Multimilionár Andy Frisella: Je vám jedno, čo si o vás myslia druhí? Nemalo by byť

Keď si Andy Frisella pred 17 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote 7$. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac, ako 695$. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov 45 000$. Dnes jeho firmy, ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie – majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Dávajte si pozor na „dobré“ rady. Niekedy vám môžu zruinovať život

Žijeme v spoločnosti, kde chce byť každý skutočný a kde nikomu nezáleží na názoroch ostatných. Všetci o tom hovoria, nosia to a môžete to vidieť všade.

Ľudia hovoria veci ako: „Je mi to jedno. Nezáleží mi na tom. Je mi jedno, čo si o mne všetci myslia…“

Dovoľte mi vám to uviesť na pravú mieru. Pokiaľ nie ste na úplnom vrchole, radšej by ste sa mali zaujímať o to, čo si o vás ľudia myslia, pretože sa s takýmto prístupom v živote ďaleko nedostanete.

Áno, svet vás súdi – a výsledkom toho je, koľko peňazí zarobíte; aké príležitosti máte; vzťahy, ktoré si vypestujete a veľa ďalších vecí, ktoré váš život urobia buď viac šťastnejším alebo viac biednym.

Nedostanete sa veľmi ďaleko, keď prídete na pracovný pohovor v novej spoločnosti so slovami: „Berte alebo nechajte tak, ja som sám sebou.“ Takýto prístup by možno fungoval vtedy, keby ste boli celebritou, ktorá už má obrovský vplyv. Na konci dňa však záleží na tom, čo si ľudia myslia a radšej sa o to začnite zaujímať, teda ak plánujete so svojim životom niečo robiť.

Príležitosť k vám nepríde len tak zniekadiaľ. Príležitosti prichádzajú od iných ľudí – prichádzajú z názorov iných ľudí na vás. Nespadnú z neba priamo do vášho lona – prichádzajú zo vzťahov s inými ľuďmi a ak sa nestanete skvelými v budovaní nových vzťahov, nedôjdete ďaleko.

Predstavte si, keby každý jeden človek – s ktorým ste kedy prišli do kontaktu, s ktorým ste sa kedy rozprávali, s ktorým ste kedy volali, s ktorým ste kedy naviazali očný kontakt – napísal na internet recenziu vnímania tejto interakcie s vami.

Čo by ste zmenili na tom, ako zaobchádzate s ľuďmi?

Možno niektorí hovoríte, že by ste toho veľa nezmenili. Hlúposť! Kvôli tomu budete stále na dne.

Väčšina z vás sa správa k ľuďom slušne, milo a zdvorilo iba vtedy, keď je v tom niečo pre vás. Ak si však myslíte, že na tom nezáleží a že vám dotyčný človek nijako neposlúži, začnete s takým človekom zaobchádzať úplne inak. Kľúč je v tom byť slušný, milý a zdvorilý vždy a tieto vlastnosti urobiť súčasťou vášho charakteru a vašej osobnosti.

Nechcem vám však nahovoriť, že ja som perfektný, pretože sú chvíle, keď som naštvaný, som v zlej nálade či v strese, alebo veci nejdú smerom, ktorým by mali. A viete čo? Je ťažké byť ku všetkým ľuďom milý a snažiť sa u všetkých ľudí zanechať perfektný dojem. Musíte sa však o to usilovať.

Akonáhle sa o to budete usilovať každý deň, vyhráte. Do vašej cesty prídu úžasné príležitosti, zarobíte viac peňazí a začnete spoznávať lepších ľudí.

Neviete, kto je ten chlap v miestnosti oproti vám, na ktorého ste sa krivo pozreli. Neviete, kto je tá žena, pre ktorú ste v potravinách nepodržali dvere. Neviete, čo títo ľudia robia alebo čo by mohli urobiť pre vás. Môžu to byť ľudia, ktorí zmenia váš život.

Nie je to žiadna veda. Buďte dobrým človekom. Dávajte viac, ako berte. Staňte sa človekom, z ktorého prítomnosti budú mať ostatní úžitok. Nie je to o tom, čo je v tom pre vás, ale čo vy dokážete urobiť pre iných.

Prečítajte si tiež: Poznáte príbeh o starom rybárovi? Nemali by ste veriť každému príbehu, ktorý začujete, radí Grant Cardone

 

Zdroj: soundcloud.com, Obrázok: youtube.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «