutočne, ale stavím sa, že nie je kompletný. Keď sa pozriete bližšie, ten chlapík ešte pred tým vytvoril 30 aplikácií a vo svojom obore dosiahol titul PhD. Na danej téme pracoval možno 10 rokov.

Ja sama mám v Brazílii príbeh, o ktorom si ľudia myslia, že je to úspech za jednu noc. Pochádzam zo skromnej rodiny a 2 týždne pred koncom zápisu na MIT som požiadala o prijatie.

Vzali ma. Ľudia si môžu myslieť, že ide o úspech cez noc, ale fungovalo to len preto, že predchádzajúcich 17 rokov som brala vážne svoj život a vzdelanie. Váš príbeh úspechu cez noc je vždy len výsledok všetkého, čo ste vo svojom živote dosiahli do tejto chvíle.

Prečítajte si tiež: Grant Cardone: 6 vecí, ktoré multimilionári vedia a vy nie

 

2. Veríte, že niekto iný má pre vás odpovede 

Ľudia chcú neustále pomáhať, vaša rodina, priatelia, obchodní partneri. Všetci majú domnienky, ktorou cestou sa máte vydať. Hovoria: „Choď touto cestou!“

Kedykoľvek sa na ňu vydáte, natrafíte na ďalšie cesty, z ktorých si musíte tiež vybrať. Vy sa musíte rozhodnúť sami. Nikto iný nemá správne odpovede pre váš život. Ciest je nekonečne veľa a možno sa občas udriete, ale tomu sa nevyhnete.

 

3. Rozhodnete sa zostať na mieste, kde máte zaručený rast

Váš život je skvelý, máte zostavený skvelý tím a váš príjem rastie a všetko je, ako má byť. Čas sa usadiť. Keď som vydala moju prvú knihu, pracovala som naozaj tvrdo na jej distribúcii po Brazílii

Na to si ju stiahlo cez 3 milióny ľudí a cez 50 000 ľudí si ju kúpilo v tlačenej podobe. Keď som napísala pokračovanie, nejaký predaj bol zaručený  Aj keby som už pre to viac nespravila, predaje by boli  v pohode. Ale v pohode nie je nikdy v pohode.

Keď sa blížite k vrcholu, potrebujete pracovať tvrdšie, ako predtým a nájsť si ďalší vrchol. Keby som pracovala trochu, možno by si ju prečítalo pár sto tisíc ľudí a to je už skvelé. Ale ak budem pracovať tvrdšie, ako predtým, môžem toto číslo zdvihnúť na milióny.

To je dôvod, prečo som išla s mojou knihou do každého jedného štátu v Brazílii a už teraz vidím vyšší vrchol. Nikdy nie je čas usadiť sa.

Prečítajte si tiež: 7 každodenných návykov výnimočne úspešných ľudí

 

4. Veríte, že chyba je v niekom inom 

Neustále počujem ľudí hovoriť: „Áno, mal som skvelú myšlienku, ale žiadny investor nechcel investovať. Ó, vytvoril som skvelý produkt, ale trh je na tom zle, predaje nešli dobre.“

Ak máte sny, vy ste zodpovedný za to, aby sa naplnili.

Ak si nikto nekúpi váš produkt, ak nikto nechce investovať do vašej myšlienky, musí za tým niečo byť, je to rozhodne vaša chyba. Musíte zobrať vaše sny a uskutočniť ich. Nikto nedosiahol svoj cieľ sám, ale ak ste ich nedosiahli, je to len vaša chyba.

 

5. Veríte, že jediné, na čom záleží, sú samotné sny

Raz som videla reklamu, bolo tam veľa priateľov, išli na vrchol hory, ktorá bola veľmi vysoká a bola to veľká drina. Mohli ste vidieť, ako to bolo ťažké, ako sa potia. Išli ďalej a napokon dosiahli vrchol.

A samozrejme, že to chceli osláviť: „Áno! Dokázali sme to, sme na vrchole!“ O 2 sekundy sa jeden pozrel na druhého a povedal: „Fajn, poďme dole.“ Život nie je o cieľoch samotných, život je o ceste.

Áno, mali by ste si vychutnať ciele samotné, ale ľudia si myslia, že keď máte sny a kedykoľvek sa snažíte dosiahnuť jeden z týchto snov, že je to akési magické miesto, kde budete obklopený šťastím, ale dosiahnutie cieľa je chvíľková senzácia a váš život nie je.

Prečítajte si tiež: 6 afirmácií, ktoré zmenia váš život ešte dnes

Jediný spôsob, ako skutočne dosiahnuť všetky vaše sny, je naplno si užiť každý jeden krok vašej cesty. Ak sa z každého kroku, z malého či väčšieho, poučíte alebo ho oslávite, určite si užijete vašu cestu.

 

Jej prednášku si môžete pozrieť nižšie (video je v angličtine s možnosťou zapnúť titulky):

Zdroj: youtube.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «